Krásna stará elektronika

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 17 Máj 2010, 22:54

Andrew180 napísal:@Racius
Nádherná žiara elektróniek aj mňa vždy dostane. :heart: A ešte keď je to takáto luxusná mašinka (ten Marantz)... mmm, lažkal by som si s ním do postielky a on by ma pekne hrial. :heart: :lol:
trochu out ale vzhladom k veku a pouzitiu ani nie :lol:
http://i177.photobucket.com/albums/w214 ... C07389.jpg
0

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa pawlo » 17 Máj 2010, 22:55

Daqq - tak to už teda áno - Orticon je riadna zvláštnosť - viem že pred takými 40timi rokmi stála 60 tisíc korún - a keď sa menili v kamere tak bol každý vyklepaný nech sa nepoškodí pretože v tej dobe si za to človek kúpil dve škodovky - kde si ju zohnal?

PS: Ja som bol celý natešený že si ju na chvíľu môžem podržať v ruke - aj to mi stačilo :D
0
Naposledy upravil/-a pawlo v 17 Máj 2010, 23:04, upravené celkom 1 krát.
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 17 Máj 2010, 23:01

Odpoved raciusovi ktory sa z dakeho bizarneho dovodu pytal na funkciu orticonu cez sukromnu spravu:
Jedna sa o snimaciu obrazovu trubicu. Lucom sa snimal obraz.

K tomu kde som ju ziskal: Mam ju darom od jedneho super ucitela zo strednej, na ktoreho mam velmi dobre spomienky.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
0thomass0
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 14 Jan 2008, 00:00
Vek: 34

Príspevok od používateľa 0thomass0 » 18 Máj 2010, 21:43

https://www.youtube.com/watch?v=bstYRg4 ... re=related

:) pridavam nieco co som nasiel, kedze zdielam nazor myslim rovnaky, ako vy vseci ,ze stare veci sa robili precizne kvalitne a hlavne pri ohladuplnom zaobchadzani navzdy.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Máj 2010, 23:49

V tom raketovom ovládaní som si všimol miniatúrne elektronky na drotikoch,mal som také dačo s kovošrotu ale bohužial som to nezachoval.Je to paráda hlavne vojenská technika,horčíkové skrine s výmennými blokmi radiostaníc v stíhačkách,palubné prístroje v MIGoch, radarové bloky ,fotokamery na letecké snímkovanie zásahov ,na to sa nedá zabudnmúť.Ale Dolfi spomínal telekomikačné chlpenice,máš pravdu, teraz je to tak,lebo dnes to robia firmy ,ktoré doposial pestovali kukuricu a nerobí im problém pripojiť telefon zo zásuvky krížom cez kanceláriu na stôl,alebo natiahnujť samonos aj cez náhodou otvorené okná krížom cez dom na druhú stranu ulice lebo je to tadial najbližšie.Volakedy to na ustredniach vyzeralo ináč.Aj teraz to síce vyzerá ináč,su tam krajšie farebnejšie stojany na digitál,ale ostalo tam len zo päť technikov a tí sa možu aj dotrhať.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 19 Máj 2010, 02:33

Myslíš něco jako tohle?
Jinak existují i ještě menší elektronky a nebo mechanicky odolnější. Existují i elektronky které byly určené k navádění řízených střel. Při startu takové rakety musí snášet pěkné přetížení. Bohužel teď o tom z hlavy mnoho nevím protože jsem tu knížku o tom někomu půjčil, nevím už komu a nikdo se k tomu nezná :evil:
Prílohy
Subminiaturni_elektronka_1.JPG
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Máj 2010, 20:41

A pri tých elektronkach ide hlavne o to že ich nezničí radiacia pri výbuchu ako polovodiče.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 19 Máj 2010, 20:47

5ko napísal:V tom raketovom ovládaní som si v¹imol miniatúrne elektronky na drotikoch,mal som také daèo s kovo¹rotu ale bohu¾ial som to nezachoval.Je to paráda hlavne vojenská technika,horèíkové skrine s výmennými blokmi radiostaníc v stíhaèkách,palubné prístroje v MIGoch, radarové bloky ,fotokamery na letecké snímkovanie zásahov ,na to sa nedá zabudnmú».
Tak ak si videl tieto veci na ¾ivo... Ticho závidím :roll:

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 20 Máj 2010, 03:15

Dneska už tam elektronky nejsou ale hádejte jaký operační systém používaly mnoho let (a myslím že ve starších typech ještě pořád jsou) rakety US Army?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Máj 2010, 21:02

Pre Romana: Všimol som si že si s Kremnice a neviem či sa pamätáš na kovošrot v Hronskej Dúbrave,vlastne Breznici, tak tam som vyrastal a od decka som sa hrával v eroplánoch čo tam vozili najprv naši a potom ruskí vojaci z letiska Sliač,a priznám sa že to bol dlho môj jediný a najlacnejší zdroj radiosučiastok ktoré som vycvikoval z tej techniky.Ešte by som našiel v dielni nejaké 50W motorčeky z fotokamier na pretáčanie filmu a malé24V/2W používam dodnes na vrtačke DPS.Dnes mi je až do plaču ked si uvedomím ,že aku hodnotu by malo dnes to čo som ako decko rozobral na súčiastky,ale zase bol to nezaplatitelný zdroj informácií a skúseností z ktorých čerpám dodnes.
Thales:Zažil som na výpočtovom stredisku Telekomunikácií zrod, funkciu aj zánik ruského sálového počítača ,len neviem už jeho typ.J aom tam nerobil ako ty,ale len ako elektrikár v budove,ale dodnes mám z jeho likvidácie pár kúskov těchňiky balšajej sdělano v cccp ,a boli to naozaj nezmary.Taká drugalka,s tej som použil sane na brúsku na hoblovačkové nože a boli tam ložiská na vysavače,že ešte môžu fungovať dalších 20rokov.Holt,,doba se mění "a kvalita je poplatná konzumnému spôsobu života a WHO záujmom.
A ten operačný systém v US army,netuším ,že by nejaká ruská čorka?
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 20 Máj 2010, 21:09

Breznici ? Viem, ¾e ku koncu Hronskej Dúbravy je kovo¹rot, asi myslí¹ to, chodíme tade ka¾dé ráno smer ZV do ¹koly...

Tak také detstvo ti závidím...

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 20 Máj 2010, 21:15

operačný systém ? no vzhľadom na potrebu vysokej kvality to bol určite windows 3 :D:D alebo OS2 ? ,aké boli ešte v tých časoch?

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AndiCibula » 20 Máj 2010, 22:02

v sondách vyslaných na Venušu a Merkúr boli vraj sovietské GM trubice na detekciu jonizujúcich častíc, pretože tie zo západného sveta vraj nedosahovali kvalitu sovietských :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
tanu1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 01 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Moldava nad Bodvou
Vek: 45

Príspevok od používateľa tanu1 » 20 Máj 2010, 22:08

Thales napísal:Dneska už tam elektronky nejsou ale hádejte jaký operační systém používaly mnoho let (a myslím že ve starších typech ještě pořád jsou) rakety US Army?
Ze by UNIX??
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 20 Máj 2010, 22:11

Daky bizarny vlastny sialeny system, programovany bizarnymi jazykmi ako Ada, Algol a podobne monstrozity...
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AndiCibula » 20 Máj 2010, 22:20

Nebude vadiť ak pridám dalšie niečo ?
síce sú to iba "súčiastky", ale pár priaznivcov tu určite je :)

Len mi to prosím vás nezávidte, veľmi ťažko sa to zháňa a každú jednu ľúbim celým svojím srdcom :oops:

tu je album všetkých:
http://s358.photobucket.com/albums/oo30 ... 9/Zbierka/
Prílohy
v?etky
v?etky
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 20 Máj 2010, 22:42

Nejako vela rengeniek, prezrad kde sa take daju zohnat ;)
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 21 Máj 2010, 04:07

Já jsem ve výpočetním středisku nedělal, to byl myslím Dolfi. Což je škoda protože bych to docela rád zažil.

V raketách se používal operační systém OS/2 od IBM stejně jako ještě pár let zpítky v bankomatech (ale tam byla pochopitelně jiná verze). Je to velmi spolehlivý operační systém. Někdy vám z jeho nejnovější verze natípám nějaké screeny. Starší verzi mám dokonce origoš krabicovou verzi a v češtině.

Racie ty se máš. Já mám leda tak RV2P2000 funglovky vyrobené pro přenosné radiostanice wehrmachtu. Je to na ní přímo napsáno. ty je tam máš koukám asi taky (pokud to není jiný typ). Bohužel ale na ně nemám patice. Mám rád věci z 2WW. Nemáš tam náhodou někde ulitou KC1 ?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
danhard
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3226
Dátum registrácie: 15 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vek: 68

Príspevok od používateľa danhard » 21 Máj 2010, 04:51

RV2P1200 do přenosnějch stanicí ne, to bylo do vozidlovejch, napájenejch z 12V.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Máj 2010, 06:41

Thales napísal:V raketách se používal operační systém OS/2 od IBM stejně jako ještě pár let zpítky v bankomatech (ale tam byla pochopitelně jiná verze).
Je to skoda, ze uz neexistuje. V tej dobe sa nedal ani len porovnavat s win. My sme ho mali na servri (warp, neskor ecommstation). Stacilo len obcas zapnut monitor a pozriet ci je vsetko ok. ziadne restarty, a bsod.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok