Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

rado3105
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 17 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 42

Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa rado3105 » 04 Sep 2016, 11:30

Zdravim Vas,
prerabam akurat dom a po kalkulaci vstupnych a prevadzkovych nakladov ma zaujalo podlahove kurenie odporovymi drotmi. Je mozne kazdu miestnost regulovat samostatne termostatom a nastavit rozne teploty pre rozne miestnosti.

Co som zatial nasiel tak su dva typy - take, ktore sa davaju do poteru - a tym vraj posobi poter ako akumulator tepla - tu som uvazoval zlepsit akumulacne vlastnosti poteru pridanim samotovych platov o velkosti 2cm. Ma niekto skusenosti? pomohlo by to? Popripade ina moznost?

Dalsi typ tohto elektrickeho podlahoveho kurenia je pod podlahu(parkety alebo dlazbu) - tu vsak akumulacia nebude vacsia, avsak mozno mensie straty a vyssia ucinnost.

Dom ma 80m2, steny 30cm+20cm izolacia. Taktiez od zeme izolacia 10cm polystyren. Strop min. 20cm izolacia sklena vata. Cize straty by mali byt minimalne. Okna plastove.
Do kuchyne, vzhladom na to, ze priatelka pecie pecivo doma uvazujem aj na jej navrh nad krbopieckou, ktora by mohla sluzit ako primarny zdroj pre kuchynu a obyvacku (su spojene) v case ked sa nam bude chciet kurit drevom:)

Avsak zaujima ma vas nazor na to podlahove elektricke kurenie? Preco ano, preco nie. Ma niekto skusenosti? Je mozne zvysit akumulacne vlastnosti 5cm poteru? Pridanim samotovych platov? Kurenie radsej do poteru alebo pod podlahu? Vstupne naklady su velmi nizke.
Na Slovensku to robia viacere firmy, napr. www.teplapodlaha.sk. Podstaten lacnejsie sa to da zohnat v zahranici:
http://www.heaterlab.com/best-radiant-f ... g-reviews/
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa Samanko » 04 Sep 2016, 12:15

Mám s tym celkom veľké skúsenosti, riesil som to už vo viac než 100 domoch, bytoch, halach...Ide o to čo od toho očakávas. Vstupné náklady sú nízke ale potom uz to bude drahsie.. Nevieme situáciu, ako si na tom s plynom, drevom, atď.. Plánuješ to do denno-denne obývaného RD ? V ktorej oblasti slovenský je to ? Samotove pasy...ublížiť tým neublížis, asi by som sa orientoval podľa ceny samotu..Niečo to určite pomôže, vedel by som sa ti opýtať projektanta kurenia..(len pre zaujímavosť, aj on si dal akumulacne el vykurovanie je do svojho domu ako jediny spôsob vykurovania+krb).
Nieje problém blokovania iba na nízky taríf, regulácia teploty podľa času (napr.vecer ubrať na 20, nad ránom nakurit na 22, cez pracovný deň zase cez deň ubrať, podvečer nakurit atď..)
Keď, tak do poteru...teraz nemám moc času ale kľudne popíšem neskôr aj preco..
Pod poter by som dal viac izolácie, niezeby vsak 10cm bolo neak malo, ale no... +reflexnú fóliu

Ja osobne by som si to za istých okolností dal, za istých nie. Záleží kde, komu (profesia, čas strávený doma), v ktorej časti slovenska, prístup k plynu, etc..
0
Naposledy upravil/-a Samanko v 04 Sep 2016, 21:50, upravené celkom 1 krát.
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa Dolfi » 04 Sep 2016, 17:45

Nechcem sa pasovať za odborníka na el. podlahové vykurovanie, ale ...

Elektrina, ktorá sa premení na teplo, sa nikam nestratí. Vždy zostane v dome. Takže účinnosť je vždy 100 %. Akurát nábeh a dobeh vykurovania môže byť rôzny.

A preto by som sa moc nehnal za akumulačnou schopnosťou podlahy. Sú totiž momenty, kedy prudká zmena teploty môže byť rýchlejšia, ako tepelná zotrvačnosť podlahy. A mám taký pocit, že ak rozvodné závody povolia el. vykurovanie, tak garantujú 22 hodinový odber. Takže diera bez kúrenia nie je až taká veľká ...
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa Milos66 » 04 Sep 2016, 19:30

Elektrické podlahové kúrenie je práveže o rýchlosti ohrevu a nie o akumulačných schopnostiach.
Ak chce niekto akumulovať podlahu, tak sa to robí vodou nie elktrikou.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

rado3105
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 17 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 42

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa rado3105 » 04 Sep 2016, 20:05

- plyn tam nie je
- dom bude dennodenne obyvany
- obyvacka a kuchyna budu spojene a v kuchyni bude krbopiecka s regulovatelnym vykonom od 5 do 15kw (aj s vymennikom)
- cize ak bude zima s elektrickym tak prikurim drevom, uhlim, briketami v krbopiecke

- ci ma akumulacia vyznam, no myslim, ze akumulacne elektricke kachle sa len tak pre nic za nic nevyrabaju. Poter ma udajne velmi dobre akumulacne vlastnosti. Toto elektricke funguje tak, ze je tam sonda a nastavi sa teplota a termostat ovlada prechod prudu do drotov v zavislosti od pozadovanej teploty...cize stale to nejde naplno. Navyse da sa nastavit nezavisle rozna teplota v roznych miestnostiach. Celodenne casovanie roznych teplot - podla toho ci tam budeme ci nie....

- je to v okoli Povazska Bystrica
- reflexnu foliu planujem dat, uvazoval som nad touto:
http://www.hasoft.cz/sk/lepiace-pasky/f ... -folia.php

- rozhodol som sa preto, ze si to urobim sam s pomocou kamarata elektrikara. Keby chcem centralne kurenie, radiatory alebo podlahove min. 8000e nie je mojich...a na to teraz nemam...

- akumulacia sa nerobi len vodou..ale aj stavebnymi materialmi - vid. samot (krby, elektricke akumulacne kachle)

- aktualne mam sadzbu dd8, cize by som to casoval tak, ze ked bude lacna tarifa tak to riadne vykurim a nech to spina v zavislosti na prechode na vysoku tarifu...

- ked sa bude chciet kurit, tak sa bude kurit drevom, uhlim. Avsak to vacsinou ja...a nie vzdy su silne zimy a nie vzdy su take silne:) A dom bude dost dobre izolovany, cize straty budu male...

Ak by si vedel poradit s tym samotom a ci to ma a nema vyznam bol by som rad. Dal by som to teda do poteru, je to vraj lepsie. Z tych drotov su s roznym vykonom 100, 150, 200w/m2...uvazujem, ze do obyvacich miestnosti dam 200w/m2...do kupelky, zachodu, chodby 100w?
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa pajky » 04 Sep 2016, 20:26

Samot je taky lacny? Nemam prehlad, ale mam pocit ze nie.
Nevyznam sa, ale co tak na tych 80m2 vypliest podlahovku vodou, dat elektrokotol, cena myslim nejak 500€ za kotol a vedel by si priamo do tohto kurit krbopieckou a aj bojler asi..
Obcas sa oplati niekam trochu investovat i ked na to nieje. Neviem aku zivotnost tie draty vykurovacie maju, ale co spravis potom? Vytrhas podlahy? Nemam skusenost, ale az tak by som im neveril.
Na vodnu podlahu das servohlavicky ak chces regulovat a mas, tie nieco stoja tiez, ale nemusis ich osadzovat dned.
Ak zmenis zdroj tepla, len to dopojis na to co uz mas v podlahe.
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa martin knocik » 04 Sep 2016, 20:57

Podlahové kurenie v slovenskom podnebí bez prídavných radiatorov je o ničom - nestíha reagovať na výkyvy teploty, pridaním akumulačných materialov to ešte len zhoršíš.
Elektrické podlahové kúrenie je práveže o rýchlosti ohrevu a nie o akumulačných schopnostiach.
Ak chce niekto akumulovať podlahu, tak sa to robí vodou nie elktrikou.
Rýchlosť ohrevu pri podlahovom kúrení je obmedzená maximálnou prípustnou teplotou podlahy 35°C podla hygienických predpisov.
Celodenne casovanie roznych teplot - podla toho ci tam budeme ci nie
Vyzerá to ako marketingový ťah, doba nabehu podlahovky je 1-2 dni.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

rado3105
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 17 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 42

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa rado3105 » 04 Sep 2016, 21:06

V tych drotoch netreba vidiet zlozitost, ide o obycajne odporove droty...to by sme sa mohli bat aj o privodne elektricke droty zakopane v zemi.

Ak by bol problem s reakciou na vykyvy teplot...tak kupim este akumulacne elektricke radiatory alebo lacnejsie obycajne olejove alebo elektricke konvertory za 50-100e a par tych tuhych zim prezijem s tym.

http://www.kachliar.sk/shop/?46,samotov ... cm-x-40-cm

Avsak neviem ci ten samot budem davat, co citam tak poter ma dobre akumulacne vlastnosti. Co sa tyka obav z mrazu....chalupa bude dostatocne izolovana, takze toho sa nebojim....
0

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa pin » 04 Sep 2016, 21:15

V časti domu mám podlahové kúrenie pomocou DEVI-káblov, uložených v betóne pod dlažbou. Bežia už 20 rokov a verím, že budú aj naďalej. Oni nie sú v prevádzke horúce, možno okolo 30°, tak sa neničia.

Nemám žiadnu programovateľnú reguláciu, iba termostat. Na jeseň ho nastavím na 24° (mám rád teplo) a zmenu cítiť až po 2 dňoch, tá zotrvačnosť je taká veľká, že nejaké cykly v priebehu dňa by sa ani nedali realizovať. Na jar nastavím termostat na 15°, čím to kúrenie odstavím. To je celá inteligencia, ktorú to má, a pochádza iba odo mňa. :wink:

Reflexnú fóliu asi netreba, prenos tepla žiarením nie je podstatný. Dôležité je mať ku dlážke prístup vzduchu na čo najväčšej ploche, ak nemá nábytok nožičky, prenos tepla do izby sa brzdí. Lenže je zas väčšia plocha na čistenie od prachu. Život je samý kompromis. :pain:
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa pajky » 04 Sep 2016, 21:25

No podla mna sa obycajny odporovy drot bohvie odkial z ciny urcite nepokazi. Neviem kolko by vysiel, neuviedol si cenu, nechce sa mi hladat. Co si uviedol ten link na samot, cena na 80 stvorcov 3000€. Au, to je malo a uspora, o tom som este ani nepocul ze samot do podlahy a to sa toho napocuvam. Mohlo by to byt prijemne teplo, ale neviem.
Do toho el.kurenia kachle nenapojis..
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa Dolfi » 04 Sep 2016, 21:30

Dokúriť sa dá vždy. No opak môže byť problém. Jeden deň mrzne a na druhý je plus 20 stupňov. Snáď tá tepelná izolácia dostatočne zabráni prieniku tepla dovnútra, nech sa "neuvaríš".

A k tým tepelným výkonom na m2. Obráť sa na nejakého stavbára, alebo poštuduj sám. Určite sa tepelné straty miestností dajú spočítať. A podľa toho sa rozhoduj.
0
Naposledy upravil/-a Dolfi v 04 Sep 2016, 22:12, upravené celkom 1 krát.
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa Samanko » 04 Sep 2016, 21:55

rado3105 napísal:-
- obyvacka a kuchyna budu spojene a v kuchyni bude krbopiecka s regulovatelnym vykonom od 5 do 15kw (aj s vymennikom)

Toto elektricke funguje tak, ze je tam sonda a nastavi sa teplota a termostat ovlada prechod prudu do drotov v zavislosti od pozadovanej teploty...cize stale to nejde naplno.

- rozhodol som sa preto, ze si to urobim sam s pomocou kamarata elektrikara. Keby chcem centralne kurenie, radiatory alebo podlahove min. 8000e nie je mojich...a na to teraz nemam...

Ak by si vedel poradit s tym samotom a ci to ma a nema vyznam bol by som rad. Dal by som to teda do poteru, je to vraj lepsie. Z tych drotov su s roznym vykonom 100, 150, 200w/m2...uvazujem, ze do obyvacich miestnosti dam 200w/m2...do kupelky, zachodu, chodby 100w?

Elektricke kurenie funguje tak, ze sa bud reguluje podla teploty poteru, priestoru alebo aj aj. Napr. si zvolime regulaciu podla poteru, kde mu nastavime, ze bude mat 24*c (pre priklad iba).. Termostat zopne dany kabel NAPLNO pokial nedosiahne poter napr. 24,5 a vypne.. UPLNE VYPNE. Po case, ked teplota opat klesne napr. na 23.5 tak opat NAPLNO zapne kabel.. ziadna I regulacia, len jednoducha sila.. To je vsak dobre..

Pouzi KABLE, nie rohoz .. rohoz je len kabel nalepeny na zbytocnej sietke, nema to ziaden zmysel v podstate. Kabel das rovnaky, napr 18W/mb a ten namotas bud hustejsie alebo riedsie.. nic tazke..
Do toho samotu by som ja osobne asi nesiel, ale zavolam mu.. celkom zaujimava otazka, bude dobre vediet do buducna.. Pride mi to drahe a nie az tak potrebne v tomto pripade..


Milos66 - nieje pravda, len velmi malo sa robi toto vykurovanie sposobom pod dlazbu, ani ja by som si to nedal.. Rychla neprijemna zmena, stavebne komplikacie, zivotnost, vela faktorov hra proti tomu..

pin- mas velmi kvalitnu znacku systemu podlahoveho vykurovania, ma vsak aj cenu niekde inde.. ale aj v inych znackach je to tak, vsak je to len nizkoteplnotne pracujuci odporovy drot ..

K tej folii, je to take.. necakaj od nej zazraky a istotne by som nebral najdokonalejsiu foliu na svete. Realnu usporu by to malo mat od 0 do max 5%, tych 20 a pod su podla mna rozpravky, teda pokial sa nebavime o nezaizolovanej podlahe atd..

Tepelne straty sa samozrejme daju spocitat, ved aj podla toho sa pocita potrebny vykurovaci vykon a navrhuje vykurovaci system..
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

rado3105
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 17 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 42

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa rado3105 » 04 Sep 2016, 22:46

@pajky
Povedzme, ze izba ma 4x3m, co je 12m4. Lenze z toho zaberie skrina 2m2, dalsia skrina 2m2...cize zrazu mas z 12m2 len 8m2...a samot by som dal na striedacku povedzme na tych 8m2 par kusov podla financi....ani v elektrickych kachliach nemas pri vykurovacej schopnosti 40m2...samotu za 2000e, podla tvojej logiky:)

@samanko, vdaka za hodnotne prispevky
0

rado3105
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 17 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 42

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa rado3105 » 05 Sep 2016, 00:10

Zatial sa rozhodujem pre tuto zostavu:

samotny drot: http://www.ebay.com/itm/Minco-18-5w-m-E ... xTQMPiFTug

snimac teploty: http://www.ebay.com/itm/Underfloor-Heat ... xyVK1SV8MC

termostat: http://www.ebay.com/itm/DIGITAL-ROOM-TH ... SwmmxW2j6h

a v termostate je aj senzor...

Neviete aky hruby cyky drot na to staci, treba asi 3 zily?
Uvazujem ako to oddelit v domovom rozvadzaci - ci po 2 izbach na istic...alebo vsetko na jeden istic...alebo kazda vacsia izba na jeden istic...co myslite?

Poprpade co mi este chyba dokupit?
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 05 Sep 2016, 10:14

len si vypocitaj naklady na elektrinu. Ak komplet prerabas, porozmyslaj nad vodou. Ja mam vsade podlahovku, ktora je napojena na krb a elektrokotol. Ked sa kuri v krbe, tak to jednak vyhrieva akumulacku a ide to do podlahy a zaroven to ohrieva TUV. ked sa nekuri, ide elektrika. Vyhoda je, ze ak je sa tam denne byva, tak vlastne len pomalicky dokuruje straty a ohrieva vodu. V buducnosti to este planujem napojit bud na solar, alebo nejaky tepelny vymennik. V pripade vody mas v buducnosti vacsie moznosti cim ohrievat. Pri elektrickych kabloch mas jedine elektriku. Len vstupne naklady na vodu su dost vyssie ako pri cisto elektrickom rieseni.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

rado3105
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 17 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 42

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa rado3105 » 05 Sep 2016, 11:00

Ano da sa to urobit za 10 000eur tuti fruti. Ako som pisal to nemam. Budem kurit krbom ked bude riadna zima. A kedze sa globalne otepluje, tak by sme im mali verit:)

Uvidim, co to ukaze, sam som zvedavy. Ono ked si zratam teraz naklady co do toho vrazim tak 10 000eur. Aj keby kurim polroka elektrinou tak to neminiem za 10 rokov. Cize navratnost TUV a spol je na dlhe dlhe roky...15r a viac. A ako som pisal budem kurit drevom. Ide o maly dom. A kedze sa bude viac kradnut, tak TUV budu v hladaciku a uz aj su:)

Dnes vsetci strasia mrazmi a neviem cim... v minulosti bola jedna kuchyna, bola zima tam boli vsetci zakurilo sa. Rodina sa utuzila....

Tak ked bude zima budeme zalezeni v kuchyni:)

Cize, zatial len jeden co s tym ma realne skusenosti.... mohli by sa ozvat aj ini co to poznaju. Popripade ak droty odporucaju, od koho....
0

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa sbf » 05 Sep 2016, 12:04

taketo droty mam ponatahovane v kupelnach ale asi nikdy som ich nevyuzil - zalezi ako chces dom vykurovat aby si setril energiou tj ci tam niekto stale byva = stale na konstantnu teplotu alebo len narazovite (vecere, vikendy).
0

rado3105
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 17 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 42

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa rado3105 » 05 Sep 2016, 12:24

Preco ich nevyuzivas? mas dom zatepleny? ake tepelne straty? ano bude sa to v priebehu dna menit...ako som opakovane pisal
0

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa lacog » 05 Sep 2016, 12:55

Len také drobné pripomienky: Nie je to globálne otepľovanie ale globálna zmena klimatu - takže nespoliehal by som, že bude príjemne. Môžu sa vyskytnúť extrémne zimy, sucho, dažde, horúčavy... Ale máš pravdu je pravdepodobnejšie, že zimy budú miernejšie.
Ako správne podotkli pri elektrickej podlahovke nemáš žiadnu inú alternatívu. Pri teplovodnom kúrení máš možnosť elektrokotol, kotol na drevo, štiepku, pelety, zemný plyn, propan-butan... Presné ceny sa mi nechce teraz pozerať ale mám dojem, že cena kW z plynu bola tretinová oproti kW z elektriny. Chceš krbovú piecku s výmenníkom ale kde to zapojíš? Elektrickú podlahovku hádam niekde do kúpelne kvôli komfortu teplej dlažby ale ako primárny zdroj kúrenia asi nie.
0

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: Elektricke podlahove kurenie, kto ma skusenosti?

Príspevok od používateľa sbf » 05 Sep 2016, 14:10

Preco? Lebo mam nizke poziadavky na komfort, a nechcem platit zbytocne vysoke ucty (plyn je podstatne lacnejsi).
Mozno keby som bez toho nevedel zit poobzeram sa po stresnych fotovoltaickych paneloch ktore by tie kable napajali aspon ciastocne... a by sa zmestili do ceny za teplovodne vykurovanie, mozno to aj nie je zly napad.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok