Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa Drakoush » 06 Apr 2014, 13:48

Inak, ja som to ešte neukončil, len nebola dlho nálada. Asi by som to mal stiahnuť z povala a dokončiť, naposledy som tuším zastal na TDA, len neviem ktorom a čo robil :(
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Xporter1634
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06 Apr 2014, 13:11

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa Xporter1634 » 06 Apr 2014, 21:17

meral som C403,VD401,VD402 a aj tranzistor bu508 (sice tam je nejaky philips s inym kodovym oznacenim) a vsetko bolo dobre
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa jenda23 » 06 Apr 2014, 21:39

Změřil bych diody ve zdroji...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5073
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa mirosne » 07 Apr 2014, 04:55

Vyber a zapoj namiesto BU508 žiarovku 60W/230V.Jeden pól na miesto,kde bol kolektor a druhý na GND.Žiarovka by mala po zapnutí svietiť a zdroj by sa nemal vypínať,ak je ovšem v poriadku.Potom zmeraj,aké je napätie na svietiacej žiarovke.
0
Pozdravuje vás Miro.

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 07 Apr 2014, 09:24

tak ako kolegovci hovorili, daj si tam žiarovku, zmeraj na nej napätie, malo by byť 118V. Potom skontroluj priebeh budiacich impulzov idúcich na bázu BU508. Čo sa týka toho pišťania, vyzerá to tak, akoby si mal zmenenú riadkovú frekvenciu- mimo rozsahu. Skontroluj si periódu budiacich impulzov do TDA 8143, či sedí s 15625Hz. Ak hej, môžeš pokračovať. SKontroluj, či nemáš skrat na niektorom z výstupov VN trafa (napájanie RGB zosilňovača a p.). Pre istotu prekontroluj i BUčko, či nemá zvod.
0

oravan

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa oravan » 17 Apr 2014, 20:18

asi už po funuse, pokial je RKS v poriadku a stále ti cikluje zdroj tak skontroluj ešte na CRT IO video zosilnovač aj ten dosť často dymel

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5774
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa mr.dred » 18 Apr 2015, 09:29

Skúsim sa tiež niečo opýtať okolo tohto TV.

Po výmene VN trafa TV beží... obraz je čistý,akurát je problém s jasom a kontrastom. Obraz sa nedá úplne stmaviť.Regulácia funguje - ale iba v určitej medzi. Keď zmením napätie na G2 pod hranicu viditeľných spätných behov ,tak obraz automaticky stmavne pri nábehu OSD a potom keď OSD zmizne sa opäť rozjasní. Že by to bolo reguláciou prúdu cez už vyčerpané katódy ?
Druhá vec je že bez signálu sa nezobrazí OSD ,len pri prepínaní predvolieb krátko preblikne číslo predvolby na ľavej strane obrazovky a zmizne niekde naspodu.
Napätia v zdroji aj RKS sedia podľa schémy,kritické kondíky som pomeral - sú v tolerancii ,aj ESR....
Tretia vec - prepínanie medzi AV vstupom a TV kanálmi je akési čudné... možno to bude univerzálnym ovládačom - ale pri prekrokovaní predvolieb na "nulu" sa AV vstup nezapne - len pri priamej volbe AV na DO (na TV sa nedá AV vstup zapnúť ) Pri zapnutom AV prestane reagovať na čísla predvolieb aj krokovanie, len sa zobrazí AV na OSD.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa oravan » 18 Apr 2015, 09:50

tých porúch je v tom nejako moc tú obrazovku nastav tak že stiahneš jas kontrast na štvrtinu tak aby si mohol pozorovať obrazovku a vtedy nastav UG2 aby obraz bol tmavý ale šlo regulovanie ono stačí aj máinko pootočiť trimrom a si mimo nastavuj to na mode AV a potom skontroluj jdno mikrové kondíky oni tak isto blbnú v jasovej zložke skontroluj všetky teoreticky by ti mal naaskočiť TV merania nepoznám tak ťažko poradíť viacej
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 394
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa rakato11 » 18 Apr 2015, 10:08

mr.dred, jakou tam máš obrazovku? Nestřílelo původní VN trafo?
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5774
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa mr.dred » 18 Apr 2015, 10:28

Obrazovka je tam Philips - made in Brazil...pôvodné trafo malo skrat a vyfúknutú dieru.
NO.. objavil som kmitajúci stabilizátor 7805 .. po výmene sinchronizácia OSD je ok, ale teraz nejde dialkove...nemôžem sa dostať do AV módu.

Hotovo....TV už ide ako má... popísané závady boli spôsobené vadným stabilizátorom 7805 a dialkové nešlo kôli mne :axe: pri manipulácii s plošákom som vyvalil infra LED.

Jedna vec ma ešte irituje.... to sa fakt nedá navoliť AV mód priamo na TV ???
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2582
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa miroja » 20 Apr 2015, 08:23

Bud cez dialkove, alebo privedenim spinacieho napatia na SCART konektor.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Apr 2015, 08:28

no neviem, my sme mali tiez 445 este s napisom Tesla, a mali sme pod obrazovkou ovladanie - ladenie, ulozenie, hlas, konkrast... a myslim, ze predposledne bolo tv/av. alebo sucasne stlacenie program+ - presne si uz nepamatam, mali sme viac tv, a na jednom bola takato finta.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2582
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa miroja » 20 Apr 2015, 09:10

Asi to bolo na nejakom inom TV. V TI 66 sa na strane 3-4 pise (a pokial si spominam, TI platila to aj pre TESLU, aj pre OTF, rozdeiely medzi prvymi a poslednymi telkami boli, ale skor kozmeticke ako funkcne):
Prílohy
C445_predny_panel.jpg
C445_predny_panel2.jpg
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Apr 2015, 09:20

Moze byt, teraz, ked na to pozeram, tak ano, presne takyto panel tam bol. Len neviem, ci som na to prepinanie neprisiel nahodou, lebo nam odislo DO, a vtedy sme tam mali este video (pin12, ci ktory to je bol odpojeny, lebo otcovi vadilo automaticke prepnutie, ked sa zaplo video).
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
ferrari10
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 24 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Stropkov, Prešov, Košice
Vek: 32

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa ferrari10 » 27 Jan 2018, 17:57

Ahojte obnovujem túto diskusiu, Tento typ TV nám doma vypovedal službu, keďže sa opravám TV veľmi nevenujem, rád by som Vás požiadal o názory a postrehy. Televízor odišiel pri výpadku elektriny. Typujem ž chyba zrejme bude v zdroji, ale nedokážem sa s tým akosi pohnúť. Hlavná poistka T3,15A je v poriadku, sekundárna poistka F1A je odpálená. Usmerňovač OK Pozistor OK, BUZ90 OK, Rezistory R104 R105 OK, TDA4605 som mal vonku a poistka strelila aj keď tam TDA zapojené nebolo. Kde by som mal ešte hľadať problém, viem, že pár z Vás sa tú telkám venuje tak snáď ma navediete správnym smerom. Ďakujem za odpoved.
0
Nikto učený z neba nespadol, ale hlúpych akoby zhadzovali.

dufi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 06 Dec 2014, 22:52
Bydlisko: Bahon

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa dufi » 27 Jan 2018, 18:21

Predpokladam ze mas na mysli poistku na primarnej strane zdroja.Hlavny elyt v zdroji von a odmerat,pozriet BUZ90 na prieraz D-S,pozriet diody v mostiku.Pokial vsak tvrdis ze BUZ90 a mostikj e ok tak to bude Hlavny elyt,dost casta zavada,ved uz ma za sebou skoro 30 rokov sluzby.
0

Používateľov profilový obrázok
ferrari10
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 24 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Stropkov, Prešov, Košice
Vek: 32

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa ferrari10 » 27 Jan 2018, 18:41

BUZ 90 som meral iba diodovým testom no zdá sa byť OK, AVR tester som nechal v PO,Hlavný elyt kapacitu má OK ESR netuším. No preventívne ich skúsim vymeniť.
0
Nikto učený z neba nespadol, ale hlúpych akoby zhadzovali.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2582
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa miroja » 27 Jan 2018, 23:48

Skontroluj,ci sa niekde neporusila izolacia medzi chladicom a D-ckom BUZ90. Este ma napada prerazeny C115,pripadne nieco z VD106, C116, a cisto teoreticky,ozaj len teoreticky skrat medzi vinutiami primaru.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa oravan » 28 Jan 2018, 02:15

Ako vždy rozpoj zdroj od RKS, potom vyskščaj samostatný zdroj nemusíš ho zaťažiť a meraj 140V myslím nejaká tolerancia no ak ti naskočí tak vo vetve 140V je OR1 odpor zmeraj ho a potom Ti ostáva samotný RKS tam je BU tran. kontroluj aj TDA ho budí to číslo TDA z hlavy už neviem v báze BU je kondík ten meraj ako aj napájanie na to TDA 12V ako aj zas kapacita ak je toto OK pom ti ostáva pracovné vynutie VN trafa . NA video doske je IO ,ktorý má tak isto napájanie z VN trafa ak je v skrate ten IO tak ti ne nabahne a bude blbnúť TV , v z zdroji je fet napájaný cez vynutie pulzného trafa inak, diodovým testom ho fukni priamo v DPS býva prerazený, a púšťa v regulačnéj smyčke kond 1 mikro samozrejme ten budiaci IO v zdroji nový TV by mal naskočiť len ako som na začiatku spomenúl ak po rozpojení RKS zdroj ide tak len l v tom RKS je chyba a odber by mal byť z RKS okolo 280mA ak je viac je tam niečo zvod alebo skrat vela šťastia pri oprave
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2582
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Dotaz na poruchu-Orava Color 445 Planar.

Príspevok od používateľa miroja » 28 Jan 2018, 10:45

Popis je pekny,komplexny, ale chalan ma problem ineho typu nez popisujes. Lieta mu ta druha poiska v zdroji a to aj ked TDAcko nema osadene. Neprehliadol si to nahodou?
0

Napísať odpoveď