Tester polovodičov

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
stagro1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 431
Dátum registrácie: 05 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Richvald
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa stagro1 » 02 Mar 2012, 16:59

Arielsk napísal:To stagro1:
Odpory mi to meralo dobre-to je prvý stlpec na riadku 02000-on tam ma hodnotu A8.
Kondy mi to meralo uplne zle, mal som len jeden presne zmeramy 330K a mne ukazal ten meračik 580K.
Tak som začal meniť hodnotu na riadku 02000 v druhom stlpci-on tam ma zakružkovanu hodnotu 95.
Postupným znižovaním bajtu a skúšaním v zapojeni som sa dostal až na hodnotu 04 a tu mi to začlo merať presne.
Moc sa nevyzám v programovani- iba som to skúsil. Neviem či to nieje záležítosť aj jazykovej verzie,pretože on
mé začirknutú hodnotu prekond 95 a u mňa to bolo A8-mám slovensku verziu eep.
Teraz mi tak napadá: skusal si to meniť v subore eep a nie v tom hex?
Tak dikes za info, to som práve potreboval. Mne to totiž meria tak isto zle, ako tebe. Rezistory dobre ale kondiky ukazuje asi o 80% väčšie, ako v skutočnosti...
A skúšal som meniť to číslo, ale iba na hodnotu 90 a nevidel som, aby sa niečo zmenilo, tak som sa opýtal rovno teba, aby som s tým nestrácal čas. Tak dobre, vyskúšam tam dať hodnotu 04...
Maxo, naozaj sú tieto údaje uložené v EEPROM. Hľadal som ich najprv v HEX a vylučoval som, žeby to mohlo byť v EEPROM, ale nakoniec bolo... čudné :) HEX končí na riadku ďaleko pred 2000 a práve na tomto riadku 2000 začína EEPROM...
0
http://imageshack.us/f/341/speedtest.gif/

oddych??? väčšinu môjho voľného času trávim v sprche a na WC... myslím, že to na oddych stačí...

Používateľov profilový obrázok
stagro1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 431
Dátum registrácie: 05 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Richvald
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa stagro1 » 02 Mar 2012, 17:28

Takže som došiel k nejakému výsledku a zistil som, že tá zmena sa prejaví a meranie je presnejšie, ale odchylka tam ešte stále je... Teda pri malých kapacitách sa to neprejaví, ale pri väčších (elektrolytoch) už áno... Takže problém tak z polovice vyriešený, teda nekompletne. Ale určite to je už lepšie...
P.s. a napadla ma taká vec, že možno preto je potrebné upravovať tie kódy v EEprom, lebo v nej práve sú možno uložené konštanty nejaké...
0
http://imageshack.us/f/341/speedtest.gif/

oddych??? väčšinu môjho voľného času trávim v sprche a na WC... myslím, že to na oddych stačí...

Arielsk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29 Feb 2012, 18:25
Bydlisko: Prievidza

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa Arielsk » 02 Mar 2012, 17:45

Oni na tej stranke pišu v diskusii že zaleží aj na tom aku Megu použiječ, či 8PU, alebo 16PU.
Manik tam píše,ze najlepsie to bolo s 8PU...a najpresnejšie.
0

Používateľov profilový obrázok
stagro1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 431
Dátum registrácie: 05 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Richvald
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa stagro1 » 02 Mar 2012, 19:45

jasné, ja mám 8PU...
0
http://imageshack.us/f/341/speedtest.gif/

oddych??? väčšinu môjho voľného času trávim v sprche a na WC... myslím, že to na oddych stačí...

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa jukov » 02 Mar 2012, 22:36

No, necitali ste to celkom dobre ...
Autor posledneho prispevku pise:
Atmega8-16PU je odporucana a nie je potrebna korekcia.
Atmega8А-PU je najdostupnejsia, ale je potrebne korigovat odchylku pri merani R a C
Atmega8L-8PU je po jeho odskusani najlepsia nahrada za Atmega8-16PU v tomto zapojeni testera.
0

anonym5

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa anonym5 » 02 Mar 2012, 23:06

pajky napísal:este stale nikto nema SMD verziu s ISP? :P
Čo tak otvoriť eagle a navrhnúť si to sám, hmm ? :wink:

K tej nepresnosti merania pri rôznych typoch atmega8 si to viem vysvetliť jedine tým že tie rôzne verzie majú málinko odlišnú vnútornú architektúru, pokiaľ viem 8A je len vylepšená 8-čka, čo vie pracovať od 2,7 do 5,5V

Chcelo by to otvoriť ten xy stránkový DS od Atmelu a nájsť v čo presne sa líšia vyššie uvedené typy...

anonym5

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa anonym5 » 06 Mar 2012, 23:27

Skompletovaná a oživená verzia od killerX3...

Momentálne riešime so známym ešte opravu programu pre tú atmegu8A-PU aby merala korektne aj kondíky.
Prílohy
IMG_0230.JPG
IMG_0228.JPG
IMG_0226.JPG
IMG_0234.JPG
IMG_0238.JPG

anonym5

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa anonym5 » 07 Mar 2012, 20:20

Po dlhom trápení pridávam otestovaný a plne funkčný program (.hex) aj eeprom (.eep) pre atmega8A-PU, kde bol problém s meraním kondíkov (kapacity), v tomto programe je to už opravené... 8)

Tento program ale nenahrávajte do atmega8-16PU, kde problém s meraním kapacity nebol !!!

PS: Zobrazovaný jazyk je slovenčina.
Prílohy
ATmega8A.rar
(8.8 KiB) 204 stiahnutí

marek181818

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa marek181818 » 08 Mar 2012, 20:07

PLS kto by navrhol plosak cez ICSP pripojenie staci verzia klasicke suciastky ale atmega ako smd ,snazim sa uz asi tri dni daco spravit ale stale sa mi daco pletie a zase 1000 prepojok tam nechcem mat ,schemu som uz prerobil ale na dps nemam.Prosim kto by sa nasiel.diky
Prílohy
tester_polovodicov2.sch
(161.48 KiB) 134 stiahnutí

Arielsk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29 Feb 2012, 18:25
Bydlisko: Prievidza

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa Arielsk » 08 Mar 2012, 21:23

TS napísal:Po dlhom trápení pridávam otestovaný a plne funkčný program (.hex) aj eeprom (.eep) pre atmega8A-PU, kde bol problém s meraním kondíkov (kapacity), v tomto programe je to už opravené... 8)

Tento program ale nenahrávajte do atmega8-16PU, kde problém s meraním kapacity nebol !!!

PS: Zobrazovaný jazyk je slovenčina.
Ahoj .
Mohol by si mi aspon naznačiť ake upravy ste v tych suboroch previedol?
0

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa staffy » 08 Mar 2012, 23:44

Menili sa nejaké konštanty priamo v kóde, viac ale neviem.
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa dan21 » 08 Mar 2012, 23:58

pozri sem http://svetelektro.com/Forum/rozdiel-me ... art20.html na druhej strane niekde na konci
0

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 33

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa Axwell » 17 Mar 2012, 01:03

tak tento fantasticky tester by som chcel postavit, hlavne mi ide o meranie aj mensich hodnot:

kondiky od 1pF, odpory od 0,1ohm vie presne zmerat ? A co indukcnost vie merat ? ak ano od kolko do kolko ?
0

anonym4

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa anonym4 » 17 Mar 2012, 01:53

kondíky od 150pF, odpory od cca 2R, indukčnosť to nevie merať...

Niektorý asi nechápete význam slova tester a očakávate od toho zázraky...

anonym4

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa anonym4 » 22 Apr 2012, 14:09

Dávam do pozornosti nové udalosti ohľadne programu do tohoto testera, na fóre mikrocontroller.net sa jeden pán rozhodol napísať nový program pre tento tester, jeho hlavné výhody mali byť presnejšie meranie všetkých komponentov, rýchlejšie meranie kondenzátorov, zobrazenie kapacity PN prechodu všetkých diód, indikácia napätia baterky pri štarte programu a ďalšie vylepšenia, ktoré by mohli posunúť potenciál tohoto testera ešte vyššie...

Dneska som otestoval nový program na dvoch testeroch a je to oveľa lepšie. Meranie kondenzátorov je presnejšie (presnosť merania kapacity je 2% ak sa použijú 0,1% rezistory 470K a 680R) a oveľa rýchlejšie, za cca. 5sekúnd to omeralo 10mF kondík.
Rozsah by mal byť od 100p po 10mF. Ak budem mať čas tak to zistím.

Meranie rezistorov je taktiež presnejšie, je možné merať už od cca 0,5R menšie rezistory už neboli zmerané presne. A takisto sa zlepšila presnosť pri meraní megaohmových rezistorov. Mal som iba 10M ale zmeralo ho dosť presne v porovnaní s multimetrom.
Pri rezistoroch autor udáva rozsah od 5ohm do 50Mohm, ako som písal mne to zmeralo aj 0,5ohmu. Vrchnú hranicu rozsahu som nemal možnosť odskúšať.

Budem sa snažiť analyzovať všetky rozdiely voči pôvodnej verzii a otestovať meranie všetkých komponentov na novej verzii programu a potom to zhrnúť v nejakom stručnom závere...

Odkaz na tému: http://www.mikrocontroller.net/topic/248078#new
Naposledy upravil/-a anonym4 v 22 Apr 2012, 14:20, upravené celkom 1 krát.

neznamy

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa neznamy » 22 Apr 2012, 14:20

no tak dúfam že spravíš nejakú "zákaznícku podporu" a tým čo si kúpili daný výrobok poriešiš zadarmo apgrejd

anonym4

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa anonym4 » 22 Apr 2012, 14:23

No upgrade zatiaľ nebudem riešiť (nie je to moja povinnosť, ani som to nikde neuvádzal...), skús si prečítať celú tú tému je to ešte čerstvé a treba doladiť ešte nejaké veci ako píše autor témy.

A upgradovať si to môžete aj doma, ak máte programátor na AVR-ká...Keď to bude aktuálne upravený SW na moju verziu testera uverejním na webe...
right13 napísal:...poriešiš zadarmo apgrejd
Túto vetu beriem trošku s rezervou...

neznamy

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa neznamy » 22 Apr 2012, 14:35

no myslím si že keď máš na tom čistý zisk okolo 10E /kus tak by ťa to trochu trápiť mohlo . Či nová verzia s týmto programom už bude stáť 600kč ? :wink:

anonym4

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa anonym4 » 22 Apr 2012, 14:38

Neviem odkiaľ si prišiel na tieto čísla...(Možno je v tom schovaná závisť ?) a nemyslíš si, že si trošku ale len "trošku" drzý ?

Prišiel som sem s dobrým úmyslom oznámiť, že sa pracuje na novej verzii programu. Napísal som svoje postrehy z nového SW a bodka.

Vôbec nemám náladu sa baviť s takýmto blbcom, ako je "right13" :butthead:

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Tester polovodičov

Príspevok od používateľa staffy » 22 Apr 2012, 14:50

Right13, nikto ťa nenúti kupovať si to. Aj keby mal neviem aký zisk, čo ťa je do toho :?:
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Napísať odpoveď