Zamestnanie s §21

Ponuka práce alebo brigády v obore elektrotechnika, programovanie

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Zamestnanie s §21

Príspevok od používateľa Edgar » 04 Jún 2020, 20:36

Ahojte, je niekde reálne možné zohnať zamestnanie pre držiteľa §21? Už niekoľko mesiacov pozerám inzeráty a požiadavky na banálne pozície v elektro odbore už vyžadujú §22, niekde už aj §23 a najnovšie už chcú aj §24. Ak dobre viem tak §22 sa dá získať až po roku praxe v odbore s §21, ale to je celkom začarovaný kruh keď nikde neberú s §21... Ďakujem za info.
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Zamestnanie s §21

Príspevok od používateľa Samanko » 04 Jún 2020, 20:44

Podla toho o aku poziciu ide.. uplne vsetko sa odvija od tohto..

Ale celkovo kludne reaguj na inzerat v pripade, ze je to jedina vec co nesplnas .. Zvacsa je zrovna toto uplne fuk + niekedy to pise personalista ktory absolutne ani nevie co to je, kolko ich je a co to vlastne znamena.. (fakt)
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Zamestnanie s §21

Príspevok od používateľa martin knocik » 04 Jún 2020, 21:14

V súčanej práci 4 roky pracujem s §21, pred rokom som bol na predlžení platnosti §21.

Venujem sa výkonovej elektronike - návrh spínaných zdrojov napájaných z 230V siete.

Nemám pocit že by ma to pri práci nejako obmedzovalo. Keď vznikne prúser, tak aspoň nebudem v tom sám :)

Napríklad takú autoelektroniku v podstate môžeš robiť aj bez nejakého paragrafu. Sused vyučený kuchár ťahá káble na stavbách tiež bez paragrafu.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

m6r3k
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 21:16
Vek: 31

Re: Zamestnanie s §21

Príspevok od používateľa m6r3k » 04 Jún 2020, 21:36

Ani auto elektroniku by si nemal a sused nesused tiež by nemal
Je to vyhradené tech zariadenie a basta.
Keď si pri návrhu nemal by si mať dačo ako návrh a konštrukcia ? Alebo ťa zastrešuje hlavný konštruktér ?
0

Používateľov profilový obrázok
ludozrut
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 02 Jún 2020, 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Zamestnanie s §21

Príspevok od používateľa ludozrut » 04 Jún 2020, 23:47

Minule hladali elektrikara co je absolvent do Slovenskych elektrarni bez znalosti ze zaucia.Napajanie kablov praca po celom Slovensku.Ale zas za 700euro byvat po hotelov a ubytovniach ziadna slava.To si moze dovolit taky co ho bavi cestovanie ale kto ma rodinu tak skor ci neskor mu zacne zena zahybat.

-- Spojený príspevok 04 Jún 2020, 23:50 --
martin knocik napísal:V súčanej práci 4 roky pracujem s §21, pred rokom som bol na predlžení platnosti §21.

Venujem sa výkonovej elektronike - návrh spínaných zdrojov napájaných z 230V siete.

Nemám pocit že by ma to pri práci nejako obmedzovalo. Keď vznikne prúser, tak aspoň nebudem v tom sám :)

Napríklad takú autoelektroniku v podstate môžeš robiť aj bez nejakého paragrafu. Sused vyučený kuchár ťahá káble na stavbách tiež bez paragrafu.
Si nefandi.Sef zapre ze ti to prikazal ak chces mat aliby jedine ak ti to da pisomnou formou inak to hodi na teba ze si svojvolne bez jeho prikazu.Zas uznaj sam ze keby zabijes v praci kolegu za to ze mas pracovat pod dozorom za to nezavru tvojho nadriadeneho ale teba.Nefandi si to ze mas len 21 neznamena ze to nehodia vsetko len na teba.V tom je tvoja smola.Teraz ked sa nieco pokasle mozu na teba hodit absolutne vsetko.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Zamestnanie s §21

Príspevok od používateľa medved » 05 Jún 2020, 07:20

Co tu splietas ? Koho by mal zabit v praci ? Je vyvojar, sedi za PC alebo dakde v dielni/labaku za merakmi a PC. Ja tiez, ked som v praci robil na vystupnej kontrole, nastavovani a merani vykonovky modulatorov som si sedel za merakmi, robil aj zo sietovym a netusim naco by mi bol vyssi paragraf, ako 21 a koho by som mal ohrozit..... jedine tak seba
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Zamestnanie s §21

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 05 Jún 2020, 13:29

zdar chalani, mozno mimo temu ale skusim sa tu opytat. je na slovensku potrebna 21tka aj pre zamestnancov v r&d co maximalne tak kodia, mozno v labaku prichadzaju do styku s nejakymi vyvojovymi platformami etc?
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
ALEKO526
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 16:15
Bydlisko: Dúbrava, okres LM
Vek: 27
Kontaktovať používateľa:

Re: Zamestnanie s §21

Príspevok od používateľa ALEKO526 » 05 Jún 2020, 21:03

m6r3k napísal:Ani auto elektroniku by si nemal a sused nesused tiež by nemal
Je to vyhradené tech zariadenie a basta.
Keď si pri návrhu nemal by si mať dačo ako návrh a konštrukcia ? Alebo ťa zastrešuje hlavný konštruktér ?
Robím autoelektroniku a akurát rozmýšľam, či si mám 21 vôbec obnoviť, lebo ju tu nikto nevyžaduje, maximálne som s ňou v servise tak dobrý na výmeny zásuviek a opravy drobných spotrebičov a aj to sa na to delím s dalšími dvoma kolegovcami, ktorý si to ako ja urobili po maturite a nechali prepadnúť...
0
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
*MADE IN CZECHOSLOVAKIA ♥ 1918-1992*
ДLEKΩ.™

m6r3k
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 21:16
Vek: 31

Re: Zamestnanie s §21

Príspevok od používateľa m6r3k » 05 Jún 2020, 22:26

Aleko - pozorne si preštuduj vyhlasku 508 §1-3 a sprav si záver.
--
Nemôžem si pomôcť ale stará ceskoslovenská 50/1978 je napísaná viac pre ľudí.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Zamestnanie s §21

Príspevok od používateľa Edgar » 06 Jún 2020, 17:49

Tribec Zacks napísal:zdar chalani, mozno mimo temu ale skusim sa tu opytat. je na slovensku potrebna 21tka aj pre zamestnancov v r&d co maximalne tak kodia, mozno v labaku prichadzaju do styku s nejakymi vyvojovymi platformami etc?
Dosť pochybujem, v týchto firmách sa to nerieši... Mal som prax v IT firme kde bolo aj HW oddelenie a nikto paragraf nemal.


Ostatným ďakujem za odpovede, tak sa tým teda pri ďalších inzerátoch nedám odradiť :applause:
0

Loslamos
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24 Feb 2020, 17:30

Re: Zamestnanie s §21

Príspevok od používateľa Loslamos » 07 Jún 2020, 11:00

Ja som nemal problém s 21 ak ukážeš že vážne rozumieš pre mňa je to iba papier keď som ale začal robiť na živnosť už som si urobil aktualizácie . A z mojej skúsenosti ak firma potrebuje aj debilovi dá urobiť paragraf 24 viď môj bývalý kolega , ktorý v hlave toho veľa nemá a robiť podľa jeho pokynov by si nechcel lebo v tom nenájdeš logiku, ale tak so šéfom firmy je jedna ruka ;)
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Zamestnanie s §21

Príspevok od používateľa Edgar » 07 Jún 2020, 18:06

Neviem no, keď na životopis ani neodpíšu tak neviem kde mám ukázať že rozumiem :D
0

volter
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29 Dec 2020, 11:32

Re: Zamestnanie s §21

Príspevok od používateľa volter » 31 Dec 2020, 14:41

Zdravim vsetkych,

som cerstvy drzitel §21 a chcel by som nabrat prakticke skusenosti, hlavne co sa tyka silnoprudovej elektroinstalacie - zapajanie elektromerov, rozvadzace a pod. Myslim, ze teoreticke znalosti mam celkom dobre ale zaroven mam velky respekt a chcem nabrat aj prakticke skusenosti. Problem vsak je, ze som momentalne zamestnany (IT) a zmenit pracu by pre mna znamenalo prijst o znacnu cast prijmu, co si nemozem dovolit. Chcem sa preto spytat, ci by sa nenasiel niekto v okoli BA, komu by som mohol chodit vypomahat, cez vikendy alebo nejake dni cez tyzden. Samozrejme zadarmo, respektive za ochotu podelit sa o skusenosti a odpovedanie mojich otazok.

Popripade ak mate nejaku radu ako sa vysporiadat s takouto situaciou.

Dakujem Vam!
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Zamestnanie s §21

Príspevok od používateľa eurobastler » 31 Dec 2020, 21:04

Ak by som sa chcel živiť autodiagnostikou a autoelektronikou legálne, ako sa k tomu dostanem?

Mám výučný list aj maturitu. Výučny list v odbore mechanik elektronických zariadení a maturita odbor elektrotechnik.
0
Obrázok

Napísať odpoveď