Znovurozohranie MBA810

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Jose206
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 24 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Sklabiná
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Znovurozohranie MBA810

Príspevok od používateľa Jose206 » 05 Mar 2009, 16:12

Pred casom sa mi dostal do ruk original zosilnovac osadeny IO MBA810. chybu diagnostikovali na chybne MBA co sa mi nezdalo pretoze vyzerali byt v poriadku (kebyze je zhoreny je to na nom vidiet). PRve co sa mi nezdalo bola kabelaz ktora bola neprehladna a nevedel som sa z nej vyznat tak som vsetky kable vyletoval a pustil sa do novej kabelazi. Ked som ju dokoncil otestoval som zosilnovac zistil som ze jeden kanal zosilnovaca ide celkom v poraidku celkm preto lebo neskor som ho vyladil vymenou kondenzatorov za "nove" . V druhom kanaly som zistil tiez poruchove kondenzatory a tak som vymenil vsetky kondenzatory v celom zosilnovaci (mal som zasoby z nejedneho TV :D ) Opat som zosilnovac vyskusal a prisiel som an to ze jeden kanal uz ide na 100% (ak sa da povedat ze neico moze ist na 100%, pretoze aj nove sa pokazi). Tak som sa pustil do kontroly druheho kanala , prisiel som na par chybnych diod.. tie som vymenil a po opatovnom zapojeni zosilnovaca som prisiel na to ze uz je aj druhy kanal OK . Takze som sa pustil do opatovneho poskladania celeho zosilnovaca. Do zadnej acasti som navrtal diery na 3,5 JACK na IN a cokoladky na OUT. Povodne konetkroy som isce osadil ale nazapojil pokladal som to za zbytocne kedze som k nim neal aj tak pripajacie konetkroy..Sice som dostal zosilnovac aj s VU metrami pre oba kanaly, tie osm uz naspat nezalozil pretoze som ich medzicasom prerobil na A a V meter. Takze na prednom panely ostali diery za ktore sa chystam dat prexisklo a namiesto VU pripojit LED . Takto by vznikol celkomslusny light efect. Ak zvysi cas tak ho aj na novo prestriekam bachnem nove gombiky a trochu ho zmodernizujem. Potom sem pridam aj foto.
Prikladam foto z montazi + foto zlozeneho zreparovaneho zosilnovaca.

Vykon: dlhodoby 10W kratkodoby 17W
Regulacia: vysky, basy, hlasitost, balance
Napajanie 220V + vyvod na 12V
Prílohy
DSC00301.JPG
DSC00300.JPG
DSC00299.JPG
DSC00298.JPG
Komplet v AL krabici
Komplet v AL krabici
Zdroj
Zdroj
Samotny zosilnovac
Samotny zosilnovac
0
Viem, že nič neviem. :wink: Moje motto je: Prax je najlepšou učiteľkou. :wink:

Používateľov profilový obrázok
Metalweb
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Martin (MHC)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Metalweb » 05 Mar 2009, 16:47

"Môj výrobok" ? :D :twisted: 8)
0
SFC,FluidSIM "P" a FluidSIM "H" vládnu svetu

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 05 Mar 2009, 16:48

...tak založíme sekciu "moja úprava" no... :D :D

ale buď na seba hrdý ;)

Používateľov profilový obrázok
pat
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26 Júl 2008, 00:00
Bydlisko: kusok od Púchova

Príspevok od používateľa pat » 05 Mar 2009, 17:00

večšina ludí na tomto fóre by to asi hodila do koša :(
0
to chce klid...

Používateľov profilový obrázok
Metalweb
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Martin (MHC)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Metalweb » 05 Mar 2009, 17:02

TO bolo len zo srandy,aj ja som zreparoval zosilňovač z čias môjho otca...netreba všetko vyhadzovať : :twisted:
0
SFC,FluidSIM "P" a FluidSIM "H" vládnu svetu

Používateľov profilový obrázok
Jose206
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 24 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Sklabiná
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jose206 » 05 Mar 2009, 17:21

pat napísal:večšina ludí na tomto fóre by to asi hodila do koša :(
Hodit do kosa to je najlahsie, moholsom to spraivt aj ja ale z tohto mam lepsi pocit ked viem ze tomam a ze to ide mojou zasluhou... Aj ked mozno to nikdy nevyuzijem pretoze zosilnovacou mam doma az az ale aspon to mozem dat do policky ... :D A heh chcel som aj poznamenat ze to nie je oj vyrobok aj ked soro by bol az na apr dier a DPS :D kedze osm v nom vsetko vymenil ale tak no nevedel som kde to mam zaradit toto je taka tema ze to sem pasovalo :)
0
Viem, že nič neviem. :wink: Moje motto je: Prax je najlepšou učiteľkou. :wink:

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9332
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Príspevok od používateľa breta1 » 05 Mar 2009, 17:28

Jose206 napísal:
pat napísal:večšina ludí na tomto fóre by to asi hodila do koša :(
Hodit do kosa to je najlahsie, moholsom to spraivt aj ja ale z tohto mam lepsi pocit ked viem ze tomam a ze to ide mojou zasluhou... Aj ked mozno to nikdy nevyuzijem pretoze zosilnovacou mam doma az az ale aspon to mozem dat do policky ... :D A heh chcel som aj poznamenat ze to nie je oj vyrobok aj ked soro by bol az na apr dier a DPS :D kedze osm v nom vsetko vymenil ale tak no nevedel som kde to mam zaradit toto je taka tema ze to sem pasovalo :)
Nenech se vyprovokovat, zejmena ne od tech, kteri treba sami nikdy nic nevytvorili. Kazdy konicek a zajem o neco uslechtileho, vlozena prace, i kdyz se treba vsechno nepovede hned na jednicku, zasluhuje uznani.
0

Nomen

plne

Príspevok od používateľa Nomen » 05 Mar 2009, 17:31

plne stebou suhlasim , hneva ma ak tu u mna nejaky mlady najde stary am. generator s TTL a hodi ho do kosa s poznamkov , ved tam nie je ziadna Pic-ka , co stym , a v zivote nespravil ani krystalku

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 05 Mar 2009, 17:33

Tak sekcia trocha mimo ale o nič nejde...aspoň je to na očiach...

Tak vyhodiť do koša určite nie...už keď tak to vypitvať je to posledné riešenie...

Dal si si tú námahu a zase si to prebral k životu, takže ti to určite niečo dalo a si zasa o niečo múdrejší...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Príspevok od používateľa Kado » 05 Mar 2009, 17:41

osobne by som to tiez hodil do kosa, avsak s tym rozdielom, ze krabica vyzera schopne, takze ta by ostala doma...teraz nechcem podcenovat autora tejto temy, ale starozitnosti nezbieram,
ale chvalim ludi, co dokazu "zreparovat" takuto elektroniku...
0
Návrh zapojení s jednočipovými mikropočítačmi, tvorba programového vybavenia pre mikropočítače
http://www.jk-elektronika.info/index.html

predaj !!
http://svetelektro.com/modules.php?name ... 54#p549154

Nomen

admin

Príspevok od používateľa Nomen » 05 Mar 2009, 17:59

Jasne , vsimol som si ze Admin tu raz spomenul , ze kvoli upgate procesora o 5% by ani nevytiahol skrutkovač , kto chce mat radost z niečoho že sa mu podari , rozbeha aj tie stare , predpotopou zabudnute MBA , a možno je to aj o peniazoch . Ja vravím , snaha sa cení.

Používateľov profilový obrázok
Martinekk
Power user
Power user
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 07 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Trenčín city
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Martinekk » 05 Mar 2009, 18:03

Krabica pochádza z tesláckeho zosíka, Mono50 sa mu len podobá.
Ten plošák zosu je tuším v amáre v roku 1977 alebo tak nejak, môj prvý zos, ktorý som spravil. 10W to nedá ani keď sa poskladáž, a už vôbec nie pri 12V napájaní ako píšeš. Odmeraj, bude to do 5W sínus. Kabeláž je chlpatá kade tade, takto to u mňa vyzerá len keď niečo skúžam. Na finál to aspoň vyviaž páskami z teliek, ktorých určite máš dosť. Keď to funguje, tak nieje viac čo riešiť, svoje kúzlo to má. S elánom pokračuj ďalej.
0
Tož, som Martin, teší ma....

Používateľov profilový obrázok
TAZ
Power user
Power user
Príspevky: 939
Dátum registrácie: 12 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Ostrava
Vek: 56
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TAZ » 05 Mar 2009, 18:51

tomu říkám nostalgie, tenhle zes vyšel někde v 80 letech v amaru, ten sem dělal tak před 30 lety, krásná vzpomínka
0
Elektrika je jak ženská, šáhneš kam nemáš a máš ji....

Používateľov profilový obrázok
Jose206
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 24 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Sklabiná
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jose206 » 05 Mar 2009, 19:14

Martinekk napísal:Krabica pochádza z tesláckeho zosíka, Mono50 sa mu len podobá.
Ten plošák zosu je tuším v amáre v roku 1977 alebo tak nejak, môj prvý zos, ktorý som spravil. 10W to nedá ani keď sa poskladáž, a už vôbec nie pri 12V napájaní ako píšeš. Odmeraj, bude to do 5W sínus. Kabeláž je chlpatá kade tade, takto to u mňa vyzerá len keď niečo skúžam. Na finál to aspoň vyviaž páskami z teliek, ktorých určite máš dosť. Keď to funguje, tak nieje viac čo riešiť, svoje kúzlo to má. S elánom pokračuj ďalej.
final je uz zviazany samozrejmost .... len fotky boli este ked to zviazane nebolo :D heh takto by som to nenechal.... aaa o peniazoch? niee nie je to o peniazoch nemam problem spravit aj nieco uplne novee len teraz som dokoncil aparaturu ktora je tiez v tejto sekcii ... aj ked jasnee kazdy dennieco stavat na to nemaam .... nie som zarobkovo cinna osoba :) vid vek :D aale tato reparacia to som robil pre to potesenie ozivit nieco stare... ako taz piise ma to svoj vek :D a 1W to osm vychadzal z krabici ...
K napajaniu... mam napisane vyvod na 12V pretoze uz spominana aparatura je napajana 16V tak somspravil vyvod aj k tomuto zosiku ak by som ho niekedy potreboval zapojit aj ked je v nom trafo vid foto po usmerneni okolo 16V tiez.
dik za chvalu
0
Viem, že nič neviem. :wink: Moje motto je: Prax je najlepšou učiteľkou. :wink:

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 05 Mar 2009, 19:26

nechcem to tu príliš naťahovať, ale ten príspevok s tým košom mi tu nedá...

myslím, že do koša by to hodil jedine ten, ktorý tomu totálne nerozumie a nevie to spraviť, alebo ten, ktorý ešte nikdy nič vlastné nespravil, poprípade nikdy nič staršie neopravil... ten, kto už niekedy niečo také dokázal, vie, že to "má niečo do seba", ak to spraví... :)

Používateľov profilový obrázok
servisman
Power user
Power user
Príspevky: 1763
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: skoro PN

Príspevok od používateľa servisman » 05 Mar 2009, 19:55

Už len to, že si "oživil" zosilňovač, ktorý iní nedokázali opraviť o niečom svedčí! A hlavne v Tvojom veku. :wink:
0
Nič sa nedeje náhodne!

Používateľov profilový obrázok
Freeman
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Orawa
Vek: 35

Príspevok od používateľa Freeman » 05 Mar 2009, 20:29

podla mna je to nadhera ja by som to od teba kupil uz len kvoli tomu aby som si to dal do policky a pozeral sa na to mam rad takuto nostalgiu :D :D
0

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 05 Mar 2009, 20:32

otec mal kedysi kdesi také staré, ruské rádio... ešte funkčné :) také nízke, široké... ak sa mi podarí ukradnúť mu ho, dohodneme cenu :D

Používateľov profilový obrázok
HMilos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 05 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Bzince pod Javorinou
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa HMilos » 05 Mar 2009, 20:51

aj ja som robil zosík z dvoch MBA810 ale mám ho v trochu menšom prevedení
Prílohy
MBA810.jpg
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 06 Mar 2009, 10:50

to co si fotil to je tvoj uz upraveny vyrobok alebo este pred upravou,ak po uprave,tak to sa nemas cim chvalit :) ak pred upravou tak tiez nie,lebo stare fotky tu mozem dat aj ja a chvalit sa ako super som to spravil...navyse tie cokoladky vzadu su uzasne :) a tie dve diery v predu su na prsty ked s tym budes hrat kolky abo co? inac nad takouto starou mrcinou je skoda travit casu
nuz co,ale niekto tu ma vela volneho casu....a s tymi vykonmi ako si pisal neprehanaj Martin ma pravdu,viac ako 5W tazko z toho dostanes a nie to este 17 ako pises...mozno tak P.M.P.O to ma asi 12mld W

Napísať odpoveď