Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

Ivan321
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 20:20

Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

Príspevok od používateľa Ivan321 » 07 Feb 2012, 20:50

Chcem poprosiť o radu - chcem sa niečo opatrne postupnými krokmi dozvedieť viac o programovaní najprv pascal neskôr možno C++
Rád by som si najprv naštudoval čo sa deje v počítači pri programovaní ako to celé funguje podrobne....atď
Na internete som sa dopátral asi k najobsiahlejšej sérii článkov na stránke root.cz-“jak funguje počítač“ ,ale neskôr som sa stratil...poradíte mi niečo iné?
Ďakujem
Ivan
0

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

Príspevok od používateľa Peťus » 07 Feb 2012, 20:58

tak si to přečti znova ;-)
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4343
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

Príspevok od používateľa misocko » 07 Feb 2012, 21:05

chces sa dozvediet viac o tom ako pocitac "rozmysla" alebo chces vediet viac o tom co fyzicky robi procesor a kam idu data ..........?
0

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

Príspevok od používateľa bobo87 » 07 Feb 2012, 21:09

Toto je asi tak vseobecna otazka, ako by sa niekto opytal, ako funguje auto. :wink:
Na toto sa jednoducho neda len tak odpovedat. Teda mozno ano : brm brm brrrrrrrrrrrrrrrrrrrm. :lol:
Treba si upresnit, co by si rad vedel.
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Ivan321
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 20:20

Re: Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

Príspevok od používateľa Ivan321 » 08 Feb 2012, 10:46

misocko napísal:chces sa dozvediet viac o tom ako pocitac "rozmysla" alebo chces vediet viac o tom co fyzicky robi procesor a kam idu data ..........?
Hej asi jedno aj druhé,lebo bez toho si pripadám ako panic čo presviedča kámošov, že blondína je lepšia ako brunetka
0

Ivan321
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 20:20

Re: Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

Príspevok od používateľa Ivan321 » 08 Feb 2012, 20:12

Ďakujem všetkým,že ste venovali čas odpísaniu,mám to teda chápať tak,že začínať s Pascalom je strata času?
0

popopepe
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 22 Jún 2009, 00:00

Re: Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

Príspevok od používateľa popopepe » 08 Feb 2012, 20:22

Ty by jsi si měl hlavně ujasnit, co chceš vlastně vědět. Program, programování a fungování jsou úplně jiné věcí, i když spolu souvisí.
0

Ivan321
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 20:20

Re: Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

Príspevok od používateľa Ivan321 » 08 Feb 2012, 21:59

No chcem sa naučiť programovať,ale zároveň vedieť čo sa deje v počítači pri programovaní
0

popopepe
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 22 Jún 2009, 00:00

Re: Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

Príspevok od používateľa popopepe » 08 Feb 2012, 22:12

Programování může být:
a: tvorba vlastního programu programátorem - člověkem, tudíž intelektuální činnost :-)
b: přenášení programu, který někdo vytvořil, do nějaké paměti uC, dnes asi nejčastěji typu FLASH
pokud se bavíme o počítači typu PIC nebo Atmel. Pokud myslíš klasické PC, je to stejné, pouze ten program je uložen jinde. Třeba na HDD.

co se děje při programování - přepisují se jednotlivé buňky té flash paměti, tudíž se mění její obsah.
0

Ivan321
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 20:20

Re: Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

Príspevok od používateľa Ivan321 » 12 Feb 2012, 15:39

Veľmi pekne ďakujem za odpovede!!!

Pochopil som na začiatok,že:
1).Začať vhodným programovacím jazykom pre začiatočníkov mal by som začať pascalom, neskôr od Herouta C ,potom C ++za 21 dní a potom Mistrovstí v C++ a neskôr skúsiť objektové programovanie C#, java, atd... asi tak?

2).Duhá vec na ktorú som sa pýtal ako to funguje v PC pri programovaní som postrehol také výrazy ako kompilátor,strojový kód,procesor,registre,že ničo z tejto časti mi napovie aj učenie sa z Heroutovej knihy,že tam mám aj vysvetlené ako to pracuje na pozadí ked to dám skompilovať .

K tomuto chcem poprosiť k tejto činnosti procesora,registrov ,prevodu do strojového kódua pod. Ako to pracuje pri programovaní v jednotlivých častiach – existuje neakú Vami odskúšaná zrozumiteľná a dobre na písaná kniha a pod.

Naozaj Ďakujem,že venovali svoj drahocený čas odpovediam
0

Jose
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02 Dec 2011, 12:51

Re: Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

Príspevok od používateľa Jose » 14 Feb 2012, 09:04

50% úspechu je začať ... Keď začneš C++ nič nepokazíš , ja som začínal Pascalom a strata času,ten jazyk je ako šlabikár -do slova do slova všetko píšeš.. C++ je v pohode , pochopíš na tom základy a dajú sa robiť v ňom pekné veci :)Radšej sa popýtaj , z každého si sprav výcuc , každý sa nájde v inom jazyku, nakoniec skončíš na html alebo php a zvrtne sa ti to naopak ako si si predstavoval :) V praxi sa tiež používa , ja prechádzam pomaly na Jawa a C++ má dobrú rozbehovú dráhu :) Good luck.
0

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

Príspevok od používateľa bobo87 » 14 Feb 2012, 20:30

Ked myslis, ze C++ je vhodny pre zaciatocnika, tak bud pred tebou klobuk dole, alebo si ho nepochopil. :lol:

Na zaciatok odporucam C/Javu, su to fajn a jednoduche jazyky a ich vedomost sa zide aj do buducna.
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Používateľov profilový obrázok
raden
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

Príspevok od používateľa raden » 14 Feb 2012, 21:17

Súhlasím z bobom. Ja som kedysi začínal s Pascalom ešte na strednej škole, tak na začiatok a pochopenie programovania stačil. Ale keď som spoznal C a Javu som si uvedomil že Pascal je oničom. A v dnešnej dobe sa už aj na školách začína buď s C alebo s Javou, Pascal už moc nie.
0

Používateľov profilový obrázok
Kodo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:49
Bydlisko: Malacky
Vek: 29

Re: Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

Príspevok od používateľa Kodo » 14 Feb 2012, 21:30

U nás na škole konkretne sa zacinalo len cisto z tvorením algoritmov (prváci), potom druhy rok sa učí ako základ C.Ono to céčko je na naučenie principu tvorenia algoritmov dobré na pochopenie, sintax a princípy iného jazyka sa dá podla mna lahko naučit ono večina spolužiakov mala vždy problém skorej vyriešit danný program(ale tam bol problém v tom že ked niekoho niečo nebaví tak na to s prepáčením sere a radsiej opíše zadanie od niekoho iného)

Čiže na naučenie programovania sa určite začni v C...máš tam pomerne široké využitie (klasicke sw programovanie alebo aj programovanie jednočipákov) v pomerne jednoduchom jazyku.
0
Život sám o sebe nemá zmysel...
Zmysel mu dávame my samí...
Študent SPŠE K. Adlera, BA

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok