Iskriace uhlíky el. motora

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Iskriace uhlíky el. motora

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 08 Feb 2020, 20:40

Ložiská sú OK . Ja som to prečisťoval/zbrusoval tým najjemnejším šmirgľom ešte pred tým ako som to natáčal . Prečisťoval som aj tie "štrbiny" . Zle som pozeral pri meraní pred tým , nieje to 3,7 ale 37 - 40 ohmov . Hneď vedľa seba mali približne 17 - 18 ohmov ... Neskôr som si spomenul že možno prítlak pružiny , tak som tú dlhú pružinu skrátil na veľkosť tých pôvodných .... Zajtra "povrčím" a uvidím či sa to zlepší ...
Prílohy
P2082533_02.JPG
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

flyron
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28 Feb 2013, 15:46

Re: Iskriace uhlíky el. motora

Príspevok od používateľa flyron » 14 Mar 2021, 20:54

Mám nový vyvetvovač s komutátorovým motorom ktorý iskrí pri vypnutí a to škaredo. Pri zapínaní a prevádzke to ide normálne a zdravo. Doteraz stroj pracoval asi 15 minút celkovo, som si povedal, že asi sa musia usadiť uhlíky ale dnes mi to nedalo a rozobral som to. Jeden z uhlíkov bol vypálený z jednej nábehovej strany tak som ho zabrúsil 1-2 mm do rovna tak , aby nemohol hranou chytať štrbiny na rotore. Ale ono to prdí pri vypnutí a iba pri vypnutí stále.
Máte nejaké tipy ?
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Iskriace uhlíky el. motora

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Mar 2021, 21:02

Áno, bude to pravdepodoble elektronická brzda, ktorá veľmi spoľahlivo odpaľuje uhlíky.
Keď som robil drevené soklové lišty, požičal som si makitu pokosku a tá hádzala iskry ako ruská zažigálka. Odvtedy mám voči tej značke aj averziu.
Zrejme s tým nič neurobíš. Maximálne to rozober a vyraď z prevádzky, ale padne Ti záruka. Niekedy je to priamo súčasťou vypínača (teda po novom je to skôr pravidlo).
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

flyron
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28 Feb 2013, 15:46

Re: Iskriace uhlíky el. motora

Príspevok od používateľa flyron » 14 Mar 2021, 21:28

Na záruku sa nehrám. Vyradím brzdu radšej. A zdal sa mi ten vypínač nejaký divný. Jednou pákou sa stláčajú dva čudlíky naráz na "krabičke".
0

flyron
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28 Feb 2013, 15:46

Re: Iskriace uhlíky el. motora

Príspevok od používateľa flyron » 15 Mar 2021, 14:00

Vyriešené zmenou zapojenia ako jednoduchého obvodu komutatorového motora. Stálo ma to jednu dutinku, ktorú som použil zlisovanú ako spojku na konektory samičky. Nebolo treba nič prestrihávať a ušetril som nezapojenú polovicu dvojitého prepínača do zálohy. Zmena je teda vratná. Je pravda že teraz to nezastaví okamžite pri vypnutí ,ale dobieha tak 2-3 sekundy.

Ale hlavne to vôbec neiskrí :thumbup: .

Motor je 900 w a odrušovací kondenzátor je 0,22 mikro F.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok