Impulzná nabíjačka 6/12V

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
MiSCHo_20
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 32

Impulzná nabíjačka 6/12V

Príspevok od používateľa MiSCHo_20 » 03 Jún 2015, 21:11

Tak že páni po dlhom čase sem pridám ďalší projekt na ktorom som pracoval skoro rok Tomelom. Je to návhr autonabíjačky pričom celý základ je položený z autonabíjačky, ktorá bola uvádzaná v AR (kto chce tak si nájde). Pri navrhovaní sme si chceli stanoviť aby rozmery DPS boli čo najmenšie, výstupný prúd aby dosiahol hodnotu 6A a niektoré súčiastky, ktoré boli použité v schéme zameniť za dostupné, ktoré sa dajú kúpiť v rôznych elektro obchodoch. Ďalšia podmienka bola aby v nabíjačke bol použitý ventilátor, nakoľko som tam nechcel dávať obrovský chladiť, ktorý by to vedel všetko uchladiť nakoľko som chcel dodržať minimalizáciu. Nakoniec po navrhnutí DPS s Tomelom bolo treba vyrobiť DPS s ktorými mi pomohol Tomel a zároveň vytvoril super masku mato3000, ktorému teraz veľmi chcem poďakovať za pomoc a ochotu mi to spraviť. Nabíjačka je zložená z hlavnej DPS, ktorú tvorí nabíjačka + ďalšia DPS na ktorej sú indikačné LEDky. Pre použitie ventilátora som ešte navrhol obvod regulácie otáčok ventilátora od Paji + som do obvodu dal aj napájanie pre digitálny zobrazovač, ktorý som zakúpil z eaby. Celkové rozmery DPS nabíjačky sú 96,8 x 98,4mm. Nakoľko som nechcel aby DPS boli rozhádzané po celej skrine použil som schodiskové ukladanie pričom na spodku sa nachádzalo trafo s parametrami 7V/GND/9V 100VA. Nad trafom bola DPS nabíjačky a nad DPS nabijačkou bola ďalšia DPS pre napájanie dig. zobrazovača + ventilátora. Ako som už spomínal na začiatku tak nabíjačku sme nechceli veľmi prešperkovať len upraviť aby dosahovala požadované parametre preto sme v zapojení použili namiesto mosfeta BUZ74, BUZ11 a aby DPS byzerala čo najlepšie tak sme namiesto prepojok čize drôtov použili 0R odpory, ktorý spravili dobrý dojem celej DPS. Ohľadne konštrukcie skrinky tak s tou som sa trošku vyhral nakoľko som chcel aby bola čo najmenšia a zmestili sa tam všetky veci. Nakoniec som sa rozhodol, že spravím skrinku z dvoch U profilov, ktoré budú spolu uchytené o dve malé Lká. Celá skrinka dosiahla finálne rozmery 160x140x130mm. Celá skrinka je nalakovaná a predný panel som si dal vytlačiť u kamaráta, ktorý má fax copy a pekne mi to vytlačil na fóliu a orezal na stroji. Výsledné merania zo začiatku boli chaotické nakoľko mi nabíjačka nedosahovala dostatočný prúd lebo som v návrhu použil odpory na bočník 0,22/2W pričom som mal na výstupe pri nabíjaní len okolo 3,5A. Nakoniec pri kúpení odporov 0,1R/2W, ktoré som zapojil 3 paralélne za sebou tak výsledný prúd mi dosiahol hodnotu až 5,5A pri 12V 85Ah baterke. Neviem čo by som mal sem ešte dať tak pre prípadné otázky napíšte nejaký komentár alebo rovno správu. Z výsledkom nabíjačky som spokojný však posúďte sami na fotkách.
Prílohy
Skrinka navrhnutá v programe
Skrinka navrhnutá v programe
2.jpg
1.jpg
3.jpg
5.png
0

Používateľov profilový obrázok
djtoxic
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 26 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Lipany
Vek: 30

Re: Impulzná nabíjačka 6/12V

Príspevok od používateľa djtoxic » 03 Jún 2015, 22:11

Veľmi pekná, K+ :applause: ako si robil vetracie otvory ???
0
ALEA Lights™ k Vaším službám...

Používateľov profilový obrázok
MiSCHo_20
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 32

Re: Impulzná nabíjačka 6/12V

Príspevok od používateľa MiSCHo_20 » 03 Jún 2015, 22:19

Všetko je to rezané na plazme :)
0

Používateľov profilový obrázok
Jurajko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 647
Dátum registrácie: 31 Okt 2011, 21:39
Bydlisko: Slavnica
Vek: 40

Re: Impulzná nabíjačka 6/12V

Príspevok od používateľa Jurajko » 09 Jún 2015, 21:52

K+
Pekne to vyzerá...tá schéma by sa tu hodila, alebo číslo AR.
Aké to má ochrany?
0
...som začiatočník - samouk
Na predaj: http://svetelektro.com/Forum/rozpredam-t28883.html

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Impulzná nabíjačka 6/12V

Príspevok od používateľa staffy » 09 Jún 2015, 23:40

No vidíš, paráda, takto má vyzerať prezentácia výrobku! K+
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Impulzná nabíjačka 6/12V

Príspevok od používateľa dudoo » 09 Jún 2015, 23:52

Parádne prevedenie :thumbup:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok