prehrievanie nabijacky (trafa)

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

muzicMAN
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Apr 2012, 21:38

prehrievanie nabijacky (trafa)

Príspevok od používateľa muzicMAN » 25 Apr 2012, 21:42

Zdravim som tu novy tak hadam som to dobre zaradil. Mam aku vrtacku na 12 voltov a pri nabijani baterky sa mi prehireva nabijacka. Ta je zlozena z adaptera kde je trafo tepelna poistka a usmernovaci mostik to potom ide do samotnej nabijacky. Prehrieva sa mi teda adapter nasiel som ju ako nefunkcnu no stacilo vymenit tepelnu poistku kym som kupil 2 nabijal som viackrat so zapnutym ventilatorom a bez problemov. Dnes baterka uplne mrtva dal som to nabijak ako vzdy a zacalo to brutalne hriat tak vavim ze dam tam preistotu tu tep.poistku. Po par minutach ju odvalilo...Takto to nehrialo zatial vobec. Cim by to mohlo byt? Alebo ako ochranit trafak aby som ho neodvalil? Vdaka za rady.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: prehrievanie nabijacky (trafa)

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Apr 2012, 22:12

Napíš hlavne typ a druh baterky , či je NiCd, alebo NiMh,Li... napätia..?
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mkat
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 873
Dátum registrácie: 27 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Tisovec
Vek: 69

Re: prehrievanie nabijacky (trafa)

Príspevok od používateľa mkat » 28 Apr 2012, 14:49

Najskôr by som povedal že ti odišla bateria.Ked bola mrtva ako pišeš ,tak už určite nebude "najlepšia".
0
Ved tam nemôže byt velka chyba,včera to ešte perfektne fungovalo.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11718
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: prehrievanie nabijacky (trafa)

Príspevok od používateľa Dolfi » 28 Apr 2012, 18:53

Tie nabíjačky sú obyčajne veľmi primitívnej konštrukcie. Trafo, mostík a nejaký odpor. A samozrejme sa mlčky predpokladá, že baterka je funkčná a žiaden článok nie je vyskratovaný. Ak nejaké články idú do skratu, tak je vysoko pravdepodobné, že nabíjačka (adaptér) jednoducho zhorí ...

Ak nechceš aby adaptér zhorel, tak skusmo vymeň zrážací odpor za väčší (aj niekoľkokrát) a výkonnejší. Tým odľahčíš trafu ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Vojta
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1039
Dátum registrácie: 19 Nov 2011, 15:34
Bydlisko: Františkovy Lázně
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: prehrievanie nabijacky (trafa)

Príspevok od používateľa Vojta » 29 Apr 2012, 21:39

Mám stejný problém, ale v mém případě je baterie (snad) v pořádku... :?
0
Můj profil na Google+
Pokud se vám doma válí nějaké 8mm videokazety, diskety ZIP, SATA HDD nebo PCIe GPU a nepotřebujete je, napište ;-)
Obrázok

Napísať odpoveď