aktualizačná príprava

Elektrotechnické normy

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa OHAJ » 25 Mar 2022, 15:55

Vzhľadom na vyhlásenú mimoriadnu situáciu v súvislosti s ochorením COVID-19 bol zákon č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej „zákon č. 124/2006 Z. z.“) novelizovaný zákonom č. 66/2020 Z. z., ktorým sa dopĺňa zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov a ktorým sa dopĺňajú niektoré zákony (ďalej „zákon č. 66/2020 Z. z.“). V zákone č. 124/2006 Z. z. bol za § 39h vložený § 39i Prechodné ustanovenia počas trvania mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19, ktorý upravuje plynutie lehôt, respektíve ich spočívanie v tejto mimoriadnej situácii...
https://www.ip.gov.sk/co-priniesla-nove ... ym-stavom/
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa Merak » 04 Apr 2022, 23:32

SMITH napísal:
25 Mar 2022, 15:15
Keď že som zamestnanec jednej nemeckej firmy na pneumatiky a robím vo výškach ( nad 1,5m - čo sú prakticky všetky stroje o ktoré sa starám ) tak musím mať lekársku prehliadku každý rok . Máme na to špecial tlačivo , kde sa krúžkuje , čo všetko môžem robiť ( výšky , VZV , žeriavy , jedy ... ) Prehliadka sa zapisuje do zápisníka pracovníka + dané tlačivo a aj do zdravotnej dokumentácie a robí ju "firemný" doktor ( neplatí sa za ňu) .
ja ako zamestnanec slovenskej firmy musím mať preventívnu prehliadku na elektro každé dva roky a keďže chodím robiť aj do atómovky, tak tam zasa každý rok, takže ja sa toho báť nemusím

P.S.: čo sa týka núdzového stavu, tak preventívnu na elektro som si robil vlani na začiatku roka aj kvôli aktualizácii aj kvôli upgrade osvedčenia
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 12 Júl 2022, 12:31

Zdravím, nevedel by mi niekto poradiť, čo konkrétne mám mať v lekárskom posudku?
Mám 22-ku a živnosť "Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrických".
Starý posudok neviem nájsť a preto neviem, čo tam doplniť.
Profesia – pracovné zaradenie – posudzovaná práca: ?
Faktory práce a pracovného prostredia: ?
Kategória práce1) pre jednotlivé faktory práce a pracovného prostredia: ?
Práca podľa osobitných predpisov: činnosť elektrotechnika, samostatného elektrotechnika na riadenie činnosti alebo riadenie prevádzky na vyhradených technických zariadeniach elektrických

Len doplním, že aktuálne pracujem v úplne inom odvetví, len by som bol nerád, ak by mi skončila platnosť osvedčenia. Ďakujem za rady.
0

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 21 Aug 2022, 15:24

Zdravím, koncom júla som mal AOP a poštou mi prišlo potvrdenie o AOP. Stačí mi to priložiť k osvedčeniu, alebo si mám dať u školiteľa podpísať originál osvedčenia? Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa Merak » 21 Aug 2022, 15:34

podľa zákona 124/2006 §16
(8) Fyzická osoba, ktorá má preukaz, osvedčenie alebo doklad podľa odseku 1 písm. b), je povinná do piatich rokov odo dňa vydania preukazu, osvedčenia alebo dokladu podľa odseku 1 písm. b) absolvovať aktualizačnú odbornú prípravu u osoby oprávnenej na výchovu a vzdelávanie. Ďalšiu aktualizačnú odbornú prípravu je fyzická osoba, ktorá má preukaz, osvedčenie alebo doklad podľa odseku 1 písm. b), povinná absolvovať do piatich rokov odo dňa ukončenia predchádzajúcej aktualizačnej odbornej prípravy. Osoba oprávnená na výchovu a vzdelávanie uvedie v preukaze, osvedčení alebo doklade podľa odseku 1 písm. b) dátum ukončenia aktualizačnej odbornej prípravy.

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2006-124
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Napísať odpoveď