Pokazil sa televizor

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Pokazil sa televizor

Príspevok od používateľa jezevec » 11 Mar 2024, 14:19

Moc to nežere, je to 32" i když trubicová.
Beru zpět ten nedostatek ND, T-con se dá netu sehnat, třeba na Alegru za 30zl.
Pokud nejsou vysvícené trubice, poznáš to tak, že po zapnutí je obraz tmavší a po chvíli se rozjasní, tak to stojí za ty peníze opravit.
0

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pokazil sa televizor

Príspevok od používateľa ivan_01 » 11 Mar 2024, 15:08

toto nieje vadný známy AS15 na Tcone, na tomto je gamma riešená inak. Ale za tie prachy to určite za pokus stojí.
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Pokazil sa televizor

Príspevok od používateľa rakato11 » 11 Mar 2024, 15:59

Já mám doma od souseda Samsung LE26B350F1W který je po bouřce a soused jej chtěl odvézt na SD. Ležel mi tu dlouho netknutý až nedávno jsem dostal chuť se mu podívat na střeva. TV to schytal po HDMI, na jednom konektoru odpálené piny takže procesor totálně po smrti. Jen tak pro zajímavost jsem hledal po internetu funkční matiční desku (MB), našel jsem ale ty ceny se mi vůbec nelíbily (vše kolem 40€ spíš výš). V podstatě jsem nevěděl v jakém jsou stavu CCFL trubice a displej tak jsem průběžně hledal dál až jednoho dne jsem na Allegro Lokalnie (to je podobné jako samostatné Allegro, nevím to přesně specifikovat) našel tento MB ze stejné televize akorát z 32" uhlopříčky za 40zł (9,29€) tak jsem hned napsal prodejci a do týdne jsem měl MB doma.
Osadil jsem, TV jsem zapnul, displej se rozsvítil, nastavil jsem češtinu (byla tam polština) a TV funguje. Už mám pro něj využití, poslouží mi namísto 19" ACER AL1916C monitoru který používám ve spojení s digitálním mikroskopem který má také výstup HDMI.
Takže i já si myslím že @solec by ten svůj TV si mohl v této cenové relaci jak tu napsal @jezevec opravit a mohl by mu nadále sloužit. 30zł (6,97€) dneska utratíš ani nevíš jak.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

solec
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 14:41
Bydlisko: Prešov

Re: Pokazil sa televizor

Príspevok od používateľa solec » 11 Mar 2024, 16:12

vďaka za info, som to rozobral:
TCON.jpg
,

na doske TCON hore je chladič, niečo tam pozerať či sa hreje nevidím schodné ale tiež neide dávnejšie HDMI, je to pripojené cez SCART do tv boxu od satelitu. Keď odišiel HDMI (asi hlavná doska vpravo) tak som to neriešil a pripojil som scart. Tak uvažujem či nevymeniť najprv hlavnú dosku ? Môže to byť aj zdroj v strede ? keď sa mení nejaké napätie ? Pokiaľ by to boli sumy za dosky cca do 20E, tak to by ešte cenovo nebol problém. TCON som našiel aj tu:
https://www.tvparts.co.uk/1-879-067-21% ... ON%20BOARD
ale predpokladám že z UK bude asi poštovné viac ako doska a plus to nie je z EU tak na to môžu napariť clo cez poštu
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Pokazil sa televizor

Príspevok od používateľa rakato11 » 11 Mar 2024, 16:35

Jak psal @jezevec, za 30zł T-con 1-879-067-21 z tv Sony KDL-32W5500 z Polska by to vyšlo levněji je potřeba se domluvit s prodejcem (Allegro Lokalnie je pro soukromé osoby) zda by to poslal na Slovensko.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Pokazil sa televizor

Príspevok od používateľa jezevec » 11 Mar 2024, 16:36

Tak v tomto případě doporučuji sběrný dvůr.
0

solec
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 14:41
Bydlisko: Prešov

Re: Pokazil sa televizor

Príspevok od používateľa solec » 11 Mar 2024, 16:47

hej, zalogoval som sa na allegrolokalnie a čakám na ich vyjadrenie alebo ako to tam funguje :)
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Pokazil sa televizor

Príspevok od používateľa enigma » 11 Mar 2024, 20:01

a ZD si sa pokúsil navštíviť ? občas sa tam nájdu aj dobré veci
0

solec
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 14:41
Bydlisko: Prešov

Re: Pokazil sa televizor

Príspevok od používateľa solec » 11 Mar 2024, 20:05

jezevec napísal:
11 Mar 2024, 16:36
Tak v tomto případě doporučuji sběrný dvůr.
asi takto to bude vyzerať, po pokuse zaregistrovať na allegrolokalnie :)
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Pokazil sa televizor

Príspevok od používateľa rakato11 » 11 Mar 2024, 22:29

Máš nějaký problém s registrací? Já jsem se před lety zaregistroval přímo na Allegro.pl, to ještě nebylo Allegro Lokalnie a neměl jsem žádný problém. Nyní se mohu přihlásit i na to Allegro Lokalnie se stejnými přihlašovacím údaji.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

solec
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 14:41
Bydlisko: Prešov

Re: Pokazil sa televizor

Príspevok od používateľa solec » 12 Mar 2024, 10:17

áno, prihlásim sa aj na Allegro.pl, ale tam tie diely neviem nájsť
momentálne ma predajca informoval, že by to musel poslať mimo Alegro a má mi dať cenu dopravy
tie dva diely sú za cenu 80zl, čo je myslim cca 16E, čo je ešte schodné
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Pokazil sa televizor

Príspevok od používateľa cs001 » 12 Mar 2024, 13:23

Riešil som kolegovi vadny vn zdroj v projektore Epson, neviem opraviť, výkonové súčiastky sú OK, ale ma to aj nejaký procesor. S iným dobrým dielom projektor funguje. Povedal som mu nech objedná diel z eBay, je tam toho ako maku a sú nové. Samozrejme objednal to z Alegra od Poliaka, veď projektor sa len prehrieval(podľa vyjadrenia Poliaka) :D. Diel je samozrejme na 100% dobrý... Houby, naletel mu... :oops:
Pre mňa výmena dielu znamená úplné rozobratie projektora, da to dobrú hodinku prace, potom poskladanie s novým (ak na nieco nezabudnem) a takto dokola, myslel som, že už od toho budem mat pokoj...
Foto v popredí vadny a dobry "darcovsky" rozobratý projektor. Mal som aj pomocníka a nepomohol :D
a vadny diel https://www.ebay.com/itm/172364548977?_ ... 7YMHNQ6RS3
Prílohy
20240224_001613.jpg
0
Naposledy upravil/-a cs001 v 12 Mar 2024, 19:18, upravené celkom 1 krát.
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Pokazil sa televizor

Príspevok od používateľa rakato11 » 12 Mar 2024, 15:03

Co já jsem objednával z Allegro moduly do televízorů ať už ze servisu nebo od soukromé osoby tak vždy naprostá spokojenost. Na Allegro je možnost vrácení peněz pokud by něco nebylo v pořádku se zakoupeným zbožím ale je to potřeba platit a nechat si poslat přes to Allegro což někdy není ochoten hlavně soukromá osoba poskytnout. Já to v tomto případě řeším přes syna který si to nechá poslat do "Paczkamatu" (obdoba naších boxů Alza, Packeta) který má kousek za hranicí. Konečně to nemusí být od Poláka "levárna", takovéto věci se dějí prakticky všude.
Co se týká projektorů tak s něma mám také své zkušenosti. Mám tu dva Vivitek DLP Projector D791ST a u obou stejná závada, vadný, nefunkční zdroj. Ten je taktéž "idiotsky" umístěný až dole a kdyby alespoň konstruktér udělal k němu nějaký odnímatelný kryt ale to ne taktéž jsem musel komplet celý projektor rozebrat. Na zdroji je rozstřelený IO TOP245YN, plošný spoj je několikavrstvý takže vypájení mi dalo celkem zabrat a asi jsem poškodil prokovy neboť po výměně IO a ještě dalších vadných součástek zdroj nenaběhl. Na Aliexpresse jsem našel malinko odlišný (číňan měl uvedený stejný typ projektoru) tak jsem jej objednal, vyměnil, složil a zapnul a projektor fungoval. Vrátil jsem jej majiteli a ten se za !měsíc! ozval že projektor šel asi půl hodiny a opět nejde. Tak jsem mu slušně vynadal co mi to neoznámil spíš že nyní se už to nedá reklamovat. Na tom z Ali však byl IO TOP244YN a ten má menší výkon no co už, přišel jsem o peníze neboť jsem mu řekl ať projektor odzkouší a pak mi dá peníze.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok