Vypinac na 220V

Elektrotechnické normy

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10165
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vypinac na 220V

Príspevok od používateľa 5ko » 05 Jan 2012, 00:25

Hned mi bolo jasné že si revizák,a veru vôbec ti nezávidím.Na to by som sa nedal aj keby mi to malo život zachrániť.
Tolko sprostostí navymýšlaných ,ako je v nových normách sa nedá nájsť hádam ani islamskom poráve,alebo v ktoromkolvek inom odvetví slovenskej legislatívy.Akoby sa niekto vyžíval priamo vo vymýšlaní bezpečnejšej bezpečnosti a bol za to platený,a určite celkom slušne, len škoda že je asi vyučený kuchár a elektriky sa bojí ako cigáň lopaty.
Ale vlastne všetky zákony na Slovensku sú také novely novelizovaných noviel, pretože nikto sa už neodváži zahrabať sa na rok do nejakého zákona, aby dal všetky tie dodatky dohromady, vytriedil čo tam nepatrí a zhrnul len to čo je platné.Je to boj s veternýmmi mlynmi, pretože aj keby to spravil,museli by dalšiemu debilovi dolámať ruky,aby nenapísal zase o týždeň nejakú ďalšiu novelizáciu,pretože si potrebuje niekde vc Bruseli urobiť čiarku za zásluhy.Je to na grcanie.
Chápem, že veci sa vyvýjajú a je potrebné zakomponovať aj nové bezpečnostné poznatky do praxe,ale čo je vela,to je vela.
Pomaly už poprekrúcajú aj Ohmov zákon a elektrotechnické normy nebudú o elektrotechnike,ale len o gumených rukaviciach,kobercoch,vzdialenostiach,bezpečných rebríkoch a výstražných tabulkách,akoby bez toho ani elektrony drôtom neprešli. :D
Dúfam aj ja, že konečne sa objaví niečo, čo komplexne,jasne a zrozumitelne a na dlhéééé roky zjednotí túto tému.
Aj ked som dosť skeptický,lebo keby bolo všetko také jednoduché a zrozumitelné, mohli by to právnici zabaliť. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Wicker

Re:

Príspevok od používateľa Wicker » 05 Jan 2012, 06:38

Jaxexko napísal: a este nieco v zastrcke je 230 :D
:axe:

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Re: Vypinac na 220V

Príspevok od používateľa mikkipp » 05 Jan 2012, 07:47

Ja len upresňujúcu otázku - ku akému zariadeniu robíš ten prívod? Aký ma kryt? Kovový, plastový?
0
Naposledy upravil/-a mikkipp v 05 Jan 2012, 08:39, upravené celkom 1 krát.
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Patrik Varga

Re: Vypinac na 220V

Príspevok od používateľa Patrik Varga » 05 Jan 2012, 07:54

od rado3105 » 01 Sep 2011, 14:32
Ano potrebujem spinat len fazu na konci mam normalne zariadenia napajane 220V. Vyriesil som to tak ze nulak som nerozpojil a spinam len fazu a funguje to dobre. Aj tak vdaka, chlapi.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10165
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vypinac na 220V

Príspevok od používateľa 5ko » 05 Jan 2012, 12:42

Jednoducho asi stačilo použiť takzvaný medzišnúrový vypinač na dvojlinku,kde nula ide priebežne a fáza sa vypína.Bežné na nočných lampách.Ibaže na bielej dvojlinke sa musí presne identifikovať, ktorý vodič zapojíš ako fázu/prezvoniť/ alebo použiť čierno červenú,tam je to jednoduchšie.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Vypinac na 220V

Príspevok od používateľa breta1 » 05 Jan 2012, 13:42

Tazatel by měl jasně povědět, co je to za zařízení, jinak mu nemá cenu radit.
Jeho odpověď "normalne zariadenia napajane 220V" je nedostatečná. Co když je to zařízení třídy ochrany 1.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok