Certifikát

Elektrotechnické normy

Moderátori: Merak, Moderátori

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Certifikát

Príspevok od používateľa fery66 » 10 Jan 2012, 12:50

Zdravím priatelia!
Jedná sa o zariadenie, ktoré bude obsahovať 24V motor, riadiacu jednotku a 24V napájací zdroj. Riadiacu jednotku mám navrhnutú. Zvládne to zopár logických obvodov a PWM s SG3525. Zaujímalo by ma, či neviete niekto ako by to bolo s "legalizáciou" tejto "čiernej" skrinky. Uvažoval som aj nad niečím ako je LOGO od Siemensu alebo niečo podobné ale taká zostava je zbytočná a vychádza podstatne drahšie. Neviem akým smerom sa mám pohnúť aby to prípadne v budúcnosti, pri výrobe viacerých zariadení, bolo s nejakým certifikovaním čo najjednoduchšie. Ďakujem za prípadné nasmerovanie. :)
0

mkr
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07 Jan 2012, 20:34
Bydlisko: NZ

Re: Certifikát

Príspevok od používateľa mkr » 10 Jan 2012, 13:47

Otázka je jednoduchá, s odpoveďou je to horšie:

Podľa popisu ide o LVD zariadenie, takže sa pri uvádzaní zariadenia na trh ES treba riadiť smernicou 2006/95/EC, zariadenie musi byť EMC kompatibilne - EMC : č. 194/2005 Zz; Council direktive ES No. 89/336/EEC a nakoniec RoHS : č. Council directive ES No. 2002/95/EC.

Prax je taká, že každý výrobca môže vydať vyhlásenie o zhode na vlastnú zodpovednosť. V prípade, že niekto spochybní parametre výrobku je dôkazné bremeno na výrobcovi, ktorý musí preukázať splnenie daných požiadaviek.
Druhá možnosť je obrátiť sa na notifikovanú osobu, u nás napr.EVPU Nová Dubnica, ktorá dané zariadenie premeria a vyhodnotí zhodu parametrov s príslušnými normami. V tomto prípade je časť zodpovednosti aj u notifikovanej osoby, avšak výrobca musí preukázať že vyrába zariadenia v tej kvalite, ako ich predložil skúšobni. Tzn. majú právo inšpekcie atd...

Príklad vyhlásenia o zhode:

http://www.spower-prod.sk/documents/Pre ... _12DCR.pdf
0

Napísať odpoveď