Prerabka hlavneho rozvadzaca v rodinom dome

Elektrotechnické normy

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Prerabka hlavneho rozvadzaca v rodinom dome

Príspevok od používateľa Merak » 08 Júl 2014, 02:48

Samanko napísal:
Merak napísal:pokiaľ už máš jestvujúce odberové miesto, tak nemajú prečo od teba žiadať, keď chceš niečo urobiť na elektrike a od nich chceš iba preplombovať elektromer
No tak to by si sa velmi cudoval :) .. Kludne ti to naparia, zalezi len natom, ako sa ten konkretny ko*ot vyspal. (Vyraz je primerany charakteru tych ludi)
Mne to dali doma prerobit LEN koli zmene tarify. Absolutne o nic ine neslo a to som musel mat reviznu spravu od domu, od pripojky, RE na hranici a dalsiu birokraciu.
a o akú zmenu tarify sa jednalo?
lebo on nejde robiť zmenu tarify
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

vlado5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 19 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Prerabka hlavneho rozvadzaca v rodinom dome

Príspevok od používateľa vlado5 » 08 Júl 2014, 08:18

Ja som asi pred 15-stimi rokmi prerábal na chalupe tiež prípojku na 3-fázovú. Čiže výmena elektromera a skrínky. Tiež odomňa požadovali všetky revízne správy, vrátane domu. Neviem síce načo im to je, pokiaľ sú RZ zodpovední len po elektromer-ďalej ich to nemusí zaujímať. Tak som si po príchode pracovníka RZ zodpovedného za danú oblasť zažartoval, že prípojka je určená na elektrické kreslo, ktoré bude aj tak zabíjať. Nakoniec som mu povedal, že vnútrajšie rozvody momentálne prerábam a mám vyhlášku-som osoba spôsobilá, tak mi to nakoniec zapečatil a išiel preč. Z toho vyplýva, že všetko je to o ľuďoch aj napriek nelogickým predpisom, ktoré sa dajú (pri dobrej vôli) obchádzať.
Druhý prípad sa mi stal na chalupe rodinných príslušníkov (cca 10 rokov dozadu), keď som mal podozrenie na dotiahnutie vodiča v hlavnom ističí, ktorý je tiež zapečatený-chýbala jedna fáza. Zavolal som na RZ, povedali že to môžem rozpečatiť, zmerať a následne to ich pracovník príde zapečatiť. Tak sa aj stalo, po 2 týždňoch to bolo zapečatené. Závada bola až na stĺpe vo svorke, čo prišli následne opraviť. Neviem, či v tomto prípade nebolo opätovné zapečatenie v ich réžii.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Prerabka hlavneho rozvadzaca v rodinom dome

Príspevok od používateľa Merak » 09 Júl 2014, 22:01

ináč podľa najnovších zistení, čo som sa dopátral od jedného známeho, tak už ani energetici moc nechcú riešiť vlastníctvo po elektromer, lebo zrazu zistili, že majú mrte veľa peňazí v majetku a nevedia s tým ani po rokoch nič spraviť, a keď dôjde k poruche, tak to musia na vlastné náklady opravovať, tak začínajú robiť to, že oni sú vlastníkmi po poistky na stĺpe, odtiaľ si vlastník na vlastné náklady ťahá elektriku až po elektromer, oni na základe revízky osadia elektromer, zapečatia, a ďalej sa nestarajú, alebo aj áno, ale vlastníctvo neriešia
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok