Pasca na myš

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Pasca na myš

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Sep 2010, 00:38

Dnes som postavil pascu na myšy som zvedavi či nejaku chytim :D
to len tak na rychlo, elekotrnika len ledabolo ale funguje tak ako som chcel :D už je v kotolni a tie svine sa schovavaju v pračke, nevie niekto čo im chuti? dik :D
Prílohy
22092010116.jpg
22092010114.jpg
22092010107.jpg
22092010106.jpg
0
Naposledy upravil/-a boraicho v 08 Jan 2013, 17:11, upravené celkom 1 krát.
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 23 Sep 2010, 00:56

Ou toto je sranda :D Normálne za nápad K+, daj to riadne do kopy a bude to ono :)

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Sep 2010, 00:58

idem kuknuť či tam je myš už nejaka, a idem spať, tak zajtra, zdar :wink:
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 23 Sep 2010, 01:01

Lovu zdar ! :D

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 23 Sep 2010, 02:43

Hehe tak tohle mě pobavilo :lol:
Pracuje to na principu optické závory hádám? A schema nic?

Já kdysi postavil podobnou past jen jsem na to šel jinak. Dal jsem tam pohyblivé dno a když po něm myš běhala tak se to snímalo mechanicky spojeným mikrofonem nebo sluchátkem (už nevím), signál se zesílil a elektromagnet odtrhnul blokovací kolíček - pružina zavřela dvířka. Ale nebylo to spolehlivé protože se dvířka zadrhávaly.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

vietor

Príspevok od používateľa vietor » 23 Sep 2010, 07:46

z fotky mi nieje jasne aka dlzka tela diody ani jej priemer ale su dve typy diod s tymto farebnym kodom...past na mysi so sluchtkom:ARA6/91+foto..dalsia ina s VN v ARB2/87...ja som mal kamera+TVP k tomu plech ako podlozku do nej pusteny nulak v strede stvorec kuprextitu do neho pustenu fazu...to vsetko cez vypinac...zevraj citia elektrinu..chytal som potkana celu noc co robil bordel na pojde a nic akurat sem tam mucha ci chrobak tade presiel...syr slanina nic nezabralo :twisted: ale potom ho uz nebolo 8)
majte sa bike vola :supz:

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 23 Sep 2010, 08:26

Chytrý K+
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Sep 2010, 08:50

Prve som to chcel urobiť nejak tak že, dva kovove sieťky mriežky to je jedno od seba vzdialene asi 2 3 cm tak aby sa ich myš dotykala aj zhora aj z dola a napojiť na nich dva moty, a do stredu žradlo a opticku zavoru, prejde myš, zapnu sa moty a upečie ju to.

vietor akej diody?

thales schema :D

rano pridem pasca prevratena, ten pes debilny neviem či chcel totu šunku zobrať čo som tam dal alebo vydel myš, a ked ju vydel je besny a to musel prevratiť.
Prílohy
trafo1 002.jpg
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 23 Sep 2010, 09:18

boraicho napísal:rano pridem pasca prevratena, ten pes debilny neviem èi chcel totu ¹unku zobra» èo som tam dal alebo vydel my¹, a ked ju vydel je besny a to musel prevrati».
Musí¹ spravi» väè¹iu :D Ale toto raz vyskú¹am, a dám do na noc do hory ! :D

Používateľov profilový obrázok
nero
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 12 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Radava
Vek: 33

Príspevok od používateľa nero » 23 Sep 2010, 10:50

:) dobra vecicka K+
0

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kubo150 » 23 Sep 2010, 11:16

Takže nad čím treba rozmýšlať, je viacnásobné použitie pasce, čo pochybujem pri nejakom pečení.
Inak podobnú pascu vymysleli naši pradedova na mechanický spôsob, a by si neveril, aké to bolo fest citlivé. netrebalo žiadnú energiu na funkčnosť a opätovné použitie bolo v zaistení drievka :wink:

Ja vyrobím pascu z obyčajnej plastovej fľaše, myš sa chití a môžem robyť s ňou čo chcem.

Minule mi behala okolo tlačiarme po stolíku, skoro išla aj k monitoru, a tam ma napadol tento nápad:

Okolo hrdla fľaše uviažem nejakú pevnejšiu nitku, položím ju na hranu stolíka, nitku som zaistil pod nohu môjho ťažkého HPčka, na blízko dna som dal opečený chlebík alebo rožok(to majú fakt radi), fľašu nastavil aby balancovala, a ešte som dal aj stupienok, aby mala ako do tej fľaše vstúpiť, zhasol a ľahol si. O chvíľu čosi zašuchralo a fľaša sa prevrátila a za nitku ostala visieť hrdlom hore a myš v nútri. Treba na to zvoliť nejakú nie moc tvarovanú fľašu, lebo myš vyskočí, tie svine vyskočia aj pol metra.

Inak Veľkú karmu si zaslúži človek, čo spraví efektívnu pascu na potkany, lebo tie sa zvyčajne do pasce chitia iba raz.
Prílohy
Akurád ni musí by dlhšia a ma rezervu.
Akurád ni musí by dlhšia a ma rezervu.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin knocik » 23 Sep 2010, 11:38

tu myš v tej elektonicky ovladanej pasci zabije elektrina ?
0

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 23 Sep 2010, 11:44

kubo150 napísal:Inak Veµkú karmu si zaslú¾i èlovek, èo spraví efektívnu pascu na potkany, lebo tie sa zvyèajne do pasce chitia iba raz.
Nará¾a¹ na to, ¾e sú dos» inteligentné a dva krát tú istú kokotinu neurobia, èo ?

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kubo150 » 23 Sep 2010, 12:28

Presne, oni majú svojho testera, keď sa nevráti, už neprídu, ak by si dal nejakú el sieť, tak sa uškvarí najviac jeden, poprípade žiadný, fúzami zacíťia el pole. Aj otrova na potkany na nich účinkuje až za pár dní, aby to zožralo čo najviacej potkanov. Inak taká pascička by nebola na škodu, máme totižto suseda, a ten má humno? koňa prasa... alebo už nemá a mi máme blízko šopu, kumbále a kotolňu, a tie svine od neho stále lozia. Dedo má sliepky, sem tam aj prasa a oni žerú tieto krmné suroviny. Majú to podkopané, samé tunele. Sem tam vlezú aj do garáže, a orechy poprdeli, a čo ma najviac nasralo, mal som peknú zbierku PC zdrojov, a oni mi ich skoro všetky zasrali nejakou žltou neviem.. a momentálne mi zkorodovali, neviem prečo si to museli odniesť práve oni. :evil:
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Príspevok od používateľa datam » 23 Sep 2010, 12:31

Mám ovela lacnejšie riešenie.

Dostatočne velké vedro alebo nejaká nádoba z ktorej sa myš nedostane.

Prázdna rulka od toaletného papiera. Položiť ju na hranu a na jej koniec dať návnadu. Podobne ako s tou flašou. Tá flaša má však jeden problém a to že myška nevidí na druhú stranu a pre to do flaše vojde iba fakt sprostá myš a druhá vec je váha flaše voči myške a ak cúvne tak má čas poča spádu vyškočiť von.

Zato rulka od toaletáku je podstatne lahšia a ak myš chce vycúvať tak vlastne ešte posunie viac rulku za mrtvý bod čo ešte viac špecatí jej osud.

Problém je že myš prežije a do rána rozkúše rolku aj návnadu. Pri cene jedného orieška alebo niečoho podobné a toho že prázna rulka poslúži na dobrú vec aj po jej použití je investícia fakt nulová.

Osobne odskúšané a môžem povedať že 100 percentná úspešnosť.

Výhodou je že myš vidí na druhý konic tak nemá vôbec strach do rúrky vôjsť.

Ešte jedna vec. Toto som vyšnupal na US patent takže pozor na to. Táto vec je patentovaná takže aby niekto nemal opletačky.
0

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 23 Sep 2010, 12:35

Takto nejako som doma chytal ¹kreèka keï u¹iel sestre...

kingrider
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 619
Dátum registrácie: 23 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: NMnV

Príspevok od používateľa kingrider » 23 Sep 2010, 12:41

Bolí to dosť, ked ti to klepne po prstoch? :D
0
-Lidská demence nemá hranice...

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kubo150 » 23 Sep 2010, 12:50

DATAM: Neviem, prečo by mala byť myš sprostá a neísť za potravou, a je jedno či má či nemá koniec, chitil som do tej fľaše cez 20 myší, niektoré aj 3 ráz tu istú, lebo mi zdrhla (pri experimentoch) a účinnosť je 100%, keď všetko dobre nachystáš. Neviem od kiaľ si nabral, že myš stihne... , nič nestihne a keď fľaša balancuje, tak stačí zrnko kukurice aby sa prevrátila. A neviem kde zoženieš vedro, ktoré má viacej ako pol metra. Podľa toho čo si napísal, usudzujem, že si chytal akurád tak škrečky alebo slabé myši z chovproduktu.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 23 Sep 2010, 13:35

kubo150 napísal:zdrhla (pri experimentoch)
TYRAN! :D :D

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Príspevok od používateľa datam » 23 Sep 2010, 13:40

Písal som iba svoje postrehy z praxe a vôbec som ta neosočoval.

Tá rolka je predsa len praktickejšia.

Ak dáš do vedra 5 - 10cm vody tak sa určite von nedostane.

Ďalšia vec je opakovatelnosť takéhoto zariadenia. Pri troche laborovania by sa dala použiť napríklad nerezová tenkostenná trubka (použil som takú tú úzku plachovku od energy nápojov na ktorú sa dá aj spájkovať) na pánte vyvážená tak aby po katapultovaní hlodavca do vedra sa pasca zase sama vrátila do pôvodnej polohy a ráno ich máš do vedre viac (osobne bol rekord 7 kusov za noc). Možno tam padla jedna a tie ostatné bola záchranná čata :D
0

Napísať odpoveď