Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Apr 2014, 10:07

Ešte obviň mňa... Ja som trúbu ani nič nevyberal.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7697
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa Merak » 21 Apr 2014, 10:18

Thales napísal:
Drakoush napísal:Ja im na to seriem, lebo nebudem každý mesiac nastavovať hodiny na trúbe, mikrovlnke, STB, TV a kade tade, nie som cvok.
To sis domů vybral nějaké podivné spotřebiče které se ti vyresetují při každém výpadku. mě se nic takového doma neděje - všechny tebou jmenované spotřebiče bez problému drží i po výpadku napájení. Holt co sis vybral to sis vybral.
Thales, myslím že vynulovanie času pri výpadku elektriny na spotrebiči nie je kritérium pri výbere spotrebiča do domácnosti, ja som si vyberal v prvom rade podľa záruky spotrebiča, pretože v dnešnej dobe je všetko na jedno kopyto a je jedno, od ktorého výrobcu to je, čo ja mám doma spotrebiče, tak majú prevažne 5 ročnú záruku, a neriešim, či pri výpadku siete sa vyresetujú hodinky
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa alidedko » 21 Apr 2014, 10:27

Ale ved to vieme, Ondro ma doma len vysokokvalitne spotrebice, ktore elektrinu nezeru, ale vyrabaju. Takisto sa mu na ZIADNEJ elektronike nevyresetuju hodinky pri vypadku prudu, ani autoradio sa mu nevymaze, ked odpoji baterku. Vlastne mu urcite motor vyraba benzin!
Vsetko, co ma Cmelak doma, je uni tutti super puper, a my sme len laici, ktori nevedia nic o tom, ako vyberat spotrebice do domacnosti na zaklade dolezitej vlastnosti - reset hodiniek pri vypadku prudu.
Nemam nic osobne proti nemu, ale uz ma ten nuteny vymysleny perfekcionizmus serie.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Apr 2014, 10:56

Merak napísal:
Thales napísal:
Drakoush napísal:Ja im na to seriem, lebo nebudem každý mesiac nastavovať hodiny na trúbe, mikrovlnke, STB, TV a kade tade, nie som cvok.
To sis domů vybral nějaké podivné spotřebiče které se ti vyresetují při každém výpadku. mě se nic takového doma neděje - všechny tebou jmenované spotřebiče bez problému drží i po výpadku napájení. Holt co sis vybral to sis vybral.
Thales, myslím že vynulovanie času pri výpadku elektriny na spotrebiči nie je kritérium pri výbere spotrebiča do domácnosti, ja som si vyberal v prvom rade podľa záruky spotrebiča, pretože v dnešnej dobe je všetko na jedno kopyto a je jedno, od ktorého výrobcu to je, čo ja mám doma spotrebiče, tak majú prevažne 5 ročnú záruku, a neriešim, či pri výpadku siete sa vyresetujú hodinky
No vidíš, u nás vyberala matka a tá zas viac hľadí na funkcie a vzhľad. Ale v princípe máš pravdu. Len s tou zárukou je to všelijak, matka nedávno kúpila eta vysávač, vraj 5 rokov záruka. Nakoniec po prečítaní záručných podmienok vysvitlo, že záruka sa vzťahuje len na motor - vec, ktorá z vysávača vydrží najdlhšie... Mimochodom, nemá hodinky, to by ma nebavilo stále nastavovať pred vysávaním.

Ešte thalesovi by som dodal, seriem na hodiny na set top boxe. Vybral som si taký, ktorý má VIA cpu štrukturovaný na stolný počítač, je to rýchle a má to kopec funkcií. Mal by som sa toho vzdať na úkor hodín? Ktoré sa navyše nastavia sami po zapnutí.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa alidedko » 21 Apr 2014, 11:13

Vzdy som tuzil mat mikrovlnku napojenu na net, tym padom na NTP ... :D
Ale to uz sme OT jak diva svina.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa Edgar » 21 Apr 2014, 12:33

Samozrejme, viem ze je tam tlacidlo TEST, aj revizak nam povedal ze to treba raz za 6 mesiacov testovat, aj ked na chranici je napisane "test monthly". Ale ako som pisal "mal som potrebu to skusit aj v konkretnej zasuvke", preto takyto vyrobok :) A s hodinkami to mam riesene tak ze v tych co su "original" na elektriku je 9V baterka kvoli vypadku (sice ak bol realny vypadok, baterka vydrzala hovno ale ak len "spadne" istic/chranic a do par minut ho nahodim, tak je este aktualny cas), no dalsie hodinky ktore mam cez LM7833 sa uz vynuluju :( :D
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Apr 2014, 14:19

Ono je to tak, keď hodiny už mám na skope, na PC, na mikrovlnke, na trúbe, DVD, STB, TV, veža, nástenné hodiny, náramkové, budík, ak sa mení čas, idem sa po.ebať, lebo človek pol dňa behá a prestavuje.

Ono alidedko nehovorí kravinu, že keby bolo všetko napojené na sieť, automaticky by sa synchronizoval čas. Lenže ťahaj UTPčka po dome a to by už naozaj každý vedel aj kedy ješ :D Jedine wifi, v tom prípade je to myšlienka dobrá.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Hinsi

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa Hinsi » 21 Apr 2014, 14:26

Strašnej problém dát do zařízení zálohovaný RTC s baterkou nebou aspoň supercapem... oni by už na to ethernet a WIFI tahali... Stejně tak jako by ani DCF neexistovalo. Všééécko to dáme na internet. :D

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Apr 2014, 15:18

No vidíš, asi to problém je, totižto na STB sa mi hodiny vymažú, ale RJ-45 to má :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Hinsi

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa Hinsi » 21 Apr 2014, 15:21

Nevysílají se náhodou hodiny i v té digitální změti? Že i ten náš šitový STB si hodiny po chvíli odněkud načte sám.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6208
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Apr 2014, 15:29

naco wifi a podobne zbytocnosti, do kazdeho zariadenia nejaky vf prijimac, do domu jeden vysielac, ktory by prijimal dcf a raz za cas poslal zariadeniam info o case. wifi je v tomto pripade zbytocnost, a tu sekundu co by vysielalo signal to by hadam aj paranoici prezili.
Len by to chcelo nejaky ten standard.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Hinsi

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa Hinsi » 21 Apr 2014, 15:32

počkej, stále mi nějak nedochází, proč vymejšlíte takový blbosti. Na co zas nějakej retranslátor, když si každý zařízení může to DCF přijímat samo?
Ostatně o možnosti zýálohovaného RTC sem psal... Asi sem moc zpátečnickej blbec, že nemám rád zbytečně komplikovaný a přetechnizovaný řešení.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6208
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Apr 2014, 16:09

hinsi: pretoze mam rad centralne riesenia a v niektorych miestnostiach nemusi byt dobry prijem.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Hinsi

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa Hinsi » 21 Apr 2014, 16:25

Jo jo, centrálné řízení. Tak na sebe běž natřískat na facebook co si měl dneska ke svačině, ať má centrála správný přehled, co děláš. :D

Ale když chcete mít na baráku anténu na DCF, k tomu další krabičku co zase vysílá dál po baráku, zařízení s dalšíma přijímačema aby mohli přijímat,.... dobře vám tak. Já si vystačím se zálohovaným RTC a jednou tam ty hodiny prostě nastavím, pokud to bude třeba.

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa helios » 21 Apr 2014, 18:39

Edgar,
Ceny skúšačiek napätí s RCD testom sú neskutočne drahé , človek si musí odriecť dvakrát obedové menu bez kofoly, aby si mohol kúpiť takúto skúšačku. Neber to ako znevažovanie tvojej práce, ale keby si všetky použité komponenty kupoval, veľa neušetríš. Ale na zahnanie nudy to nie je zlý nápad. :mrgreen:
0

neznamy

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa neznamy » 21 Apr 2014, 19:08

helios - dakujem za typ, uz asi rok nahanam nejaku cenovo prijatelnu dobru skusacku miesto starej vadasky, rozmyslal som nad UNIT co ma aj pipak, ale uz nerobim s elektrikou aktivne tak mi pride vela dat 30E za to

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa Edgar » 21 Apr 2014, 19:31

helios: Aha, tak to mi stacilo priplatit take 3€ a mal by som toto... No nic, tak mozno nabuduce :D
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa helios » 21 Apr 2014, 19:34

Right13:
Niet začo, sám používam podobnú, len mi z nej po troch rokoch odpadol zle upevnený kábel, (šikmáči ho zle upevnili), po pár minútach som ju opravil. Táto má v sebe aj baterku a ledku na kontrolu vodivosti.
0

Používateľov profilový obrázok
Cavendish
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 10 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa Cavendish » 21 Apr 2014, 19:39

Pekný nápad, aj pekne zrealizovaný. Ja som si na takéto skúšanie vyrobil jednoduchú žiarovku s prepínačom, ktorý prepínal nulák a uzemnenie. V prípade prehodenej fázy v zásuvke žiarovka pri prepnutí prepínaču zhasla a po prepnutí naspäť sa rozsvietila. A v prípade fázy na správnom mieste žiarovka svietila a po prenutí zhodilo prúdový chránič.
0

Hinsi

Re: Jednoducha skusacka prudovych chranicov

Príspevok od používateľa Hinsi » 21 Apr 2014, 19:55

Moje představa o pěkné realizaci je teda jiná, než hrouda polyetylénového kydu v ABS krabičce, která je určená na věci do 50V.

Ale je fakt, že zvenku to vypadá dost solidně. Nevidět ten vnitřek, neřek bych ani popel.

Napísať odpoveď