Ma karierna zmena zmysel ?

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Ma karierna zmena zmysel ?

Príspevok od používateľa Mek » 10 Mar 2018, 21:39

Edgar napísal:
Mek napísal:Do klasickeho C/C++ ani nechod, dnes sa uz pouziva iba vo vynimocnych pripadoch, a naucit sa to je hodne zlozite, nestoji to za to.
To myslíš vážne? Však všetky programovacie jazyky vychádzajú z C-čka. A aj na každých školách sa vždy učí na začiatku C, lebo je to základ pre hocičo iné...
Samozrejme, ze to myslim vazne. Som SW inzinier a vo firme vyvijame v C# .NET a dalsich technologiach od MS. Klasicke C som pouzil v realnom zivote len na programovanie AVR. A na vsetkych skolach sa nezacina s C, ale niekde s Pascalom, inde s Javou (napr. FRI UNIZA). C/C++ je proste pre zaciatocnika zbytocny overkill a akurat to cloveka znechuti.
Inac je pravda, ze dolezitejsie, nez jazyk, je algoritmicke myslenie, a to sa uci horsie. Uz napisat to v konkretnom jazyku je len zalezitost syntaxe, ktora sa da naucit za par hodin. A nie je jazyk ako jazyk, k implementacii riesenia konkretneho problemu treba casto kombinaciu mnohych technologii, napr. C# .NET + ASP.NET + MSSQL + HTML + JS + CSS. Good luck :)
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: Ma karierna zmena zmysel ?

Príspevok od používateľa lubbo7 » 10 Mar 2018, 22:18

asi to nebude platit vsade, ale co som sa stretol tak zamestnavatelovi casto postacuje VS technickeho smeru a neriesi ci si vystudoval strojarinu alebo elektrotechniku, kedze predpoklada ze mas to technicke/logicke myslenie...ovela viac ich potesi ak mas prax,popripade mas nejaky iny sposob ktorym im dokazes ze si na tu pracu vhodny

no zatial si presiel od kodera, cez CNC programatora ku konstrukterovi :D

preto si podla mna treba ujasnit nasledovne:
-kolko si ochotny dochadzat/pripadne sa prestahovat za pracou?
-ide ti hlavne o to sa zamestnat a mat prijem, alebo radsej robit nieco v tom, co si vystudoval?
to by ti malo pomoct trosku blizsie specifikovat co a kde hladat

kedze si spominal len studium a hladanie prace, predpokladam ze nemas prax vo vystudovanom odbore...podla poctu juniorskych pozic na profesii v IT/strojarskom odbore by si to mal lahsie ak by si sa rozhodol skor pre IT smerovanie.

ohladom znalosti CATIE- tu je ponuka ktora ju spomina:
https://www.profesia.sk/praca/adient-slovakia/O3331398

staci do hladacieho policka vpisat nazov technologie/softveru a ono ti to najde, staci aby bol ten nazov spomenuty v inzerate
0

Používateľov profilový obrázok
Mishung
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 494
Dátum registrácie: 01 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 32

Re: Ma karierna zmena zmysel ?

Príspevok od používateľa Mishung » 13 Mar 2018, 13:07

Mek napísal:
Edgar napísal:
Mek napísal:Do klasickeho C/C++ ani nechod, dnes sa uz pouziva iba vo vynimocnych pripadoch, a naucit sa to je hodne zlozite, nestoji to za to.
To myslíš vážne? Však všetky programovacie jazyky vychádzajú z C-čka. A aj na každých školách sa vždy učí na začiatku C, lebo je to základ pre hocičo iné...
Samozrejme, ze to myslim vazne. Som SW inzinier a vo firme vyvijame v C# .NET a dalsich technologiach od MS. Klasicke C som pouzil v realnom zivote len na programovanie AVR. A na vsetkych skolach sa nezacina s C, ale niekde s Pascalom, inde s Javou (napr. FRI UNIZA)
Velmi generalizujes na zaklade svojej skusenosti ;) Tiez mozem napisat ze C# a Javu som v zivote nepouzil. Pracujem ako programator C (velmi vynimocne C++ a Python) a mal som niekolko pracovnych ponuk v ramci Slovenska aj v zahranici. Je toho na trhu viac pre C# ci Javu? Nepochybne. Ale tvrdit ze C a C++ sa pouziva vynimocne je somarina :)
BTW tiez som studoval na Unize a zacinali sme s C-ckom.
0
They say the world is turning
But we are stuck upside down...

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Ma karierna zmena zmysel ?

Príspevok od používateľa juraj77 » 13 Mar 2018, 15:57

Mišung....
Bolo by dobre ak by ste aj spomenuli čo programujete.....
Ak by som to mal vyjasniť, pre programátorov mikroprocesorov je C/ C++ jazyk na prvom mieste. A neviem vobec či sa v inom jazyku programujú mikroprocersory. (možno v C#)
Tie ostatné programovacie jazyky (python,java...) sa používajú na vývoj napr. android aplikácii ,databáz ,webu atď teda skor pre PC a jednodoskové počítače
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
Mishung
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 494
Dátum registrácie: 01 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 32

Re: Ma karierna zmena zmysel ?

Príspevok od používateľa Mishung » 14 Mar 2018, 11:06

Programujem ARM MCU. Da sa este MicroPython pouzit ale to je len taka zabavka.
0
They say the world is turning
But we are stuck upside down...

misko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11 Júl 2018, 14:12

Re: Ma karierna zmena zmysel ?

Príspevok od používateľa misko » 10 Sep 2018, 13:42

Ak chce niekto vediet naozaj programovat(nie kopirovat, lebo do isteho stadia sa to da aj tak), tak najviac mu da studium programovacich technik, teorie algoritmov, pripadne nejake softwerove inzinierstvo.

Pri junior pozicii ale absolutne nezalezi na programovacom jazyku ktory doticny ovlada.
V zaklade je vsetko plus minus to iste. Dolezite je aby dotycny vedel ze sa nieco spravit da a plus minus sa to da spravit takto.

Cize je dolezite vediet co chcem dosiahnut:

1. ak mam mesiac a chcem ist na pohovor => precitam si vlastnosti programovacich jazykov na profesii(urcite viem co je to objektove programovanie) a zaroven rychlo zbehnem nejake priklady c/java. Na tom sa lahko ucia zakladne veci.
2. ak chcem naozaj vediet programovat, tak idem aj do teorie.

Hocijaka specializacia na konkretnu technologiu bez predoslej praxe/skusenosti/znamosti nema vobec vyznam a je skorej neziaduca, pretoze aj keby to bol clovek schopny, tak ho to len obmedzi na konkretnu poziciu, naucene postupy a to pri juniorovi je blbost.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok