posúdenie akumulátora

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

om4wy
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 15 Dec 2012, 20:02
Kontaktovať používateľa:

posúdenie akumulátora

Príspevok od používateľa om4wy » 04 Nov 2020, 13:26

Ahojte borci. Nemáte niekto skúsenosti s Li-ion akumulátormi od Cellevia batteries? Konkrétne ide o tento produkt: https://www.tme.eu/sk/details/cl18650-2 ... batteries/ Vyhovuje mi zapojenie 3S, takže nemusím doma vyrábať. Otázka znie, či má akumulátor nejaké ochrany a ako ho nabíjať. Neviem, ako je myslený bod číslo 4 v technickej špecifikácii (pdf súbor na stránke). Tie ochrany treba zabezpečiť s uvedenými hodnotami alebo ich už akumulátor obsahuje? Nabíjať by potom stačilo tak, že nastavím na zdroji 12,6 V s potrebným obmedzením prúdu a hotovo? Vďaka za pomoc.
0

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: posúdenie akumulátora

Príspevok od používateľa kukinko » 04 Nov 2020, 22:49

Z toho datasheetu to chapem tak, ze ten pack uz obsahuje ochrany. Ty len potrebujes 3s nabijacku.
Lenze som sa uz stretol s "inteligentnymi" nabijackami, ktore nechceli nabijat taketo packy s ochranou.
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

om4wy
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 15 Dec 2012, 20:02
Kontaktovať používateľa:

Re: posúdenie akumulátora

Príspevok od používateľa om4wy » 06 Nov 2020, 09:08

Problém je, že ten akumulátor nemá konektor pre "3s" nabíjanie. Nie je možné pripojiť balancer. Je možné pripojiť iba 2 vývody + a -. Preto ma napadá, či vstavaná elektronika (ochrany) čiastočne nesupluje funkciu nabíjania. Či sa na nabíjanie akumulátora nedá použiť iba 12,6V.
0

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: posúdenie akumulátora

Príspevok od používateľa kukinko » 06 Nov 2020, 12:48

podla info je to tak... ale ci to aj realne "funguje" tak uvidis len ked to vyskusas

alebo si ten 3s konektor vyvedies sam..

ja som donedavna bojoval s 3S bms, hlavne kvoli nabijanu, aby nebola potrebna nabijacka s dalsim konektorom... aby to bolo blbuvzdorne pre dochodcu... ale zatial mam zrejme smolu a nic "jednoduche a pouzitelne" za lacny peniaz (z ciny) som nedostal

clanky mam, hladam len vhodnu elektroniku pre strazenie clankov (nabijanie / vybijanie).. pre 12V prenosne zariadenie


v Tvojom pripade je to uz hotovy pack, zrejme aj s elektronikou, ale ako sa bude spravat - musis vyskusat
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

Napísať odpoveď