Bleskozvod a trubka na komine na antenu

Elektrotechnické normy

Moderátori: Merak, Moderátori

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Bleskozvod a trubka na komine na antenu

Príspevok od používateľa Samanko » 26 Dec 2014, 13:15

No tak pardon, ale po tomto formulovani tvojho prispevku ti to ani nahdodou nevypocitam.

Poradim ti vsak, ze si kukni nieco o:
- dostatocna vzdialenost ''s''
- izolovana tyc
- triedy LPS

- a najdes kde musi byt vzdialenost ''s'' dodrzana, ako ju vypocitas. Ako urcis ochranny uhol podla dlzky zachyt. tyce a triedy LPS v zachyt.systeme metodou ochranneho uhla.. Co musis urobit so stojanom na paraboly. Ako sa vyhnes pouzitiu dlheho izolovaneho vyloznika, atd atd atd...

Nieje to tak zlozite ako to na prvy pohlad vypada a s kazda takzo riesitelna vec ma vacsinou jednoduchu "alebo" verziu.
Ak si to nemyslel neak zle tak sorry, avsak mne to prislo ako totalne pohrdanie. Tie vzorce som inak nevymyslel ja, takze to niesu "moje vzorce".
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

alois

Re: Bleskozvod a trubka na komine na antenu

Príspevok od používateľa alois » 26 Dec 2014, 18:26

Rado3105:
Pozri si stránku DEHN.Sk alebo cz.
1. Tam si to naštuduj a dokonca si to môžeš skúšobne v demo programe vypočítať sám.
2. Tie vzorce nie su "jeho" a z tých údajov čo si dal, to nie je možné vypočítať. Treba toho vedieť trochu viac.
3. Skôr by som použil metódu valivej gule...
4. To máš odkiaľ túto vzdialenosť???...A bleskozvod by mal byt min 60cm vzdialeny od najblizsieho kovoveho objektu domu...Síce som to napísal ja, no nepočítal na tvoj prípad. Je to iba orientačné číslo.
5. Trochu veľa písmen...:Tie ochrany a,b,c by som tu rozpisal neskor...

Samanko: STN 62305 /1 až 5 je 385 strán a aj tak mu to nepomôže, ak je iba teoretik...kľud a zhlboka dýchaj, sú sviatky....
Naposledy upravil/-a alois v 27 Dec 2014, 04:00, upravené celkom 1 krát.

rado3105
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 17 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 42

Re: Bleskozvod a trubka na komine na antenu

Príspevok od používateľa rado3105 » 26 Dec 2014, 18:43

nejde o pohrdanie, ale styri strany temy a nic k veci...kecy o teorii....to nikomu nepomoze...dajte realne priklady, ako ste to robili...ako to mate doma...popripade pofotte...pofotim aj ja..ano vyhlasok je vela aj nazorov na jednu vec je milion.. ...
0

alois

Re: Bleskozvod a trubka na komine na antenu

Príspevok od používateľa alois » 26 Dec 2014, 19:10

Reálny príklad je tiež iba teória. Ty potrebuješ exaktné riešenie na tvoj dom!

1. daj presnú výšku stožiaru
2. daj rozmiestnenie antén a ich rozmery od stredu stožiaru
3. daj hodnotu zemného odporu uzemňovacej sústavy
4. daj vzdialenosti zvodov od vnútorných elektrických káblov
5. daj nákres zemniacej sústavy (tyče v zemi, alebo obvodový uzemňovací pás o rozmere, odstup od budovy) podložie
6. daj typ krytiny na streche kvôli odstupu vedenia
7. daj nákres od všetkých kovových častí na streche domu (vykiere. parapety, strešné okná, satelit)

a až potom prejdeme k prvej praktickej ukážke.

To čo si doteraz udal tiež nie je smerodajné pre výpočet, je to strata času o ničom. S údajmi asi 3 metre, asi ....sa ti asi nikto zdržovať nebude. Všetko čo ti tu poradia bude asi pravda. Ináč projekt stojí naozaj minimálne 300€.

Na oddialený bleskozvod si pozri strechu budovy Kauflandu, hoci kde po Slovensku. Je tam klíma a ukážková bleskozvodová sústava s ochranným pásmom!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok