de10-lite

Moderátori: psichac, Moderátori

jamalpp
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07 Jún 2013, 18:48
Bydlisko: Poprad

de10-lite

Príspevok od používateľa jamalpp » 25 Okt 2019, 16:56

Zdravim,

Chcel by som poprosiť o pomoc .Chcel by som na spomínanej doske rozbehať nasledovný projekt:

Kód: Vybrať všetko

 https://ecen3350.rocks/static/proj1.pdf
Projekt za zaoberá tím že na doske sa rozdelia switche na 5 a 5 na ktorých sa v binárnej forme nastavia čísla ,ktoré sa sčistaju a následný výsledok v binárnej forme zobrazí na ledkach . Nikdy predtým som nič podobne nerobil tak hľadám pomoc niekoho skúsenejšieho ako nato . Ktorý by mi vedel poradiť po pripadne poslať niečo podobne . Za každú pomoc Ďakujem .
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: de10-lite

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 26 Okt 2019, 12:28

jamalpp, projekt sa hlavne zaobera pouzitim Nios-u (altera/intel cpu) na fpga a potom pisanie pre neho kod ako pre normalny mcu/cpu
Nios treba vygenerovat, nastavit ficury, rozhrania, kolko timerov, pamate, na akych adresach su namapovane a podobne, vybrat aka zbernica ma byt v systeme pouzita atd atd (vela z toho je automatizovane) nieje to az take tazke, ale ak si podobne veci nikdy nerobil, tak to bude postupovanie podla nejakeho navodu krok po kroku a ak nevies co robis tak to moze byt dost narocne a frustrujuce.
kazdopadne skus popozerat nejake youtube navody ako vygenerovat a potom prilozit nios do fpga projektu, ako pripojit rozhrania na piny a podobne. drzim palec, da to dobry zaklad do porozumenia ako je mcu poskladany dokopy.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Napísať odpoveď