JPA100 +AT zdroj + PC skrinka + Clipping indicator

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 27 Sep 2010, 23:36

Ja nepisem ze je to krasne.

Ja pisem ze ty za tolko prachov kolko som ja dal do toho nespravis nic lepsie, ti nevyde ani nato tvoje trafo toroidne s kondikmi a ne to este na bednu.

Si uvedom, ze som dal do zdroja 10€ a do skrinky 0€ a chladic ma stal 15€ a pouzil som z neho polovicu, takze 7,5€.

Vies o lepsejk skrinke zadarmo ? Daj tip.
Vies o toroide+mostik+kondy za 10€ ? Pocuvam.
Podobny chladic lacnejsie ? Daj tip.
0
Naposledy upravil/-a Jerry19 v 27 Sep 2010, 23:37, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JAKUB G » 27 Sep 2010, 23:36

No ja som to veru vyrezával všetko ručne dokonca aj dekel som si pílil na kotúčovej píle. Žiadne CNC. Diery na konektory som si pekne narysoval a potom vrtákom odvŕtal a následne pilníkom oplilníkoval. Keď si dá človek na tom záležať tak to aj vyzerá trochu k svetu. mohol som to tiež drbnúť do krabice od DVD ale neurobil som to lebo sa to dá aj lepšie...
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 27 Sep 2010, 23:38

No ta potom kde ja som to cital ze diery na CNC ci na com to ? To som musel inu temu citat.

Keby som mal doma vyhovujuce toroidne trafko, ktore mi len zavadza, tak pouzijem to. Ale som nemal a som mal doma viac vrakov zdrojov a som si chcel aj nieco dokazat tym, ze ten zdroj prerobim (Pozor, nemam osciloskop, mam len 2 meraciky). A vyuzit nejak tie vraky zdrojov. Teraz uz som v tom zabehnuty a mozem zacat prerabat jeden zdroj s TL494 za druhym. :)
0
Naposledy upravil/-a Jerry19 v 27 Sep 2010, 23:42, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 27 Sep 2010, 23:40

Aj za málo peňazí sa dá spraviť kvalitná konštrukcia...
Ide o to sa nevyhovárať a pokúsiť sa to spraviť v rámci svojich možností...Hovorí sa jednoducho že iný má CNC a má to pekné...

Ak je toto rámec tvojích možností, tak prosím, nech si o tom spravý každý svoj obraz...

Ja uvítam každú inú konštrukciu ako klasika chladiče po bokoch, no toto je nevkusná konštrukcia s nedostatkami....Ako má thalse v podpise, "To že niečo funguje, neznamená že to funguje správne a vôbec nie bezpečne".
U mňa to aspoň ospravedlňuje fakt že to bude niekde strčené, no potom mi nejde na rozum načo tam je indikácia limitácie, ak na ňu nebude vidieť.


Navyše tú kubolú slim konštrukciu, tú by odvŕtal snáď každý lepší kutil aj ručnou vŕtačkou.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Masopust
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 28 Sep 2009, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa Masopust » 27 Sep 2010, 23:43

Dej se na politiku .. tam taky omýlaj furt to jedno ... na celým fóru tu děláš ze sebe bůhví co a tohle všm ukázalo kde je pravda ... mlít hubou umí každej ale odvést pořádně práci to už ne .. Ono víš většinou prodává právě ten dizajn .. a stímhle bys to daleko nedotáhl
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 27 Sep 2010, 23:46

Ale ta jeho konstrukcia je na toroid, ja som potreboval na impulzak a ta skrina ma vzadu pekne vyrezane miesto na impulzak aj diery a vsetko. Nemusel som vyrabat novu bednu a zhanat material, lebo mam hotovu aj s miestom pre zdroj, stacilo ju trosku upravit.

Ale ludia vazne. AK by som mal doma len blby sustruh a frezu a kopu materialu, sparvim hocico. To potom je kazdy mudry. Ked si vsetko nakupim tak to uz neni problem poskladat. REsp ked mam stroje a material. Ja som vyuzil to co som doma nasiel. Z hovna proste nespravite bic.

Ja to nepredavam. Ja som to robil podla svojich poziadaviek a mojim poziadavkam to dokonale vyhovuje a splna vsetky. Dokonca si na tom mozem ohrievat nohy, kedze to ma zhora chladic. :) NA to som prisiel teraz, ale moc to teda nehreje (takmer vobec) a uz je vela hodin tak nemozem pridat hlas aby to hrialo. :)

Nikde som netvrdil ze je to super a krasne a po estetickej stranke najlepsie.
0

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kubo150 » 28 Sep 2010, 00:04

Do prdele, však sa tu päťtisíc krát omielalo o napájaní zosilňovača AT ? zdrojom? No, chcel by som vidieť jeho podrobné foto, ako je čo porobené.

Osobný názor: No len asi jaksi predpokladám, že je to ako kúpiť bugati veyron, a prerobyť ho na LPG (propán-bután) a povedať, aj tak sa dá. Ja som sa S PC zdrojmi bavil, a vedel by som si to predstaviť a myslím že by to bolo aj v pohode, ale to by som to dal na inú úroveň ten zdroj a vedel si predstaviť aj výhody takéhoto riešenia, no tu však nie.
Pri pohlade na dizajn krabice mi to pripomenie nackovú holú hlavu s kohútom uprostred. :D

Neber si to zle, ja som tiež špekuloval s pc zdrojmi, ale takú kombináciu v danom prípade by som nevolil.

A neviem ako je ten jožiho zosilňovač dobrý, neskúšal som ho, ale asi bude mať niečo do seba, a každý si ho stavá ako skvostný výrobok, a mne nejde dohlavy, že ty ho mrdneš na obyčajný AT zdroj.
To si tam mal dať radšej nejaké transiwatty, aj keď by sa chudáci možno urazili a odyšli robyť inú prácu, napr skratovať ten AT zdroj.
bobo87 napísal:Ani po elektrickej stranke to nie je OK! Je blbost mat silove kable hned vedla signalovych. A je uplne jedno, ze su tienene!
Mne sa zdá, že nieje jedno, či sú káble tienené, alebo netienené, neviem ako si na toto tvrdenie došiel, to potom napr FTP a UTP je výmysel burzových maklérov, aby zarobili. Akurád v tomto prípade je to možno jedno, pretože nevieme aké je prevedenie toho tienenia :wink:
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
borec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: 11 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa borec » 28 Sep 2010, 00:06

Jerry19 si vypatlaný, alebo inak mierne retardovaný?
"keby som mal xyz, som xyz"
myslíš že každý tu na fóre má všetko čo by chcel? Predstav si že nie a aj napriek tomu, sa to čas od času ukážu krásne veci. Pomedzi to prídu aj menej pekné veci a v posledom rade veci, na ktoré sa nedá dívať => tvoj koniec s debilným spínaným zdrojom ktorý tam toho naserie tolko, že sa to nedá nazvať ani zosilňovačom.

Ak ti to vyhovuje, je to super. Ale nevyhovovalo by to ostatným ktorý an to majú svoj názor. Tak nemel furt jedno a to isté dokola a radšej sa na to vykašli.
0

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bobo87 » 28 Sep 2010, 00:08

kubo150:

Nechcel som tym rozhodne povedat, ze je jedno, ci je kabel tieneny, alebo nie vo vseobecnosti. Asi som sa zle vyjadril. Chcel som tym povedat tolko, ze aj ked je kabel tieneny, tak by som ho nedaval k silovym.

Lenze je rozdiel, ci je kabel naozaj dobre opleteny, alebo je tam nejaka najlacnejsia nahrada, kde tienenie tvori 10 vodicov 0.1mm obkrutenych okolo ziveho vodica (co v Jerryho odrbaniachtivom a setriacom odusevneni mozem predpokladat).
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Napster050 » 28 Sep 2010, 00:12

Jerry19 napísal:Ja nepisem ze je to krasne.
Vies o lepsejk skrinke zadarmo ? Daj tip.
Moja skrinka ma stala taktiež 0€ s vynimkou chladičou a predneho gravirovaneho panelu... ktory ale je len designovy prvok a da sa nahradiť takisto plechom. A to som si dal plechy ohnuť a nastrihať do firmy ( ani material som im nedaval ) nechcel za to nič, lebo to bolo viac menej z odpadu, ale dostal aspon na pivo :)

Keby som mal ohybačku a pakove nožnice tak si to spravim aj doma, takto som sice musel niekoho požiadať, ale vyplatilo sa ;)
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 28 Sep 2010, 00:12

OK inteligentny nazor.

Ale nedami.

Zas predsudky proti impulzaku.

Podla mna to hra rovnako ako s nromalnym zdrojom, alebo este lepsie, lebo ako pisem, napatie to krasne drzi a nemusim tam mat nenormalne kondiky.

Fakt by trebalo sa dohodnut z niekym kto ma skop a to hodit na skop a generator, mna by tiez zaujimalo ze co z toho lezie. Ze jake tam je rusenie na tych povedmze okolo 70kHz.

Ja mozem len povedat, ze ja nepocujem ziadne. A to mozem dat hlavu 5cm od repraku a to mam dost citlive repro.

Ako mne to staci, ja nepoterbujem vidiet ake zvlnenie to ma na nejakej frekvencii alebo co, mne je to uplne fuk, ked to hra dobre tak ma to nezaujima. Ale tak chcel by som to vidiet, aby sme vsetci videli nejaky normalny cielny udaj.

Kto je z PO a ma skop a generator ?

Ak by som bol presvedceny o tom, ze impulzak to cele domrvi, tak by som ho nepouzil, resp by som ho pouzil len k nejakemu napr TDA, tkore hra aj tak na prd.

Napster050:
Ved hej, ked mas kamarata co ti to ohne na ohybacke atp, ked mas doma nejaky material. JA som mal doma skrinku z PC, ktora zavadzala a vraky zdrojov.

Ale zober si ze by si vsetko kupoval, plechy, resp skrinku uz nejaku hotovu, chladic normalne nie z bazaru atd. Tak vazne by ta to vyslo tolko, ze to uz hotovy zosik vyde podobne, resp aj menej z bazaru.


bobo87:

Ked ti ide o to ci som tam daval nizkokapacitne mikrofonove kable asi tak 8mm hrube, alebo nejaky speci koaxial alebo nizkoutlmovy specialny kabel so sa dava k antenam na wifi, tak odpovedam ze nie, ziadne kable od NASA som tam nedaval. Lebo to nema zmysel. Ked ako privod k zosiku pouzijes ovela dlhsi kabel, ktory je obycajna tienena dvojlinka. :)
0
Naposledy upravil/-a Jerry19 v 28 Sep 2010, 00:17, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
borec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: 11 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa borec » 28 Sep 2010, 00:15

to, že nič nepočuješ, neznamená že to odtiaľ nelezie :wink:
predsudky sú, proti tvojmu zdroju

spínané zdroje sa bežne používajú v kvalitných výkonných koncákoch. Je to ale úplne iná sranda ako ten tvoj vredík zo zdroja PC a tiež to stojí niečo viac. Prečo je to také drahé, by ti mohlo doklepnúť v makovici
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 28 Sep 2010, 00:21

Ale mne je jedno, ze tam je nejake rusenie ak je to o vela dB tichsie jak muzika. :) Jasne ze tam daco je, ale ked to nepocut vobec tak je to OK.+ ak by to bolo len na frekvenciach nad 20kHz tak ma netrapi aj ked je to o nieco intenzivnejsie rusenie.

Ja ked to dam na plne pecky a pauznem muziku nepocujem nic.
0
Naposledy upravil/-a Jerry19 v 28 Sep 2010, 00:40, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Napster050 » 28 Sep 2010, 00:22

Jerry19 napísal:OK inteligentny nazor.
Napster050:
Ved hej, ked mas kamarata co ti to ohne na ohybacke atp, ked mas doma nejaky material. JA som mal doma skrinku z PC, ktora zavadzala a vraky zdrojov.
Ked to tak zhruba zratam tak bazarovy zosik je lacnejši, ale dosť pochybujem o kvalitach tych lacnejšich kusov.
Chladiče som kupoval nove z Gamy a vyšli ma na cca 20€ oba. Ked zaratam predny panel a vnutornosti tak sa vyšplhame možno aj na 200€ čo je teda dosť...
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
borec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: 11 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa borec » 28 Sep 2010, 00:29

želám teda nech to slúži, uvidíme kedy budeš škrabať kremík z tej skrinky :)
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 28 Sep 2010, 00:34

Poviem pravdu:

Najvacsie obavy mam o 2 trandy v prim. casti zdroja, lebo su na relativne malom chladici. :) (ale tak ofukuje ho vetrak) No ale ked ich porazi, vymenim a vymyslim lepsie chladenie.
kubo150 napísal: Pri pohlade na dizajn krabice mi to pripomenie nackovú holú hlavu s kohútom uprostred. :D
Dam mu modre tlmice a pomenujem ho Lubo Harman biely vojak slobody. :) A dopredu dam 58.

Ale vazne, ak by niekto co ma skop a generator, resp. techniku bol ochotny z PO to pomerat, by som bol rad, tiez by som chcel vediet ako vyzeraju priebehy napatia na vetvach zdroja a vystup.

No uprimne, ak by som chcel do toho dat 200€, tak to kupim hotovy zosik.

Hej a zhanam nove repraky. :)
http://svetelektro.com/modules.php?name ... ic&t=14936
0

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JAKUB G » 28 Sep 2010, 00:52

Keď si lenivý tak si kúpiš, keď si šikovný tak si spravíš.
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 28 Sep 2010, 01:03

Sak hej. Ale ked je lacnejsie resp. asi tak v podobnej cene kupa hotoveho, tak ja sa fakt nebudem namahat (a ja zosiky nerobim bezne ako ty z bratom, nemam ani skop atd.). :)
kubo150 napísal:Do prdele, však sa tu päťtisíc krát omielalo o napájaní zosilňovača AT ? zdrojom? No, chcel by som vidieť jeho podrobné foto, ako je čo porobené.
http://s153.photobucket.com/albums/s204 ... 9_2007/AT/

Neni toho vela ale asopn nejake foto.

Na fotkach to neni, ale nakoniec som to spravil tak, ze som do toho volneho miesta este pridal normalne klasicke male trafko, ktore napaja TL494 a vetracik, teda v podstate som z toho spravil ATX az na to ze pomocny zdroj je normalne trafko, teda zdroj sa sam nerozbieha ako AT, ze sa rozkmita sam nejak a potom sa TL494 chyti. Lebo som blbo spravil odbocky, vela som namotal a som mal tam vacsie napatie ako som chcel a potom by bol problem s vetracikom na 12V. By bolo terba este odpor alebo stabak a ten by zbytocne tam hrial.
0

lubos3362

Príspevok od používateľa lubos3362 » 28 Sep 2010, 05:40

Ja osobne tom dlhú životnosť nedávam. K tej konštrukcii: je to otrasné.
Ja osobne proti pulzným zdrojom nemám nič, ale tie v PC sú väčšinou šunty(pokiaľ to nieje drahý!!! značkový kvalitný zdroj).

Používateľov profilový obrázok
borec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: 11 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa borec » 28 Sep 2010, 11:54

keď je pre teba lepšie si v relácii 200E kúpiť radšej hotový zosik ako si ho vyrobiť, tak tu potom naozaj neviem o čom debatujeme. Zrejme ťa tá elektrika na toľko nebaví a toto si robil s naozaj velkým odporom k práci. Imho presne tak to vyzerá.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok