hladam schemu pre snimac hladiny

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Príspevok od používateľa xmilos » 13 Máj 2011, 06:43

mno ja som prevadzkoval x kusov, viacero typov s tymto principom, upravoval fabricke riesenia a vsetky pre svoju "spolahlivost" su suz davno prec a nahradene bud klasickymi hruskami, alebo mechanickymi.
Mno ale ak sa budu elektrody udrziavat, preco nie.
0

Nomen

expan

Príspevok od používateľa Nomen » 13 Máj 2011, 14:33

nieco bolo v amateri , ale ako minus by si musel dat dalsiu elektrodu , tych schem som nasiel naozaj vela , ale vsetko elektrody
Naposledy upravil/-a Nomen v 14 Máj 2011, 15:36, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 13 Máj 2011, 14:42

Právě že vůbec se ty elektrody neudržovaly. Jen jednou se tam mechanicky zaseklo ale to byl výjimečný stav.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Máj 2011, 20:17

Technickým striebrom o nerezovú elektrodu privariť medený drot a musí to tam vydržať sto rokov. :wink:
Alebo vyviesť rovno nerezový drot od elektrody.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Milan_F

Príspevok od používateľa Milan_F » 13 Máj 2011, 20:57

V domácích podmínkách těžko realizovatelné. Pochybuji, že kde kdo má vybavení na pájení stříbrem. Vycházejme z nejdostupnějších komponentů, na jejichž montáž a sestavení není potřeba žádné speciální nářadí a technologie. Já bych to vyřešil koupí plovákových spínačů, kusu pevný plastový trubky a pytlík stahovacích pásek a za chvíli to musí chodit. A dal by se připojit i ten uP....

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 13 Máj 2011, 21:47

na co stříbro? To je zbytečné, stačí obyčejná pájka. Největší pozornost je třeba věnovat izolaci aby se agresivní sračky nedostaly k mědi kterou pak velmi rychle rozežerou. Z tohoto důvodu jsem použil cínovaná lanka. Ty jsem měl v zásobě. Jestli se dají ještě sehnat a za kolik to netuším. V tom lanku je každá žilka samostatně pocínovaná což omezuje korozi. Ale i tak je třeba velmi kvalitní izolace spoje!!!
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Príspevok od používateľa troodon » 13 Máj 2011, 23:45

nepremyslal si o nejakom snimaci z radu MPXxxxx?
napojit mu vstup na nejaku plastovu trubku ktoru ponoris do kvapaliny, refernecny vstup senzora bud napojis na nejaky maly vzdusnik alebo pouzijes senzor ktory uz je nakalibrovany a ma len jeden vstup. No a mozes si to napojit na jednoduchy mikroprocesor, nakalibrujes to niekde na jazierku alebo z balkona v 2m plastovej trubke zaliatej vodou..
princip je podla stredoskolskej fyziky jednoduchy, jedina nevyhoda by bola keby si nadrz vycerpal pod spodny okraj trubky tak nameras akurat atmosfericky tlak ale to nepredpokladam ze by sa to vytiahlo do sucha.
Trubku pevne uchytit kvoli vztlakovej sile a na spodok trubky nejake zavazie pripevnit pre istotu.
Este k meraniu-pripadne kolisanie hladiny mozno rozkolise meranie tak treba spravit priemer z vacsieho mnozstva jednotlivych merani a medzi meraniami par sekund pockat.
Presnost by mala byt najlepsia co sa ty ostatnych rieseni.

Ak trvas na lektrodach tak skus mrknut aj sem http://www.electro-tech-online.com/elec ... level.html
0

Používateľov profilový obrázok
ustredna
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ustredna » 13 Máj 2011, 23:53

tlakovz senzor pouzit nemozem koli agresivnym plynom ktore mi znicia senzor.

kolega mi poradil dp zatky na ppr trubky navrtam dieru tadial uchytim nerezovy srob asi M5 niejaky dlksi aj s kontra matkami a z vnutornej strany tam cez matice uchytim kablove oko s nakrympovanym kablom a cely ten spodok zalejem zalievacou hmotou a to cele potom prilepim s asi 2 metrovou trubkou a vyvediem nad hladinu. takto spravim elektrody dlzok ake potrebujem.
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 14 Máj 2011, 00:31

To je na houby - malá plocha. Zdůrazňoval jsem opakovaně nutnost velké aktivní plochy pro spolehlivou funkci a nutnost uchycení elektrod shora (kvůli eliminaci svodů). V ostatních případech nelze zajistit spolehlivou funkci.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Príspevok od používateľa troodon » 14 Máj 2011, 09:36

Ale ved v tej trubke bude uzavrety vzduch, jedine ze by sa na tej ploche prierezu trubky tvorilo vela plynov a miesili sa zo vzduchom v trubke..
Snimace rady MPXHZ su pre automobilovy priemysel primarne urcene kde je vyssia vlhkost.
Aplikacne zapojenie ma freescale nacrtnute aj tu http://cache.freescale.com/files/sensor ... pplication
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 14 Máj 2011, 13:35

Tam nejde jen o vlhkost ale o agresivitu těch výparů. Navíc v trubce budou vznikat na vnitřní straně nánosy až se časem ucpe.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Príspevok od používateľa troodon » 14 Máj 2011, 14:24

trubka sa nema ako upchat, netreba pouzit samozrejme 1" trubicku - moze kludne pouzit aj 10" ked ju bude vediet pevne uchytit ale to by nezvladol ponorit taku ruru. V tej trubke zase nebude nejaky prietok, medium sa bude pohybovat len na zaciatku tej trubky, podla stlpca hladiny sa stlaci vzduch v trubke. Ked by existovala nejaka pruzna membrana ktora odolava agresivnemu prostrediu tak by ju slo vsadit do potrubia a oddelit tak vzduch a agresivne vypary.
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Príspevok od používateľa pajky » 14 Máj 2011, 14:26

tak ja neviem,ale preco nie ultrazvuk? je to bezkontaktne, cize sa to nezatoto, co je asi hlavny problem... nejaky linearny+PLC, velky ovladaci LCD zumpovy a menic nech si vies nastavit rychlost vycucu:)

ale mozno postaci ten snimac:)
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Príspevok od používateľa xmilos » 14 Máj 2011, 19:52

ustredna napísal:tlakovz senzor pouzit nemozem koli agresivnym plynom ktore mi znicia senzor.

kolega mi poradil dp zatky na ppr trubky navrtam dieru tadial uchytim nerezovy srob asi M5 niejaky dlksi aj s kontra matkami a z vnutornej strany tam cez matice uchytim kablove oko s nakrympovanym kablom a cely ten spodok zalejem zalievacou hmotou a to cele potom prilepim s asi 2 metrovou trubkou a vyvediem nad hladinu. takto spravim elektrody dlzok ake potrebujem.
uz som 2x pisal ako sa to riesi tlakovym snimacom.
Skusim este raz. Tlakovy snimac umiestnis kde chces, samo nad hladinou, pripadne mimo nadrz. Napojis nan hadicku, jeden konec na snimac tlaku, druhy konec na spodok hladiny a "treti konec" na kompresorik (staci aj z akvarka). Ziadne plyny, iba cerstvy vzduch.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Máj 2011, 16:04

:lol: Už vidím ako skonštruujeme kompilát všetkých navrhovaných riešení v podobe :
plavák s polystyrénu,
na ramene pumpa z bicykla v nej membrána s tlakovým snímačom alebo odporový vysielač
na výstupe vyhodnocovač ktorý bude ešte aj vyhrávať melodiu pri plnej žumpe.
Ak ide len o signalizáciu výšky a nie o spínanie, tak obyčajná tyčka v rúrke a na dolnom konci plavák./jednoduché,blbu a vodo vzdorné/.
Na hornom konci tyčky bud mikrospínač, tlakový spinač alebo odporový vysielač.
Urobiť mechanický prevodník z linearneho pohybu tyčky na otočný asi nie je problém a uzavrieť vodotesne v krabičke tak isto.Potom už len vyviesť von kábel.

Zvárať striebrom môžete aj v paneláku.Stačí kúpiť sáčok umeleho hnojiva Borax, jednu tyčku zváracieho drotu - Ag15 a trochu silnejší horáčik na PB /1300°C/ ,alebo tie na campingové kartuše do varičov z Lidla za 200SK.Včera so s ním priváral susedovi matku M8 na mlynček na struhanku namiesto strhaného závitu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Príspevok od používateľa xmilos » 15 Máj 2011, 16:23

asi nie je problém a uzavrieť vodotesne v krabičke tak isto.
by si sa cudoval....
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Máj 2011, 23:11

Prečo myslíš? Odkedy vymysleli silikon, nemám problém. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Príspevok od používateľa xmilos » 16 Máj 2011, 06:09

5ko napísal:Prečo myslíš? Odkedy vymysleli silikon, nemám problém. :wink:
Z praxe: cim lepsie utesnis, tym sa voda zo zariadenia dostane horsie.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Máj 2011, 23:42

Aj to máš pravdu. :lol: Ked sa tam ale nedostane, tak ani nemá čo vytiecť,iba ak vlhkosť.Na tú stačí silikagel.
Ustredňa sa neozýva,asi už niečo zmajstroval, alebo mu už septik hučí po záhrade :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
ustredna
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ustredna » 17 Máj 2011, 01:10

ale nie, este nic nemajstrujem,
momentalne som dost pracovne vytazeny a o dva tyzdne mi zacina vysoka skola.

takze toho mam dost.

potrebujem behom tyzdna dokoncit este jeden projekt a potom sa pustam do tohto zazraku.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok