rezačka na DPS z LIDL brúsky

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

neznamy

rezačka na DPS z LIDL brúsky

Príspevok od používateľa neznamy » 17 Aug 2011, 22:06

Ahojte,

Ako už názov napovedá ide o modifikáciu dvojkotúčovej brúsky kúpenej v lídli za nejakých 20E či koľko stála

Obrázok

Nápad prerobiť tu brúsku na rezačku vznikol z dôch dôvodov . Prvý bol že kameň s hrubým zrnom ktorý tam bol príšerne hádzal a nedal sa vôbec používať, druhý samozrejme že pekne odrezať plošák je problém.

Nožnice nech už sú to hocijaké hranu DPS zničia , píliť ručne pílkou na železo väčšie formáty je mordor a lámaním sa štiepi . Ako dobrý nápad mi to prišlo odrezať.

Zhodil som teda kotúč dole aj s krytom a na skúšku tam namontoval 1mm rezný kotúč na oceľ do flexy. S ním to išlo jedna báseň. Tak prečo to nevyužiť ?

Kúpil som 180mm rezný kotúč hrúbky 1,5mm (bohužiaľ 1mm takého priemeru som nikde nenašiel a asi sa ani nerobí) , stál 4E .

Na uchytenie som použil tie "podložky" z flexy na uchytenie kotúča a veľké podložky na vyplenie miesta na hriadelke .

Fajn,kotúč by bol,uchytenie by bolo, whats next ?

Našiel som bočnicu z nejakého prístroja, , tuším 2mm hliník , plne vyhovovalo, vyrezal som tam dieru na kotúč a vyklepal z 3mm Fe pásoviny dve veľké L ka na uchytenie toho plechu takže vznikol stôl.
šróby som prekryl 1cm pertinaxom ktorý je po bokoch prišrobovaný o ten stolík takže sa ani nepohne . Narezal som do neho M4 závity a použil poriadne šróby, myslel som si že to držať nebude ,ale drží teda a poriadne.

Bohužial nedisponujem žiadnym materiálom takže som musel silne iprovizovať a použiť na druhú polovičku čo som mal doma . Osky mi vyrobil tunajší člen za čo mu veľmi ďakujem . Na vedenie som použil staré časti stavebnice Merkúr ktoré sú o stolík prichytené tiež M4 šróbami takže to drží jak hluchý dvere . Vrchné plexisklo drží 5ks M3 ktoré som zapustil do toho plexy aby nezavádzali materiálu.

Nakoľko to nebehá v žiadnych teflónovch,silikonových ani mosadzných púzdrach je tam trochu vôľa ktorú som do istej miery odstránil dvoma šróbikmi odspodu na kraji. Celé som to podobrel drevenným hranolom aby sa to neohýbalo a celý obrezávač prstov bol hotový .

Ak v budúcnosti zoženiem nejaké púzdierka tak to prerobím,momentálne je to pre mňa uzavretá kapitola . Narezal som si s tým kuprexidu koľko som potreboval . Dnes som rezal 30cm rez a nemal som problém .

Parametrovo je ta brúska 300W 2800ot/min (+/- autobus) . Možno sa bude zdať málo ale nie je , otáčky sú akurát. Pri rezaní či už zeleného,bieleho alebo hneddého kuprexidu je rez čistý,neobkusaný , hrany ostré a nezničené a hlavne NEZHORENÉ! (pri použití flesky to horí jak papier).
Výkonovo na kuprexid to stačí .Na iné materiály b yto chcelo silnejší motor a hlavne zodpovedajúci kotúč.

výsledok posúďte sami

ešte raz podotýkam,nemám doma žiaden materiál,robil somz toho čo som mal takže to nie je dokonalé , výroba toho stola mi zobrala asi de) roboty nakoľko som sa neponáhlal , s výsledkom som spokojný a to mi stačí

Kto má doma patričné nástroje a materiál by to spravil neporovnateľne lepši,ale o to tu nešlo :) Keby som chcel za to utratíť majetok tak si nakúpim materiálu - alebo rovno celú pílu kúpim. Takto ma to stálo 4E s tým že brúsku som mal

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok


Obrázok


Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil/-a neznamy v 17 Aug 2011, 22:24, upravené celkom 1 krát.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Príspevok od používateľa elmoto » 17 Aug 2011, 22:19

Super tak toto sa mi paci. Si sikovny a pre mna dobra inspiracia. Ja DPS striham klampiarskymi kliestami a je to docela dobre len mierne to prehne DPS. Ste tu zvyknuti davat K za taketo nieco tak ta povysujem. :)
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 17 Aug 2011, 22:26

My sme už o tom kecali...čiže :)
Mne sa nepáči ten posun, inak super nápad to dať na brúsku (na nevyužitú stranu) a hneď na ňu pripevniť aj stolík.

:wink:
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AndiCibula » 17 Aug 2011, 22:40

Tento peklostroj som videl naživo, píliť s tým plošáky je úplny MADNESS, sklolaminát to krája akoby sa nič nedialo, trochu som mal aj strach sa k tomu priblížiť bez oblečenej bundy a ochranných okuliarov.
Ale páči sa mi to veľmi. :)
0
Performance in nanospace.

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4485
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Príspevok od používateľa nalimko33 » 17 Aug 2011, 22:44

ja som iba zvedavý s čím prídeš zajtra.... Lídl toho predáva mraky...

určite si niečo podobné zbastlím aj ja...
0

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Napster050 » 17 Aug 2011, 23:02

pozor na prsty :lol:
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
Buldozer
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 794
Dátum registrácie: 28 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Košice
Vek: 29

Príspevok od používateľa Buldozer » 17 Aug 2011, 23:41

Vlastne napady sa cenia. Aj ja musim niekedy vymysliet nejaku rezacku na DPS lebo tiez to striham noznicami na plech.
K+
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10184
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 17 Aug 2011, 23:43

Martin, keby som bol vedel čo zhaňaš,, mohol som ti poslať na ten posuvný stôl tyčky aj s puzdrami zo skenerov alebo z dalekopisov,ibaže podla mňa je na plošáky zbytočný posuvný stolík, odrezať presne po čiare sa to dá aj odoka z ruky,ale si šikovný,ked si to takto vyriešil ako Mc Gyver. :lol:
Ja som rezal plošáky obyčajným malým cirkulárikom s jemnými zubami s priemerom tiž asi 10-15cm.Volakedy stáli pár korún a boli tenké menej ako 2mm.Ešte aj teraz som ich niekde videl v obchode.
Ak chceš,pošlem ti niečo po otcovi,nech sa ešte zastaví ak je tu.

PS: všimol som si že si urobil dosť širokú drážku na stolíku a to nerobí dobrotu pri rezaní menších kúskov,viac to vibruje atd.
Robí sa to tak, že sa na zadnú stranu rámu a stola urobí pantový záves,takže stolík sa len vpredu uvolní a odklopí dozadu pri výmene kotúča.
Potom sa drážka prereže vlastne sama,ked sa zapne kotúč a stôl sa postupne pomaly spúšťa dolu,kým si nevyreže presný rozmer drážky sám.
Len opatrne, aby sa nezahryzol pri prerezávaní.
Potom môžeš rezať takmer vlasy po dlžke. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 18 Aug 2011, 00:38

Ať žije Merkur :)
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 18 Aug 2011, 06:49

A já ji plánoval z flexy udělat, třeba se k tomu něKdy dostanu
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Príspevok od používateľa troodon » 18 Aug 2011, 07:02

nadhera, velmi uzitocna vec, tiez planujem podobnu pilu na plosaky ale chcel som to vyskladat cele sam - ta bruska z Lidla a jej uprava asi vyjde lacnejsie.
Namiesto toho vedenia z merkuru by som pouzil asi vedenia co sa pouzivaju v nabytkarstve - posuv suplíkov.
0

Používateľov profilový obrázok
JanoL
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 797
Dátum registrácie: 19 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Vek: 25

Príspevok od používateľa JanoL » 19 Aug 2011, 22:12

take daco by sa mi zislo asi pojdem kupit tu brusku :D
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12420
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 20 Aug 2011, 11:25

Jaxexko napísal:take daco by sa mi zislo asi pojdem kupit tu brusku :D
o rok...
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
bar007
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 06 Mar 2011, 00:00

Príspevok od používateľa bar007 » 20 Aug 2011, 13:52

ta masinka sa mi celkom paci :) my v skole strihame plosaky tabulovymi noznicami na plech a celkom je to v pohode ale dobry napad s tou rezackou
0
Radšej sa spýtať a byt hlúpy 5 minút ako sa nespýtať a byť hlúpy cely život

Hund17
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 05 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Trenčiansky kraj
Vek: 31

Re:

Príspevok od používateľa Hund17 » 31 Okt 2011, 08:11

right, ak je to súbytkom toho kotúča dajme tomu na celkovú dlžku rezu 10m? Či nejako rýchlo ubúda ako na železe alebo je to v pohode?
0

Wulpo

Re: rezačka na DPS z LIDL brúsky

Príspevok od používateľa Wulpo » 01 Nov 2011, 10:22

Nožnice na plech/ obyčajná pílka ... pre náročnejších vypilovačka, a musis odrezať všetko a pekne rovno :D

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: rezačka na DPS z LIDL brúsky

Príspevok od používateľa AndiCibula » 01 Nov 2011, 11:02

Wulpo napísal:Nožnice na plech/ obyčajná pílka ... pre náročnejších vypilovačka, a musis odrezať všetko a pekne rovno :D
Prežitok vhodný na smetisko dejín.
0
Performance in nanospace.

neznamy

Re: rezačka na DPS z LIDL brúsky

Príspevok od používateľa neznamy » 01 Nov 2011, 11:14

Hund17 tak to ti neviem povedať , keď sa vyderie tak kúpim nový,stojí to 3E. Mám v hlave dalšiu modifikáciu takže v zime to ešte upravím

Wulpo

Re: rezačka na DPS z LIDL brúsky

Príspevok od používateľa Wulpo » 15 Nov 2011, 07:19

Racius napísal:
Wulpo napísal:Nožnice na plech/ obyčajná pílka ... pre náročnejších vypilovačka, a musis odrezať všetko a pekne rovno :D
Prežitok vhodný na smetisko dejín.
ked mas krivé ruky tak určite, všetko zaleží na tvojej šikonosti :)

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: rezačka na DPS z LIDL brúsky

Príspevok od používateľa Washu » 15 Nov 2011, 11:35

Tento typ rezacky ma pomerne hadky rez, teda je to zaujimave. Celkom by ma ale zaujimalo ci nedochadza k opaleniu rezu vplyvom zahrievania pri pileni. Mam trochu obavy ze to bude niektore typy chulostivejsich plosnych spojov palit.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok