Zosilňovač 5.2

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 14 Nov 2012, 13:54

Thales sory, ale ja akože neviem či to pojde aj bez toho aby som to neosadil alebo tak, lebo ja mám uniDPS a idem to osadiť na ňu, a nakolko som stým v živote nepracoval tak nemám odkial vedieť že keď tam nezapojím ochranu a LED že či to pojde alebo nie , ja som to kúskom očka mrkol tak neviem, ja som skôr chcel urobiť hentaké ako navrhovali stými dvoma mostíkmi lebo si sám povedal že TDAčka čo mám zatiaľ na zosiku budem hnať nad maximum po usmernení a keď tam bude viac súčiastok a mostík tak že to trošku zrazím, tak preto volím variantu s dvoma mostíkmi. A na tej uniDPSke to nieje problém hocijako prepájkovať za 5 minut na zdroj ku LaDE keď ju budem mať, keďže sú tam rovnaké súčiastky v podstate - iba ten mostík je asi iný, či?.
takže nejdem dávať robiť DPS mám uniDPS a tam pripájkujem odpájkujem čokolvek čo chcem zatial, prípadne to prepájkujem na niečo iné, a to že je to robota navyše, tak to nechaj plávať, veď ja sám sebe urobím robotu navyše nie tebe. Zdroj tu je tak to spájkuješ hneď podla neho, len tam pripájkuješ LED ochranu a pod. Len mne ide oto, že ja tam LEDku ani ochranu nedám tak som nevedel že či to pojde alebo nie, nechcel som stým zaťažovať tak som proste zvolil druhú variantu s úbytkom napatia, bez ledky a ochrany. To je asi celé čo som urobil. Tak prepáč ak som ťa zasa naštval :)
A ak som to teda dobre pochopil tak to pôjde aj bez ledky a ochrany - sú to len vývody uhmmm ... Ale aspoň som si skúsil prácu s EAGLOM :) A ajtak diki za ten zdroj, nebude naškodu.
0

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 23 Nov 2012, 11:04

no konečne som spojazdnil ten zdroj, minulý víkend som nestihol. Po meraní mám 29,5V po usmernení na jednom aj druhom výstupe naprázdno. Bojím sa že preto niečo nevydrží na zosíku ... musím pozrieť či tam niesú 25V súčiastky, prípadne ich vymeniť . alebo to prežije ? Čakám na novú krabicu, ktorá príde budúci týždeň.

EDIT:
nakoľko sú tam 63V kondy, nieje problém, skúsil som zapojiť na zosík, bezproblémový chod. Čítal som, že sa dá do týchto stavebníc zamontovať namiesto TDA 2030 LM 1875 - ktoré sa používa aj na LADU, vraj je tam lepší výkon, rovnaké zapojenie a lepší zvuk. Názor ?
0

Používateľov profilový obrázok
durii
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21 Máj 2009, 00:00

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa durii » 23 Nov 2012, 16:33

Odporucam precitat http://svetelektro.com/clanky/nizkofrek ... 5-400.html
zbytocne to bude roztahane po viacerych vlaknach :idea: a pripadne nezrovnalosti ries vo vlakne venovanom LADA2075.
0

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 23 Nov 2012, 19:58

http://svetelektro.com/Forum/nahrada-td ... 14458.html toto som našiel, takže vraj stačí iba vymeniť integráče a máme lepší zvuk aj výkon ... Neviem čo je natom pravdy ale čítal som viacej, a dá sa bez iných zásahov vraj vymeniť TDAčko za LMko a znie to lepšie.
0

Marek354
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 16 Nov 2011, 21:21
Vek: 27

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Marek354 » 23 Nov 2012, 22:20

Wulpo napísal:
Wicker napísal:Jasné Wulpo s tvojím prístupom to môžu všetci elektronici zavesiť na klinec a kupovať čínske sračky... ty budeš mať asi tiež ruky ľavé.

si na omyle... zostavil som 2 zosilnovače 2.0 a 2.1
prvy bol docela oničom... najdeš ho tu niekde na fore.. a druhy bol už ako tak na urovni... no vrazil som do neho 120€, a odvtedy som si povedal, že taketo veci sa mi neoplatí vyrábať, ked to iste si možem kupiť za zlomkovu cenu.
No ja keď niečo vyrábam tak to robím pre radosť, a druhá vec je že keď sa to náhodou pokazí robil som to ja tak je väčšia šanca že to opravím ako niečo kupované od čoho nie je ani dokumentácia
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Thales » 24 Nov 2012, 01:22

Vyměnit libovolné TDA20xx (vyjma 2010, 2020 a 2052) za LM1875 lze vždycky, ale za řadu vlastností nezodpovídá jen IO ale i návrh zařízení jako celek. Jinak řečeno výměna IO může znamenat přínos, ale ne takový jako použitá komplexně kvalitního návrhu. Jinak LaDA2075 snese napájení tak vysokým napětím do 8R zátěže a dodá tam dokonce optimální výkon. Tam se však ten IO má jako v bavlnce a je celkem odolný proti zatěžování komplexní zátěží aniž by to mělo negativní vliv. Můžeš totéž zaručit u toho polského xindlu? Však si přečti co psal Grazel, který řešil stejný problém jako ty:
grazel napísal:takze 1 stereo modul wickerovho zosilnovaca s LM1875 som uz postavil, odskusal a som velmi spokojny (diki wicker 8) ). s tym TDAckom sa neda porovnat
A to stavěl jen ten původní základní modul - jakási betaverze. LaDA2075 je vlastně tato koncepce dotažená do konce.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa JAKUB G » 24 Nov 2012, 01:32

Základný modul? a čo je tá Lada? šak to je datašítové zapojenie ako každé iné...
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Thales » 24 Nov 2012, 03:31

Lada je samozřejmě základní modul, není to žádná hitparáda, jen je udělaná tak jak by měla být. A to je právě to o čem je tu řeč - i malé jednoduché věci by měly být udělané slušně a jak nejlépe to jde. Technicky i esteticky. To ty polské stavebnice dle mého názoru nesplňují zatím co Lada toto minimum splní. Je to úplně to samé jako ten zes co dávala Tesla do AZK052 a nebo UNI50. Ač v zásadě nic nového UNI50 nepřináší tak je lepší. Prostě jen optimalizováno. Technicky i esteticky.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 24 Nov 2012, 20:56

Tak si odložím nejaký peniaz zasa a objednám si LMka, tie nakoniec možno poputujú do LaDY. Takže ich nevyhodím. Teraz už len čakám na bedňu a v sobotu pridám nejaké foto ak sa mi to vpiatok podarí všetko do nej napasovať.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Drakoush » 28 Nov 2012, 18:09

Vidím, že si si dal koľko-toľko poradiť...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Thales » 29 Nov 2012, 01:35

No alespoň něco. Teď si ještě nechat poradit se zdrojem, fyziologickou regulací, mechanikou a s ostatními věcmi :)
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Nov 2012, 13:34

Základ má - má slušné trafo vhodné k dvom modulom LaDA. Na to som ho aj kupoval, lenže samozrejme som sa k stavbe nedostal, tak mi zavadzalo. Teraz urobiť dva moduly, reguláciu hlasitosti a definé... Kastlu vraj robí, som na to moooc zvedavý, ako šikovný je chalan.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Thales » 29 Nov 2012, 19:31

Až se budou dělat desky tak automaticky s tím vyrobit desky ochran!
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 02 Dec 2012, 23:55

No takže, pracoval som natom celú sobotu viac-menej. Použil som video + som ho zvačšil trošku, lebo sa mi do toho všetko nepratalo. Zatial nemám prívod - zabudol som si na internáte, buduci vikend dorobim. Reguláciu hlasitosti mám len takú jednoduchú zatial, v predu. Inak všetko hrá celkom dobre, skúšal som to, a bez problémov ide. Napravo dolu - trafo + zdroj, (smerom doľava) 2xNE019 (4x15W), vyššie PC zdroj a 2xNE020 (2x30W). Výkony som uviedol "papierové". Toroid ťahá satelity, hrajú fajn - zháňam na výmenu TDA2030 -> LM1875. Na zdroji fičí zosilňovač subwoofera - tam je výkon dostačujúci a rušenie od zdroja nepočuteľné - nakoľko sú výhybky na subwoofer. Inak som zo zvukom spokojný, ešte vravím, hlasitosť regtulovanie doriešim a napojenie bude cinchové. Ďalšiu fotku dám zasa buduci vikend, aj to poriadne otestujem. Tak zatial...
Prílohy
IMG032.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Thales » 03 Dec 2012, 00:26

Pokud z toho rozmazaného fleku jde něco soudit, tak to vypadá o něco méně debilně než předtím. To se musí nechat, ale jinak vše při starém.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 03 Dec 2012, 17:49

no tá fotka je hrozná, odfotil som to na poslednú chvílu a utekal som na vlak. Inak sa nedalo viac čakať, LaDY ešte nerobím ale miesto na ne mám - v tejto krabici. A celkom to aj vyzerá, ešte také malé detaili krásy + chladenie, ale to ma zasa čaká budúci víkend, kedy to chcem poriadne otestovať, nech si to pohrá aby som mohol navrhnúť ten odvod tepla nejaký ... zajtra idem do obchodu, dokúpim nejaké nožičky, ventilátori a koliečko na potenciometer + vypínač spredu. Uvažoval som aj nad nejakým efektným svetielkom ... no veď všetko ukážem budúcu sobotu, nanajvýš v nedelu. Musím povedať ale, že táto krabice je určite lepšia ako bola tá drevená, no nie ? A ku zvuku mi prilepšia aj LMká, len sa dosť ťažko zháňajú , musím objednať.
0

Používateľov profilový obrázok
durii
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21 Máj 2009, 00:00

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa durii » 04 Dec 2012, 21:38

Dufam, ze ti ten PC zdroj uz konecne skape, lebo inak sa ho nevzdas. :)
Mas k nemu nejaky citovy vztah?
Prezivas subjektivny vztah k tomu zdroju,pre teba zvlastnej hodnoty?
:) je tam ako päst na oko. Este tu kablovacku treba "učesať".
Ale inak uz podstatne lepsie, drzim palce.
0

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 05 Dec 2012, 00:50

Ten PC zdroj tam držím len kvôli dvom zosikom, ktore bezia na 12V a ktore su urcene na subwoofer, nemám zatial peniaze na dalsie trafo tak len preto ho tam držím :) ďalšie dva su už napojene na transformátor, už ich vylepším iba o LM1875. A ešte nejaké aktívne chladenie na 12V chcem urobiť zo zdroja, lebo sa to hreje jak sviňa.
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa bobor1992 » 05 Dec 2012, 10:02

Nečítal som to síce celé, ale ak mu GENI-HNUSy pripadali ako kvalitné reprobedne, tak toto je potom high-end :D
Ja ti neviem, skúšal som všetky možné aj nemožné cenové riešenia, nakoniec som paradoxne najspokojnejší s bedničkami Tesla 1PF 067 33 (bez subu) a zosilovačom Transiwatt 44.
Akože nechcem mudrovať, ale každý raz prechádza obdobím, kedy nájde doma desiatky reprákov, pričom každý jeden z nich musí zúžitkovať a vymýšľa si zostavy 25.8 a podobne...
0
Naposledy upravil/-a bobor1992 v 05 Dec 2012, 10:37, upravené celkom 1 krát.
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Thales » 05 Dec 2012, 10:06

Proto to také není v sekci "Moj výrobok" ale "Moj výrobok - MINI". Koukni do místních pravidel.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok