Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Ponuka práce alebo brigády v obore elektrotechnika, programovanie

Moderátori: Merak, Moderátori

johnypp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11 Apr 2021, 02:14

Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa johnypp » 11 Apr 2021, 02:19

Ahoj. Nejde mi stary profil. Nevadi.
Mam emerson r48-3000e3
Kto by si trufal ho dat nejakym sposobom na regulaciu U, alebo aspkn napevno z povodnych 48V na 24V, dohodneme sa urcite. Nechcem kupovat novy za 100. Ak veskere naklady aj s postou vojdu do polovice budem velmi rad 😉
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Apr 2021, 10:23

Nechcem Ti do toho kecať, ale je odvaha prosiť niekoho za necelých 50€, aby urobil taký inžiniering...
1
Obrázok 1
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa elmoto » 11 Apr 2021, 14:40

R48 3200e3 je úprava na YouTube. Neviem nakoľko je totožná s 3000e3. Rozober, nafoť a vrhne sa na to.
0
nie som tu

johnypp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11 Apr 2021, 02:14

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa johnypp » 11 Apr 2021, 17:48

Ziadny navod "urob si sam" na tento model nieje. Len vystopovat spatnu vazbu a upravit. Alebo cez CAN upravit, kde ja si ani neskrtnem v tomto... Som uz stary,slepy, a tymto zdrojom ja nerozumiem. Byt tam nejaky znamy riadiaci IO tak to davno mam. Ale kde vidim procesory, na to ja nesaham radsej...
0

johnypp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11 Apr 2021, 02:14

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa johnypp » 13 Apr 2021, 20:13

Drakoush napísal:
11 Apr 2021, 10:23
Nechcem Ti do toho kecať, ale je odvaha prosiť niekoho za necelých 50€, aby urobil taký inžiniering...
Beriem na vedomie, ked to tu takto funguje, zacnem zvazovat hranice vlastnej ochoty a zavediem si nejaky cennik 😂
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa Drakoush » 13 Apr 2021, 20:21

Tak to funguje všade, sme tu cudzí. Zadarmo Ti nik robiť nebude, na to sa tu potom budujú zoznamy kamarátov, kde sa operuje s cenou, prípadne sa robia službičky, ja sám tu mám taký zoznam.
Nechcem, aby si si to bral nejak osobne, ale prosiť cudzie publikum za takú cenu mi prišlo prehnané. Keby si to písal konkrétnej osobe, ktorú poznáš a považuješ za kamaráta, tak je to o inom. Ale dosť bolo OT :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

AbcdeF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 27 Máj 2015, 10:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa AbcdeF » 13 Apr 2021, 21:24

Ja na tej ponuke nevidím nič nevhodného. To, že jeden odborník na všetko o to nemá záujem, neznamená že sa to nedá. Možno to už niekto má vyriešené, alebo má chuť a čas sa tomu venovať. Veď aj o tom (snáď) toto fórum je.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 13 Apr 2021, 21:33

Mne osobne sa 50€ zdá za to ako adekvátna odmena a keby že už je hotový návod tak aj vyššia než by som čakal :D Keby som si nato trúfol tak by som si trúfol, ale netrúfnem si.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa Drakoush » 13 Apr 2021, 22:17

Nuž, každý si svoj čas cení inak :) Problémom je presne to, čo sa tu kryštalizuje, odmena je veľká, ale neviem to robiť. A ten, kto to vie, pre toho sa to zdá málo, lebo vie, čo to obnáša a aké komplikácie môžu nastať. Myslím, že viac k tomu netreba ani dodať. Snáď jedine to niekomu dať ako fušku popri zamestnaní, lenže opäť veľký problém - ten, kto na to čas má, to nevie a ten, kto to vie, na to pravdepodobne nebude mať čas. Bohužiaľ, taká je doba, nie je to vina ani fóra, ani žiadateľa.

Skús aspoň odfotiť vnútro, napísať, čím je to riadené, alebo aspoň odfotiť tak, aby sa to dalo prečítať. Možno Ťa to posunie bližšie k riešeniu Tvojho problému.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Apr 2021, 00:35

Ja tiez rozmyslam ako Drakoush a nie som ten co to vie urobit. Toto nie je robota na hodinku. 50 minus 10 za postu (balik) uz sme na 40.
Cena servisu elektroniky je cca od 20-50e/h
http://www.tvav.sk/servis/cennik/cennik.php
alebo zvaraciek 20e/h (maju s tym skusenosti, nie je to nieco nove pre nich, ten tvoj zdroj by bola pre nich cierna skrinka)
https://arctech.sk/servis-zvaracej-techniky/

Takze mi to vychadza ze do 2-3 hodin to musi byt prerobene na 24V. No chcem vidiet toho kto to urobi.
Taketo prerabky musis robit sam a hlavne ked mas cas, lebo nad tym stravis vela casu. Taketo prerabky sa neoplati robit na zakazku lebo ti to nespravia alebo sa nedoplais.
Skor sa opytaj, ci tu niekto ten zdroj prerabal. Ale musel by si mat ku...a stastie, ze presne taky zdroj niekto uz prerabal a presne vie co okolo toho treba. Inak sa to neoplati - vela roboty

Vsak tento predaj, pridaj k tomu peniazky a potom kup ten za 100e.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 14 Apr 2021, 08:07

A na čo to má po úprave slúžiť? Ak to má byť niečo ako laboratórny zdroj, tak za tie peniaze by som to videl na toto: https://www.aliexpress.com/item/3282118 ... 73d6zNf2tE
0

johnypp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11 Apr 2021, 02:14

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa johnypp » 16 Apr 2021, 22:05

Ma to byt napajanie pre pocitacove rychlonabijacky bateriek... Mam len take slabsie, vstup na nich prerobit nejde, papier pise max 30V, na oko je to limitovane kondikmi, stabilizatormi a stepdown menicmi. Aj keby to prerobim na 50V napajanie, obaval by som sa ze to tie vystupne menice v nabijacke nepotesi. Mensie zlo je upravit ten zdroj s MCU niekde na spatnej vazbe a dufat ze sa z toho nezblazni...

Necham to tu chvilu visiet ale zrejme kupim dalsi 24V1500w zdroj za stovku. Potrebujem aby to unieslo tych 1500w na 20-30 minut.
2 zdroje spajat nebudem. Mam ajtak uz dost kablov vsade a priestoru tiez malo.
To je zaroven aj dovod preco sa do toho nepustim sam. Nemam priestor na to ani chut ani cas. Obuvnik s bosou nohou... Casy ked som kadeco bol schopny rozlozit z nudze aj na kuchynskej linke garzonky su davno minulostou u mna...
Presiel som z viacerych nabijaciek na poriadnu 2 vystupovu (2x600w) a nemam k nej zdroj. Pri 12V je vyrazne obmedzeny vykon (2x180w) a nebavi ma nabijat 4 hodiny ako pred tym.... V plane je kupa dalsej, 4 vystupovej (4x250), ale aj bateriek pribudne. A naozaj nepotrebujem zasa dalsiu krabicu so zvaracimi kablami... A dalsich 100 za dalsi zdroj 😒

Podotykam, ze cely tento cirkus je moje hobby, neziskova zalezitost pre dospele deti.
0

johnypp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11 Apr 2021, 02:14

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa johnypp » 16 Apr 2021, 22:29

Riadenie vyzera byt ako na vsetkych novych emersonoch, akurat "logika" je na vlastnom PCB. A dost nafest. Bude to chciet v provom rade predohrev cca na 150° a potom obojstranny ohrev. Teplovzdusky mam sice 3 ale nemam kde rozlozit aparaturu.
Na spodnej vrstve dps je vidiet myslim dost aby skuseny pochopil, ze to je robota na hodinku, mozno 2. Zvysit vystup by bola robota na 5 minut. Znizit tazsie, neviem/nevidim na co je zavesena spatna vazba, predpokladam ze tam bude praprimitivny R delic na vstupe ADC
Prílohy
20210416_221830.jpg
20210416_221843.jpg
20210416_221855.jpg
20210416_222025.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa hpeter » 17 Apr 2021, 07:31

mam dojem ze si kupil zly dufajuc ze to prerobis....pri modernej elektronike je to odvaha... :lol:
pocul som ze sa typy zdrojov robia tak ze su akoby jeden, a potom sa z toho narobi viac modelov.
moze to byt inym riadiacim plosakom alebo iba iny fw...
to co ty ziadas je robota pre (byvaleho) zamestnaca co tam robil na vyvoji aby vedel odhadnut co treba zmenit aby si dosiahol ciel...
ak sa to cele riadi po zbernici tak asi je vymalovane....
0

johnypp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11 Apr 2021, 02:14

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa johnypp » 17 Apr 2021, 13:38

:roll:
Povodne bol kupeny na inu nabijacku... Ale zislo z toho.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Apr 2021, 22:48

...a najväčšia sranda je, že kecálkovia o cene sa vykecali, ale nikto z nich sa nepodujal... Kto to nevie, nemá čo kecať do ceny. Kto nerozozná zaváraninový pohár od elektrónky, nemôže stanoviť ani cenu, lebo zaváraninové poháre kúpiš za páš centov, ale takú veľkú pentódu asi nie.

Škoda, že si to nenapísal cez vianoce. Človek by sa medzi sviatkami do toho aj pustil, keď nie je do čoho pichnúť.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 18 Apr 2021, 09:22

Prepač ze si ripnem , ale nekecal si najviac do ceny práve ty?
5
Obrázok 5
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Apr 2021, 12:55

Ja som povedal, že za tú cenu to nikto robiť nebude. A ako vidíš, zas som mal pravdu, lebo to naozaj nik neurobil.
Lenže aspoň dvaja ste povedali, že cena je OK, tak nechápem, prečo to teda niekto už neupravil a prečo Johnny musí hľadať záložné riešenie kúpou nového zdroja. Proste mi to nejde do hlavy.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

AbcdeF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 27 Máj 2015, 10:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa AbcdeF » 18 Apr 2021, 13:24

Možno, že ti to nikto nechcel vyfúknuť. Ty sa tu predsa jediný vo všetkom vyznáš a všetko vieš najlepšie posúdiť. My Anengáci a iní neschopáci len tíško závidíme...
1
Obrázok 1

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Spinany serverovy zdroj emerson uprava

Príspevok od používateľa elmoto » 18 Apr 2021, 13:51

Prosím pána moderátora aby prestal ustavične spamovat každú tému. Vždy to skončí hladkou!
3
Obrázok 3
nie som tu

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok