Mate niekto knihu Prog. PIC v C?

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Mate niekto knihu Prog. PIC v C?

Príspevok od používateľa romiadam » 01 Mar 2021, 13:18

Cavte,
nemate niekto prosim vas tuto knihu?
C pro mikrokontroléry PIC - Práce s mikrokontroléry PIC18F452 a PIC18F1220 v jazyce C

Potreboval by som vidiet ako sa autor venuje vysvetlovaniu programovania C pre PIC. Akym sposobom to robi. Na stranke BEN dali ukazku kde uz pokrocilo vysvetluje nastavenie ECCP a tej C ukazke moc nerozumiem. Je tam aj obsah knihy, ale ztoho neviem posudit ako autor opisuje programovanie PIC v C.

Ja potrebujem knihu co vysvetluje priamo ako sa to robi v C pre PIC. Je toto dobra kniha pre mna?
Ak tu pekne vysvetluje programovanie C a ma tam aj popis periferii, tak mi to nevadi. Hlavne ma zaujima ako sa venuje C programovaniu. Ci to popisuje dostatocne podrobne.

Ak ano, popripade, mohol by mi niekto nafotit mobilom par stran kde sa venuje uvodu vysvetlovaniu programovani v C a poslat do SS?

Ak nie, aka ina kniha by bola vhodna pre mna, pre takeho co sa potrebuje venovat len C pre PIC a nie vysvetlovaniu periuferii okolo PIC?

Diki.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

nop
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Boskovice
Vek: 48

Re: Mate niekto knihu Prog. PIC v C?

Príspevok od používateľa nop » 01 Mar 2021, 14:17

Knihu nemam ale Céčko je všude stejný a právě ty periferie jsou u těch MCU specifický pro PIC,ATMEL nebo MSPcka. Já se cečko učím z Herouta Učebnice jazyka C a periferie nastavuju buď podle Datasheetu nebo je na to v MPLABX nějakej klikátor stejně tak na Konfiguraci MCU.

Tento Herout https://knihy.abz.cz/prodej/ucebnice-ja ... gIG9vD_BwE
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Mate niekto knihu Prog. PIC v C?

Príspevok od používateľa OHAJ » 01 Mar 2021, 15:23

romiadam napísal:
01 Mar 2021, 13:18
Cavte,
nemate niekto prosim vas tuto knihu?
C pro mikrokontroléry PIC - Práce s mikrokontroléry PIC18F452 a PIC18F1220 v jazyce C
lenivosť nepozná hraníc, či je to problém napísať do Googla a hneď prvý link rovno na komplet 368 str. PDF:
https://ulozto.cz/file/7qpxGNtw/c-pro-m ... zyce-c-pdf
Obrázok
Samozrejme v češtine, ale to isté kúpiš i u nás na Slovensku v českom jazyku za 30 €
https://www.martinus.sk/?uItem=121092
Obrázok
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Mate niekto knihu Prog. PIC v C?

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Mar 2021, 08:21

OHAJ:
ja som si casom vsimol, ze kazdy PC (uzivatel) ma "svoj" google. Ja som napisal nazov knihy a pdf a google mi vyhodilo same eshopy + tu ukazkovu stranu od BEN. Ani jeden odkaz na ulozto. Takze nie vzdy je to take jednoznacne, ze ci je clovek lenivy nieco napisat do google.

Mimochodom dakujem za link, pozriem si to. :thumbup:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok