profilovanie kariery pod MS

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

urgot
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 00:05

profilovanie kariery pod MS

Príspevok od používateľa urgot » 06 Sep 2019, 22:43

Zdravim, doteraz som pracoval len vseobecne ako C# programator (dotNet), ale bol to skor support pocas studia. Teraz sa mi naskytla moznost sa uzsie profilovat ako developer. Problem je ze niektore technologie ktore su na vyber nepoznam a tak neviem odhadnut ich komplexitu, ci ma budu bavit a podobne.

Vedel by mi niekto z fachu strucne ku kazdej nieco napisat? Vygooglit zakladne info si viem, ale zaujimaju ma postrehy od ludi ktori s tym pracuju, co odporucaju/neodporucaju atd atd.

Jedna sa o:
JS(React)
Azure
.NET core
WebAPI(ASP)

Zaujimala by ma aj perspektivnost danych technologii (resp. frameworkov? alebo ako to nazvat), a hlavne narocnost a komplexnost developmentu...
Nechcem si vziat vacsie bremeno nez som schopny odniest, preto by ma zaujimala aj obtiaznost naucenia sa jednotlivych technologii.

Vdaka!
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: profilovanie kariery pod MS

Príspevok od používateľa Mek » 06 Sep 2019, 23:07

JS je bordel nad bordel, a frameworky na nom postavene maju strmu krivku ucenia, ako sa hovori (steep learning curve). S Reactom skusenosti nemam, v praci robime s Angularom, co je cosi podobne. Aby to az taky bordel nebol, existuje Typescript, mozno si o nom uz pocul. No je to dalsia technologia, ktoru si treba nastudovat, a uz sa to pekne nabaluje.
Azure perspektivu ma, je to cely ekosystem nezavislych aj na seba nadvazujucich sluzieb. Ako jednotlivec si to asi nikdy nezaplatis, ale firmy to pouzivaju namiesto klasickeho on-premise webhostingu a pod. Lahsie sa to skaluje a spravuje, a nakoniec to asi aj firmu vyjde lacnejsie.
.NET core neviem poradit, nerobim s tym
Web API je dolezita vec, najma v korporatnom prostredi, kde sa vyvija softver na podporu pripojenia inych aplikacii (klientov) nad ktorymi vyvojar nema kontrolu. Naucit sa s tym robit nie je tazke. Mam pocit, ze je to tak trochu odnoz obycajneho ASP.NET MVC.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: profilovanie kariery pod MS

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 07 Sep 2019, 05:23

s tymi js frameworkami ti neporadim, ale WebApi vyuzivame v praci denne. je to vlastne servisove rozhranie, cez ktore si ine ststemy, alebo stranky vymienaju data. ak vies c# tak nemas problem.
.net core aktualne testujeme, je to opat len upraveny c# aby bezal v linuxe, napr. docker (virtualizacia). kod je v podstate rovnaky, ty len povies kompilatoru, ci to bude klasicky .net, alebo core. su tam sice nejake obmedzenia, ale nie je to nic strasne. tieto veci sa tykaju back-endu, kedze ja sa orientujem na servisy a db. (pre zaujimavost jeden servis nam tu priemerne vybavi za sekundu asi 10 poziadaviek)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

urgot
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 00:05

Re: profilovanie kariery pod MS

Príspevok od používateľa urgot » 08 Sep 2019, 21:27

okej, dik za rady, tak od js sa budem drzat dalej :D

ak by este niekto mal nieco k teme, sem s tym :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok