Nabíjanie nenabíjanie akumulátora kamery JVC

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

flyron
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28 Feb 2013, 15:46

Nabíjanie nenabíjanie akumulátora kamery JVC

Príspevok od používateľa flyron » 07 Feb 2017, 15:06

Minulú jar som kúpil nový ale neorginál akumulátor do staršej DV kamery JVC GR-D270E, keďže pôvodné akumulátory už boli celkom mrtve. Je to typ akumulátora Li-ion BN-VF714, 7,2V, 2200mAh. Tento akumulátor mi vôbec nikdy neukazoval stav nabitia na monitore kamery, resp. ukazuje vždy, že je vybitý. Tak som ho včera testoval tak, že som ho najprv niekoľko hodín klasicky nabíjal, potom som nechal bežať nahrávanie 1h kazety , čo vydržal 2,5 x, čiže 2,5 hodiny. Potom sa kamera sama vypla, akože vybitý akumulátor.
Teraz má akumulátor 6,44 V medzi + a - kontaktom ale nechce sa vôbec nabíjať ( mal by sa nabíjať založený v kamere v režime off s pripojeným trafom ) Ku kamere je orginál trafo 11V/1A.
Na akumulátore sú 4 kontakty +,-, T, C. Medzi + a T je tiež 6,44 V a medzi + a C je 0,14 V, medzi - a C je 3,11 V.
Nevedeli by ste mi ozrejmiť načo slúžia T a C vývody na akumulátore ? Myslíte si, že to nenabíjanie spôsobuje elektronika v akumulátore alebo v kamere ?
Mám aj regulovateľnú nabíjačku na Li-ion akumulátory. Mohol by som skúsiť nabíjať s ňou, ale neviem či mám ignorovať vývody T a C akumulátora, alebo ich mám nabíjať osobitne a na akú hodnotu ?
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nabíjanie nenabíjanie akumulátora kamery JVC

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Feb 2017, 15:51

Li-ion akumulátory aj v tejto kamere majú elektroniku v baterke aj nabíjačke.
Kontakty T a C sú pre kontrolu nabíjania, T je tuším smímač teploty a C meria napätie na článku.Ak je niektorý článok poškodený, elektronika vyhodnotí baterku ako vadnú a nenabíja.Tak je to aj pri akumulátorového náradia /makita, metabo,.../
Tiež mám JVC analogovú kameru,a kôli baterke zapadá prachom .Novú už kupovať nebudem.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

flyron
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28 Feb 2013, 15:46

Re: Nabíjanie nenabíjanie akumulátora kamery JVC

Príspevok od používateľa flyron » 11 Feb 2017, 17:25

Otvoril som obe baterie. V pôvodnej boli dva valcové články 17360, mali ešte napätie, 2,5 a 3,2 voltov tak som ich dobil osobitne na priamo na 3,6 V. Na moje prekvapenie sa potom tento akumulátor začal v kamere normálne nabíjať a ukazuje aj stav batérie na displeji. Dal sa dobit na 8,1 voltov. Takže kamera ešte nejde do šrotu. Ten novší silnejší akumulátor som pri otváraní poškodil, niečo s PCB , prepájkoval som ho, takže teraz už pôjde len bez PCB na priamo, tiež to funguje, len neukazuje stav batérie / ale to ani predtým/.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok