Ultrazvukovy vysielac - lepenie

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

nighthunter
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 11 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Zilina

Ultrazvukovy vysielac - lepenie

Príspevok od používateľa nighthunter » 22 Dec 2019, 16:31

Ahojte,
prave som dokoncil vyrobu ultrazvukovej vane, no riesim dost zasadny problem a to akym lepidlom prilepit ultrazvukovy prvok o nerezovu vanu. Jedna sa o 35W UZ menice na keramickom substrate (nemaju hlinikove telo so zavitom ako vykonnejsie varianty).
Bohuzial bezne dostupne epoxidy (skusal som aj rychloschnuce aj vysokopevnostne, samozrejme nerez je zdrsneny a odmastneny) nedosahuju potrebnu adheziu k nerezu). Zatial mi nic nevydrzalo dlhsie ako 1-2hodiny. Riesil uz toto niekto, resp. je tu neaky skuseny chemik?
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ultrazvukovy vysielac - lepenie

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Dec 2019, 17:03

Nedá sa to upevniť mechanicky?trebárs na vaňu naletovať alebo nabodovať skrutky za hlavičky a potom to premostiť prítlačným strmeňom.neviem ako tie meniče vyzerajú tak len tipujem.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

nighthunter
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 11 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Zilina

Re: Ultrazvukovy vysielac - lepenie

Príspevok od používateľa nighthunter » 22 Dec 2019, 17:20

Z opacnej strany sa to uchytit neda, su tam plosky pre pripojenie musel by sa frezovat/sustruzit pritlacny kus, taktiez neviem ci by to neovplyvnilo jeho rez frekvenciu. Menice vypadaju takto:
Obrázok
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok