Práca pre elektrotechnika Prešov - oprava zdrojov pre servre

Ponuka práce alebo brigády v obore elektrotechnika, programovanie

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Práca pre elektrotechnika Prešov - oprava zdrojov pre servre

Príspevok od používateľa boraicho » 14 Apr 2021, 17:18

Pre známeho zháňam človeka čo by mu opravoval zdroje pre servre.
Sú to spínane zdroje 12V 1800W a im podobné ktoré sa pokazia niekedy po rokoch niekedy po mesiacoch.
Zvyknu odisť vykonove sučiastky, napríklad v tomto na fotke prerazilo usmernovac, vymeni sa usmernovač a mal by fungovať dalej. Niekedy tranzistor , ... veľa tých informacii sám neviem.
Mne sa tieto veci už robiť nechce, tak by som to posunul, inému.
Práca je to v pohodlí domova, chlapík prinesie krabicu plnu zdrojov, ktoré nefunguju, vymeni sa nejaka sučiastka , vyskuša sa zdroj a potom chlapik pride po zdroje a výplati za robotu.
Robota je vhodna pre hocikoho , čo vie vypajkovať a zapajkovať, pomerať usmernovač, tranzistor...atd.
Robota je dlhodobá, pravidelná, stále dookola sa kazia zdroje a stále tie isté chyby treba opravovať.

Človek ktorý to robil, bohužiaľ nedávno zomrel.
Nieje to na živnosť ani na zmluvu.

Nieje tu niekto ? Alebo ak poznáte niekoho dajte mu prosím vedieť.
Vďaka.
Prílohy
IMG_20210414_170129.jpg
IMG_20210414_170112.jpg
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Práca pre elektrotechnika Prešov - oprava zdrojov pre servre

Príspevok od používateľa boraicho » 16 Apr 2021, 07:06

Ešte raz dávam do povedomia, či sa nenájde nejaky odvážlivec
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Práca pre elektrotechnika Prešov - oprava zdrojov pre servre

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 16 Apr 2021, 08:05

Mozno by som to skusil, otazka je, ake je vytazenie. Nemam totizto kazdy den niekolko hodin volnych aby som sa tomu venoval, a zase ak aj ano, zalezi to od zisku.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Práca pre elektrotechnika Prešov - oprava zdrojov pre servre

Príspevok od používateľa boraicho » 16 Apr 2021, 09:35

Sú to zdroje ktoré funguju 24/7. Netušim koľko je toho za mesiac.
Kamoš ma odporučil tomu chlapikovy, dal mu čislo a zavolal mi... dostal som len zopar info po telefone a poprosil ma že či mu neviem niekoho najsť ak by som to nevzal, tak som prýkyvol že skúsim.
Momentálne mi priniesol 9 zdrojov. Otvoril a pozrel som všetky, niektore mali uplne odstrelene tranzistory, ostal v nich kráter, a ten zobral zo sebou usmernovaci mostik, poistku, tranzistory,... neviem čo ešte.
Dalši sa napriklad rozbehol a fungoval, potom som ho vypol a znova zapol a už nenabehol, ... netušim kde je chyba, možno len nejaky filtračny kondik na riadiacom integrači? :?
Ďalšie 3 zdroje fungovali , no neskušal som ich zaťažovať, nemam 100A zaťaž a ani merak, ale doniesol mi ich ako pokazene, tak neviem čo nefunguje.
Dalši zrejme funguje, ale má úplne rozbité ventilatory, takže na oko vyzera že nefunguje lebo sa netočia ventilatory v zdroji.
Dalsi mal vybuchnute usmernovacie mosfety, a take všelijake chyby.
A sú často zanesene prachom, čo je možno pričina kazenia tých zdrojov, nemam na byte kompresor aby som to vyfukal.

Ale zistil som že na robotu treba vhodnú výbavu, so 40W pakovačkou prípadne elektrickou 40W odsavačkou sa vypajkovať sučiastky veľmi nedajú. Ampermeter do 200A, takisto 12V zaťaž aspoň na 100A. oddelovacie trafo z ističom, niektore zdroje maju vyskratovane umsernovacie mostiky, takže Vám bude zhadzovať ističe ak ich date priamo do zasuvky, ja mam len 600VA oddelovak.

Z tých 9tich neviem osobne opraviť ani jeden.

Netušim koľko to hodí penazi, diagnostika+nakup sučiastok+vymena netušim to už by sa musel zaujemca dohodnuť. Peniaze nejdu cezomňa ja s tým nič nemám (to len aby si niekto nenamyšľal bludy)
Prílohy
IMG_20210414_184104.jpg
IMG_20210414_200222.jpg
IMG_20210414_200714.jpg
IMG_20210414_201851.jpg
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Práca pre elektrotechnika Prešov - oprava zdrojov pre servre

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 16 Apr 2021, 12:13

Potrebna vybava je dalsia kapitola sama o sebe.
Ako tak pozeram na foto, problem je v tom, ze je to cina, a mozno ani nie pre dane pouzitie. Zaujimalo by ma, ci nakup lacneho zdroja + dalsie opravy neprekrocia cenu kvalitneho zdroja bez poruch.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Práca pre elektrotechnika Prešov - oprava zdrojov pre servre

Príspevok od používateľa boraicho » 16 Apr 2021, 12:59

Tak to netušim, ale tiež ma táto otazka napadla.
Su to činske lacne zdroje, zrejme určene na danú vec, (myslím si) kedže maju iba 12V na výstupe a viacero rovnakých konektorov.
ale zarazilo ma že aj napriek tomu že su rovnake z vonku vnutri su ine, niektoré maju 15A usmernovacie mostiky 2 kusy paralelne na seba a su na chladiči a niektore maju len jeden mostik a bez chladiča, čo je divné.
Počkam ešte výkend a zavolam mu že nič z toho, radšej nech investuje do priemyselnych 12V zdrojov kvalitnejšich.
1
Obrázok 1
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

johnypp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11 Apr 2021, 02:14

Re: Práca pre elektrotechnika Prešov - oprava zdrojov pre servre

Príspevok od používateľa johnypp » 16 Apr 2021, 20:49

Som z Popradu ak by panovi nevadilo. Ale ked to nosi na vrecia tak zrejme budem po ceste. Poslem ti moje cislo do spravy
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok