Zmena prípojky 1f na 3f

Elektrotechnické normy

Moderátori: Merak, Moderátori

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Zmena prípojky 1f na 3f

Príspevok od používateľa mjankovic » 03 Jan 2015, 15:42

Elektromer je zaplombovaný.
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Zmena prípojky 1f na 3f

Príspevok od používateľa Samanko » 03 Jan 2015, 16:04

Tak to mas potom klasicky stav instalacie (teda ale inak tam byva aj hlavny istic, ale nebyva zaplombovany) stareho domu/chaty.
Nebal by som sa, ze ti bude robit energetika problemy, lebo to tak maju v 50% starych domoch (mozno aj viac). Ostat to tak nemoze, v tomto stave ti naozaj elektromer nevymenia za 3f, musis to prerobit. Nevidim ine riesenie, ako sa osobne dohodnut na pobocke ZSE.
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
stw
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 23 Jún 2014, 17:39
Bydlisko: TT
Vek: 49

Re: Zmena prípojky 1f na 3f

Príspevok od používateľa stw » 03 Jan 2015, 22:15

Osloviť ochotného zamestnanca se ktorý ti to za "príplatok" spraví a aj vybaví... Väčšina el.firiem má "toho svojho" :-)
0
Naposledy upravil/-a stw v 09 Jan 2015, 20:20, upravené celkom 1 krát.
Robím tak, aby som mohol byť na svoju prácu hrdý a to isté očakávam aj od ostatných.
Na výber sú vždy dve možnosti- jednoduchá alebo správna :-)
Skúsenosť je neprenosná.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10155
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zmena prípojky 1f na 3f

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Jan 2015, 11:37

Podla toho prvého príspevku som predpokladal, že tie dve fázy boli prístupné a pod napätím, preto som tak reagoval.
Mám pocit, že ked tam boli privedené všetky tri fázy,a len jedna meraná,
takže tie zvyšné dve sa ,,využívali len občas,, ak bolo treba zapojiť napr. cirkulár na pílenie dreva, a kludne to mohla byť dohoda s tým,, správnym,, obvoďákom.Ale do toho nás nič. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

martin130w
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 22 Mar 2009, 00:00

Re: Zmena prípojky 1f na 3f

Príspevok od používateľa martin130w » 12 Mar 2015, 22:31

No aby som sa i ja pripojil do tejto debaty...
Musiš požiadať o Rekonštrukciu el pripojky ako celku, nakoľko spominaš že máš ešte elektromer v starej drevenej RE skrini..
Prva podmienka je projekt odoslať spolu so žiadosťou na Vaše ZSE, ak sa vyjadria pozitivne tak ti treba kabel NAYY 4x25 ako zvodový z NN siete k Poistkovej skrini kt musi byť umiestnena na stlpe. Samozrejme poistkova skrinka na nožove poistky Gg 000, z poistkovej musiš isť do RE ale ten musi byť na hranici pozemku- verejne prístupný inač ti neosadia elektromer, Do skrine potrebuješ 3f istič B25A, a zo skrine pojdeš buď zemou k domčeku/chatke alebo vzduchom, Ak to budeš mať treba vykonať revíziu, a potom spolu s reviznou správou a eurami na zaplatenie pripojovacieho poplatku možeš isť na kontektne miesto ZSE ... a Elelektromer máš do 5 dni v skrinke.A aby som nezabudol musiš mať LIST VLASTNICTVA(nájomnú zmluvu) k stavbe inač maš smolu, :argue:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok