USCTC

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Lennox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 12 Sep 2019, 22:51
Bydlisko: Bratislava

USCTC

Príspevok od používateľa Lennox » 25 Apr 2020, 20:42

Vrámci zvýšeného množstva voľného času som dnes zo zvedavosti postavil toto zariadenie. Nie že by som ho nutne potreboval, ale v dielni sa občas zíde. Súčiastky sú zo zásob čo dielňa dala. Čo to je, načo to je a ako to funguje nechám zatiaľ na vás či to niekto uhádne.
Pomôcka, kto pozerá Carlsona tak už vie.
0

Lennox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 12 Sep 2019, 22:51
Bydlisko: Bratislava

Re: USCTC

Príspevok od používateľa Lennox » 30 Apr 2020, 16:54

Takže popíšem o čo sa jedná. Je to tester kondenzátorov konkrétne paralelného odporu (zvodu) kondenzátora. Testuje nízkym napätím prepínatelné 5V,12V a 27V, testovací prúd je 5mA. Je to tester jedného z parametrov kondenzátora, ovšem ak má kondenzátor zvod vie poriadne potrápiť pri odhalovaní závady. V podstate sa jedná o velmi citlivý merač odporu.
Viac informácií ak to niekoho zaujíma sa dozvie od autora tu: https://www.youtube.com/watch?v=LhovRIM5xAo
Ja som zapojenie doplnil o DC/DC zvyšujúci menič z jednej Li-ion batérie (3,6V) na 27V a ochranný a nabíjací modul cez micro USB a prepínanie rozsahov (pôvodné napájanie bolo riešené 3x9V batériou).
Ešte ostáva vymeniť čiernu meraciu (sense) svorku za BNC konektor s tieneným vodičom a hotovo. Doplnil som popisky a tu je výsledok.
0

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: USCTC

Príspevok od používateľa Harchom23 » 01 Máj 2020, 00:22

pekne :thumbup: tiez som rozmyslal ze by som to postavil, len nemam na to az tak vyuzitie :D Carlsona pozeram, velmy dobre videa, len su zdddllllhaaaveeee, idealne pred spanim :) pozeram ze tam mas inak prepinace... kolko circa vysla stavba?
0

Napísať odpoveď