Zosilňovač 5.2

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Wulpo

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Wulpo » 02 Nov 2012, 19:48

ak možem povedať svoj názor... stavanie zosiku alebo reprakov sa ti nehorazne predraží....
koncove moduly 15€,
predzosik 10€
trafo 30€
skrinka 30€
+ kopec roboty.... no to si radšej kupim dake radio 2x20W, čo ma CD, MC, Radio, usb vstup, AUX. + Dialkove

a máš vystarane, bez roboty, zo zárukou.

napr:
http://www.nay.sk/panasonic-sc-pm500ep- ... 13-c-1648/

ondrozf
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 995
Dátum registrácie: 06 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Pobedim
Vek: 43

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa ondrozf » 02 Nov 2012, 19:55

aj na bazos.sk sa opčas niečo najde :-D
0

Wicker

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Wicker » 02 Nov 2012, 20:23

Jasné Wulpo s tvojím prístupom to môžu všetci elektronici zavesiť na klinec a kupovať čínske sračky... ty budeš mať asi tiež ruky ľavé.

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 02 Nov 2012, 23:05

Trafák mám už vybavený. A krabicu chcem doma vyrobiť počas dlhých zimných večerov :) . pomali do toho preinvestujem ale výsledný pocit je stále lepší a lepší :) a navyše, hentá panasonic "hifi-veža" je dosť drahá a na 100% to neprehrá neoriginál CD, pričom zosík zapnem k hocičomu a má aj lepší výkon ako veža. podobnú mám doma , je to thomson a voči momentálnemu stavu tohoto zosika aj s PC zdrojom má toto lepší zvuk ako tá veža a lepšie využitie.
0

pixel123
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 592
Dátum registrácie: 30 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa pixel123 » 02 Nov 2012, 23:47

no vidíte. už ste to chceli zavesiť na klinec s navrhovaním schem koli tomuto a hla, chlapec uz dostava pomaly rozum a raz sa mozno dopracuje k LaDe abo nebodaj nejakemu leachu :wink:

len ho treba usmerniť, začne pri výmene trafa a bude od toho chcieť zase viac, spravi si peknú skrinku na to, potom bude chciet lepsi zvuk a pochopi ze so stavebnicami to urcite nepojde :)

takže len pokračuj v osvietenosti a za rok sa sem prídi pochváliť s ladou, ale boh ťa chráň ak ju dofušuješ, to ti thales aj s wickerom prídu rozbiť držku (a právom) :twisted: :rolleyes:

takže pokračuj, len nie smerom stavebníc :D ved nieje lepsie nieco co clovek spravi alebo dokonca vymysli sam ? :P
0

Wulpo

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Wulpo » 03 Nov 2012, 01:29

Wicker napísal:Jasné Wulpo s tvojím prístupom to môžu všetci elektronici zavesiť na klinec a kupovať čínske sračky... ty budeš mať asi tiež ruky ľavé.

si na omyle... zostavil som 2 zosilnovače 2.0 a 2.1
prvy bol docela oničom... najdeš ho tu niekde na fore.. a druhy bol už ako tak na urovni... no vrazil som do neho 120€, a odvtedy som si povedal, že taketo veci sa mi neoplatí vyrábať, ked to iste si možem kupiť za zlomkovu cenu.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Thales » 03 Nov 2012, 01:51

Wulpo ty seš ještě hloupej :rolleyes:

Podívej ty si koupíš nějaký takový krám se zárukou která ti neřeší vůbec to že to hraje jak z kanálu. Vlastně ne - 2x jsem byl v nepoužívané podzemní čističce odpadních vod na koncertě a hrálo to oproti tomu plastovému šmejdu moc hezky, navíc nasvíceno stovkami svíček - paráda. Takže kanál hraje lépe než ten krám. Také záruka neřeší že to hned po záruce zdechne a že parametry jsou vycucané z prstu. Naopak když se tady Liho překoná a vezme si za vzor práce třeba Trunka tak takový výrobek je schopen fungovat bez problému desítky let a v kvalitě s jakou si s tím tvým krámem vytře řiť.
Ale co, někdo chce jít do konce života párky co v nich není žádné maso - jen rozemleté kůže, pařáty, emulgátor a zplesnivělá sója a někdo si chce co dva roky kupovat nový a nový odpad a přispívat tak číňanům na rozvoj jejich skvělého komunistického zřízení. Někdo to tak prostě chce aby s ním někdo vyjebával a někdo jde ještě dál a vyjebává sám se sebou. Nevnucuj to ale ostatním.

Za 120€ nový kvalitní zesilovač nekoupíš ani kdyby ses rozkrájel. Z toho co najdu doma po šuplatech udělám lepší.


--------------------------------------------


Liho to nemůžeš jen tak vzít nějaké repráky a nějak je vyskládat do nějakých beden jenom proto, žes to někde viděl. Ne pokud od toho očekáváš i nějaké výsledky. Já vím že takových podobných beden je teď na netu mraky, ale krom těch které jsou zcela mimo tvé cenové relace mají jedno společné - pochybnou zvukovou kvalitu. A ty kdyby si provedl to cos vymyslel by ses dostal na ještě nižší úroveň. Pamatuj si že méně je někdy více. Zkus si postavit nejprve nějakou alespoň trochu rozumnou dvou nebo třípásmovou soustavu (například LastUnicorn na vedlejším fóru odladil moc hezkou třípásmovou soustavu z levného materiálu pro začátečníky - ale bacha - není to na dělání brajglu!), k tomu nějaký fajn zesilovač, později časem postavit třeba suba atd. Prostě chce to na to jít logicky a systematicky a podle možností, ne si někde něco vyhlédnout bez ohledu na to jestli to má smysl nebo ne a jestli na to mám nebo ne. Chápu také snahu recyklovat věci co už mám nebo je mohu výhodně získat, ale ty Geniusy mezi ně jistě nepatří. Ty nech tak jak jsou, prodej je a postav něco normálního. O moc lepší výsledky z nich totiž nedostaneš a hlavně by to musel dělat někdo kdo tomu rozumí. A nikdo takový s nimi nebude ztrácet čas. když uděláš to cos navrhnul tak postavíš jen stejný paskvil jako ten tvůj veleslavný zesilovač. Popřemýšlej o tom a fakt se zkus řídit tím že méně je někdy více.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Wulpo

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Wulpo » 03 Nov 2012, 09:31

evidentne si tu človek nemože povedať svoj názor... budiš....
a chcel by som vidieť ako by si zo šuplikových zasob spravil radio + usb prehrávač + cd prehrávač + zosilňovač + bedne + dialkove ovladanie..... hlavne kolko by ťa to stalo..... (času, aj penazí)

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Nov 2012, 09:44

Wulpo napísal:
Wicker napísal:Jasné Wulpo s tvojím prístupom to môžu všetci elektronici zavesiť na klinec a kupovať čínske sračky... ty budeš mať asi tiež ruky ľavé.

si na omyle... zostavil som 2 zosilnovače 2.0 a 2.1
prvy bol docela oničom... najdeš ho tu niekde na fore.. a druhy bol už ako tak na urovni... no vrazil som do neho 120€, a odvtedy som si povedal, že taketo veci sa mi neoplatí vyrábať, ked to iste si možem kupiť za zlomkovu cenu.
Potom hľadaj chybu v sebe a nekaz radosť druhým. Keď sa ti páči počúvať mptrosky cez 5W koncák šitnej výroby, nech sa páči...
wuplo napísal:evidentne si tu človek nemože povedať svoj názor... budiš....
a chcel by som vidieť ako by si zo šuplikových zasob spravil radio + usb prehrávač + cd prehrávač + zosilňovač + bedne + dialkove ovladanie..... hlavne kolko by ťa to stalo..... (času, aj penazí)
Ty je*ko, bavíme sa o zosíku a bedňách, čo tu spletáš o USB, CD a neviem čom? Predstav si, ja si hudbu najviac vychutnám z platne a pásky, podarilo sa mi zohnať NC a CM, k tomu dobrý tuner. S USBčkom by som ťa poslal do prdele, mptrosky počúvam v dielni aj to len z toho dôvodu, že nemôžem mať každej budove gramec...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Wicker

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Wicker » 03 Nov 2012, 10:06

Pozri sa ja mám:

Yamaha AX-570, stála ma 150€, som druhý majiteľ.
TVM ARS 330-04, stáli ma 70€.

Je pravda, že v tomto reťazci sú bedne najslabším článkom, no spotrebka sa na ne nechytá, po repase výhybiek by sa to malo ešte zlepšiť a časom bude hádam niečo lepšie.

Ale nikdy by som nedal 130€ za tú vežu čo si sem dal ten link, to by som musel byť buď na hlavu alebo by som musel byť Wulpo.

Wulpo

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Wulpo » 03 Nov 2012, 10:19

ja si najviac vychutnám hudbu cez 30€ repračiky k pc z formatu .mp3... kludne postačí 192kbps

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Nov 2012, 10:29

Tak tu potom nevypisuj somariny, keď ti to stačí, tvoja vec. Strašne milujem takých, čo očúvajú hudbu cez MP3. Ako do prehrávača je to dobré na cesty, nejako to prežiješ, ale radšej by som zobral diskman s kvalitným CD ako MP3. Len keby CD boli. A keď vidím debilkov na ulici, čo počúvajú hudbu cez mobilček 0,1W so skreslením 50%, tak sa mi nožík vo vrecku otvára...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Wulpo

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Wulpo » 03 Nov 2012, 10:33

to aj mne .D... idealne este justina biebera alebo PSY :D :D...

a aj som začal moj prihovor slovami: "Ak možem povedať svoj názor...."

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 03 Nov 2012, 12:55

Okej, takže nahám repro tak ako je, vymením ten zdroj za trafáčik ktorý je na ceste a postupne budem pracovať ďalej :)
0

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 07 Nov 2012, 14:42

takže mám trafko ! Talema 2x18V 80VA . Chcel by som ale radu, neviem akosi vyčítať to zapojenie (0V-18V = or-yl, 0V-18V = bk-rd) ake su to farby ? :D viete mi to niekto preložiť ? no a ďalej sa chcem opýtať že či som si dobre urobil schému toho zapojenia , lebo som trafo ešte nikdy nezapájal (na 230V mám vodiče označené bl-bn (ale typujem to na ten modrý a hnedý, akurát neviem či je jedno ako to zapojím na sieť). Ď.
Trafko
Trafko
Prílohy
Strašná to schéma, snáď zrozumiteľná :)
Strašná to schéma, snáď zrozumiteľná :)
0

Tuf
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1249
Dátum registrácie: 27 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: cz

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Tuf » 07 Nov 2012, 15:39

BL - black
WH - white
RD - red
GR - green
BL - blue
OR - orange
YL - yellow
GY - gray
0

Používateľov profilový obrázok
Vojta
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1039
Dátum registrácie: 19 Nov 2011, 15:34
Bydlisko: Františkovy Lázně
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Vojta » 07 Nov 2012, 16:11

Liho94 napísal:(na 230V mám vodiče označené bl-bn (ale typujem to na ten modrý a hnedý, akurát neviem či je jedno ako to zapojím na sieť).
:?
A ten obrázek máš taky špatně.
0
Můj profil na Google+
Pokud se vám doma válí nějaké 8mm videokazety, diskety ZIP, SATA HDD nebo PCIe GPU a nepotřebujete je, napište ;-)
Obrázok

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 07 Nov 2012, 16:55

no tak tie farby to mi vobec nedoplo že yl je yellow :D :D sakra :D a to zapojenie trafa, ako nato ? ja som to ešte nikdy nezapájal, ako by to malo byť ? vie mi to niekto jednoducho vysvetliť ? lebo len by sa malo na 230 nie napojiť ? hodiť jeden kábel cez vypínač a poistku a mám to . (aspoň tak som to videl v niektorych zosikoch)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Drakoush » 07 Nov 2012, 17:02

Sekundár musíš usmerniť a vyfiltrovať, máš tam striedavé, zo žiadneho trafáka nelezie jednosmerné! ;)
V balíku si potom mal aj dve silikónové podložky, tanier a šrób s matkou na prichytenie trafka.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 07 Nov 2012, 17:26

čiže to musím bezpodmienečne usmerniť ? čo nejaký takýto usmerňovač ?
http://www.sos.sk/?str=371&artnum=45276 ... ord-ne069a
je to zasa len jednoduchá stavebnica ale nič lepšie som nenašiel na postavenie takéhoto typu, ak niečo máte prosím píšte :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok