Aku laserovu tlaciaren?

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa muziker » 13 Jan 2014, 21:34

BFX napísal:Vyhoda laserovky je v tom ze nezaschne aj ked ju pol roka nepouzijes co je casto moj pripad ...
Dnes sa už aj v HP robia atramentovky ktoré ti tiež nezaschnú, podobne ako laserovky. Napr. taká multifunkcia za cca 200 - 220 Eur

http://www8.hp.com/sk/sk/products/print ... b=features
0
Naposledy upravil/-a muziker v 13 Jan 2014, 21:37, upravené celkom 1 krát.
muziker

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa mato3000 » 13 Jan 2014, 21:36

jurajko, ale hento sa tak spraviť aj kolom ... a aj napriek tomu je tam vidno, ako to podleptáva. Takže hej ak chce robiť také na to mus stačí akákoľvek tlačiareň

BFX, šupni sem nejakú predlohu nech je to vidno ....
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa BFX » 13 Jan 2014, 21:40

HP su vcelku spolahlive a kvalitou dobre aj pri nizsich triedach , pouzivame to v robote na ciarove kody v stotisicovych varkach a v pohode.
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa muziker » 13 Jan 2014, 21:48

Mne sa na HP tlačiarniach páči to, že ťa nenechajú nikdy v štichu, ani v prípade rôznych alternatívnych tonerov - na rozdiel od mnohých iných značiek.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa BFX » 13 Jan 2014, 21:50

muziker napísal:
BFX napísal:Vyhoda laserovky je v tom ze nezaschne aj ked ju pol roka nepouzijes co je casto moj pripad ...
Dnes sa už aj v HP robia atramentovky ktoré ti tiež nezaschnú, podobne ako laserovky. Napr. taká multifunkcia za cca 200 - 220 Eur

http://www8.hp.com/sk/sk/products/print ... b=features
Neverim ze nezaschne po pol roku ... fakt.
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa mato3000 » 13 Jan 2014, 21:52

BFX, šupni sem nejakú predlohu nech je to vidno ....
chlapi bavíme sa tu o výrobe DPS, tak čo vám bráni dať sem nejaké fotečky, nech má chlapec predstavu o čom to furt hovoríte. Z jurajkovej to je jasne vidno a ja tvrdím že laserovka na DPS je grc a HP na DPS je tiež grc .....
Tu sa nebavíme o čiarových kódoch a masovkách, ale o výrobe DPS, takže :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa iqlogic » 13 Jan 2014, 21:56

Ja na toner transfer používam Canon LBP6000 a je to bieda. Nemám originál náplň, ale tlačilo to rovnako mizerne aj na tej priloženej skúšobnej :roll:
Na DPS to prenášam upraveným laminátorom Hama A41 pri 200°C :wink:
S čiarami nie je nejaký veľký problém, ale väčšie plochy musím vždy vymaľovať fixkou, lebo sú doslova priesvitné. :rolleyes:
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa mato3000 » 13 Jan 2014, 21:58

nie, to fakt neni žiaden problém domaľovávať .
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa mato3000 » 13 Jan 2014, 22:11

chlapi to sú fakt bohovské rady, " ja si čistím zuby hrdzavým klincom, a je to super, tak si to robte aj vy tak isto ...." , pozrite sa, ak si má chalan vybrať ničo kvalitné, tak pre čo nie? alebo mu budete závidieť ? Dokelu ak si nájde správnu talčiareň, dá sa kúpiť aj za 100-150E a nič nebude nikdy dokresľovať a opakovateľnosť a spoľahlivosť bude 100%, Tak na kerú pi*u radíte jemu tie isté chyby ? Hej dá sa to aj tak, aj onak, ale dajte sem vaše výsledky nech si môže pekne vybrať sám ktorou cestou chce ísť.

no a aby som nekecal a bol príkladom, ako sa má radiť, tak sem dávam dnešnú dosku. Včera som robil 10 ks rôznych dosiek a každá mala na sebe min dve predlohy. Ani jednu som nemusel opakovať, jedine som musel jemne upraviť zopár drobností, ale nič podstatné. A toto všetko závisí najviac od kvalitnej predlohy, inak sa človek môže zblázniť, lebo raz mu to vyjde 5x nie a potom to sem dá ako fasa výsledok :(
Túto predlohu som dokončil akurát teraz, má na sebe nejaké vady, ale iba asi na 2och moduloch a sú úplne drobučké. rozmer toho IO je 0,8x0,8mm a to nad ním sú SMD odporové site rozmeru 1026, celý modul má 4 x 4,2 cm, to aby bola predstava o rozmeroch. Toto sa dá dokázať , takmer za tie isté prachy ako tie vaše podleptané domaľovávania a doškrabávania :D
Prílohy
DSC08982.jpg
DSC09126x.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa BFX » 13 Jan 2014, 22:13

Tak tu je pcb z mojeho samsungu ten cip je TQFP (AD9951) cize cca 9mm robil som to tak ze som vytalcil 2x na foliu pre laserovke dal naparit a nasledne pretozil cez seba .. tot vysledok. Proces pzitiv.
Su tam aj komponety velkosti 0402 ako vidno :)
Prílohy
dps.jpg
0
Naposledy upravil/-a BFX v 13 Jan 2014, 22:36, upravené celkom 1 krát.
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa mato3000 » 13 Jan 2014, 22:16

NO aj ja som dávno robil 2x predlohy, pretože som si nevybral tlačiareň. a výsledok bol moc fajn, ale koľko krát sa ti tak podarí spraviť obojstranku ? koľko krát si to pokazil ? a kolo fólií potrebuješ ak robíš komplet masku aj popisky ? podla tvojho návodu, ktorý funguje , by ma to stálo 12 fólií na jednu DPS a tŕpol by som či sa mi to podarí.

takže aká je tvoja opakovateľnosť ? :D pri obojstranných samozrejme
0

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa iqlogic » 13 Jan 2014, 22:19

Tak pokiaľ by som nepoužil "ground plane" (neviem ako to nazvať slovensky :oops: ), nemusel by som domaľovávať nič

Takto nejak dopadla moja posledná "práca" :mrgreen:
Obrázok

A mato3000, neviem či si narážal na mňa, ale osobne nemám pocit, že by som niekomu radil, aby si kúpil nejaký šmejd :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa BFX » 13 Jan 2014, 22:20

Robim to na prvy sup , ziadne opakovania a pcb robim iba raz, ak potrebujem viac ako 2 tak to davam robit, lebo sa mi to vzhladom na straveny cas neoplati ;)
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa mato3000 » 13 Jan 2014, 22:22

narážam na to že laserovky sú úplne na hovno ... a vždy budú . Mal som ich na skúšku 3-4 všetky nové som potom daroval, lebo to proste nešlo jedine za cenu 2xfólie a nesktočne veľa problémov.
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa BFX » 13 Jan 2014, 22:28

to je mozne, ale vzhladom ze toto je pre mna fakt len konicek a k vyrobeniu plosaku sa niekedy ozaj nedostanem skor ako za pol roka je inkjet nepouziteny geret. Laserovka ma tiez prekvapila, ked nechcela tahat papier, ale po pretreti kumiciek WD-40kou sa to spravilo a fakci ako nova, takze aj v tomto pripade plati to ... co uzivatel pozaduje.
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa mato3000 » 13 Jan 2014, 22:30

ja som na laserovke fachčil asi rok, ale už nikdy, tak ako keby som sa mal vrátiť k pozitívu, tak radšej budem doma chovať králiky, namiesto venovaniu sa elektronike . Jedinou výhodou laseroviek sú lacné fólie a to je všetko .
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa BFX » 13 Jan 2014, 22:35

Nuz neviem, ja na pozitive fakcim uz cca 8r a ked clovek vychyta tie detske problemy tak to ide v pohode.
A uz ani neviem kedy som naposledy prerabal film, alebo dosku :o Takze vsetko je o praxi a nejakej rutine, ano na zaciatku som znicil nespocet dosiek pokial som dospel k nejakemu vysledku, ale potom to uz slo hladko a ide stale.
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa mato3000 » 13 Jan 2014, 22:50

nechcel som to rozvádzať, ale kukni, nejde o to kto má " večší " ale o to aby sa človek vedel zorientovať, takže sa teraz nenaser.

Tvoj DPS má cesty min 1x hrubšie , ja mám úplne najtenšie, je to vidno z toho že moj MCU je 44pin QFN , čiže 8x8mm a teda aj jeho padz sú menšie ako tvoje, napriek tomu z nich idú užšie cestičky, takže tipujem že sú 1-2x užšie ako tvoje. Na tvojom vidím ohlodané boky a na pár miestach ti to nevyšlo a min na jednom si to musel preškrabať, lebo sa ti prekryli cesty. Takže keď to zhrniem , taký DPS ako mám ja je takmer nemožné spraviť tvojim spôsobom. Síce píšeš že tam máš SMD 0402 ( možno 0603 ) ale ja cez ten rozmer ešte ťahám krížom jednu cestu :D . Tá zvečšenina dosť metie.
Ako som už spomínal TQFP 44 ( to zmenšené 9x9 mm ) som robil úplne bežne, ale toto sa už nedá ani náhodou. Resp. dá, ale je to lotéria. A nezabudni že sa jedná o obojstranku :wink:

Takže za tie isté prachy sa dá zohnať tlačiareň , ktorá dosiahne toto a je to bez problému, samozrejme nesmie to byť ale laserovka.
0
Naposledy upravil/-a mato3000 v 13 Jan 2014, 23:22, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa Robio » 13 Jan 2014, 22:56

mato3000 napísal:ja tvrdím že laserovka na DPS je grc a HP na DPS je tiež grc .....
Najlacnejšia laserovka aká sa dá kupiť(tuším minilta to bola) a výsledok takýto (fotky sú staré už niekoľko rokov.) žiadne možnosti nastavenia, iba že tlačí človek fólie a nie papier :lol:

http://oi46.tinypic.com/o5qm54.jpg
http://oi50.tinypic.com/103syli.jpg
http://oi47.tinypic.com/9pukub.jpg
tá tmavšia je presne to isté len bola trošku fetovať v acetóne.

Dá sa to aj s tým hrdzavým klincom no...ale prečo si neuľahčiť život a nerobiť to kvalitnejšie ak sa dá.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aku laserovu tlaciaren?

Príspevok od používateľa mato3000 » 13 Jan 2014, 23:02

hej, ja som +/- presne také isté výsledky a tak isto aj ostatní. Šak som to už preberal aspoň 200x a nakoniec aj tak všetci skončili alebo skončia pri atramentovke. Respektívne úplne skončia s výrobou lebo je to také a onaké a v podstate im to nikdy nešlo ... keby si dali poradiť, tak im to mohlo ísť.

Ak by som nemusel robiť tak malé veci, tak bz som možno ostal aj ja pri 2x fólia, ale je to chujovina a ak už má niekto investovať , tak nech vie na čom je.

Ja som mal ešte jedno nešťastie , a to že nikdy som nemal fetovací toner :( , proste , spravil som si aj na to komoru, ale nič, úplne na hovno
0
Naposledy upravil/-a mato3000 v 13 Jan 2014, 23:23, upravené celkom 2 krát.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok