Ovládanie motora na náklon paraboly satelitu

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Ovládanie motora na náklon paraboly satelitu

Príspevok od používateľa kukinko » 20 Júl 2008, 15:18

Zdravim!

Dostali sa mi do ruk vraj "polofunkcne" motory - pohony parabol satelitu. Vraj to nefunguje ako ma ... "Tanier" sa pri hladani druzic vytoci zlava do prava (alebo opacne - to uz neviem), ale nazad to uz nejde. Rozobral som to, rele na plosaku su ok, kondiky vyzeraju ok, odpory tiez. Ovladanie naklonu + signal z paraboly je prenasany jednym koaxialom. Potrebujem to nejako vyskusat - nemam satelitny prijimac ktory to vie ovladat- preto sa obraciam na vas, ci neviete o nejakom zapojeni "simulatora" alebo niecoho podobneho, aby som vedel vyskusat vytacanie motora bez prijimaca. Nejaky "tester" na ovladanie ....

ak o niecom viete, budem vam vdacny :)


a aby som to nechcel zadara... kto mi pomoze najviac, ma u mna basu piva :idea:

diky
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 20 Júl 2008, 18:03

Nebude to asi presne k téme...ale dedo má spravené otáčanie paraboly cez motor zo stierača...
Ak chceš tak môžem k nemu skočiť keď bude čas a opýtať sa ho ako to má spravené...prípadne to aj odfotit...

S tým testrom ti pomôcť neviem.
0

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kukinko » 20 Júl 2008, 18:45

stierac netreba :)

len som chcel vediet ci nieco take ako tester existuje ....

motor toci do obidvoch stran, len komunikacia medzi prijimacom a parabolou nejako zlyhava, preto asi budem musiet zohnat prijimac a skusat na nom .... :(
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Príspevok od používateľa Kado » 20 Júl 2008, 21:24

a skusal si reset motora, na motore je tlacidlo reset, mozno to pomoze...
a aky typ motora to je, nie je to nahodou strong
0
Návrh zapojení s jednočipovými mikropočítačmi, tvorba programového vybavenia pre mikropočítače
http://www.jk-elektronika.info/index.html

predaj !!
http://svetelektro.com/modules.php?name ... 54#p549154

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kukinko » 21 Júl 2008, 17:27

je ich viac druhov ... vacsinou ILUSION... reset nepomoze ... podla mna to bude chybou mikrokontrolera, ktory si zapamatava pozicie druzic... a potom nechce komunikovat ... :(
0
Naposledy upravil/-a kukinko v 02 Aug 2008, 00:09, upravené celkom 1 krát.
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

Používateľov profilový obrázok
dano
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 19 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 27
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dano » 01 Aug 2008, 15:29

ja mam na chate podobný problem ale s antenou je otacacia a s tou skrinkou komunikuje cez jeden koaxial. ale k veci ta anténa by sa mala hýbat len ked ju ovládam ovladacom ale ona sa sama hýbe kedy chce.... uz fakt neviem co stým kukol som sa dnu ale vsetko je v poriadku ... tocí s tým aj ked je zapnutá telka preto uz asi dva mesiace na chate pozeram DVD.. inac chata je na kysuciach a tam sa vela slnka nedostane skor len dazd preto potrebujem telku a antenu........... :(
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 01 Aug 2008, 18:54

my máme natáčanie cez 4 žilový kábel, asi 10 rokov už stojí lebo oco prehodil káble, z prijímača sa ozvalo puk a parabola sa už nepohne :D
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Elektrikar NO.1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 06 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

motor

Príspevok od používateľa Elektrikar NO.1 » 01 Aug 2008, 23:21

Tak ahojte konštruktéri!!! No s tým motorom je to tak ako to už tu bolo povedané, niektoré motory majú zlý program od výroby, bola o tom diskusia na stránke výrobcu... Ten motor obsahuje ovládanie pomocou protokolu DISEq 1.2 tj. dáta a napájanie sú cez jeden koaxiálny kábel. Bez satelitu Si nijako nepomôžeš, testery na motory sú, ale tie stoja aj cez 13 000 Sk (€ 431,52) a majú ich zväčša technici vo firmách zaoberajúcimi sa týmito záležitosťami. Motor musí od prijímača dostať signál 22kHz, vtedy začne ´´počúvať´´ a po tomto signále sa začnú prenášať dáta o pozícii satelitu - motor dostane inštrukciu choď tam a tam, a začne sa natáčať.
Skús si ich dať odskúšať niekde v obchode zo satelitnou technikou. Ak som napísal niečo zle, dajte mi vedieť !!! P.S. Elektronike zdar !!!
0
Som študent SOU-E Prešov.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok