GME

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
CicoX
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 613
Dátum registrácie: 08 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Trstená
Vek: 30

Príspevok od používateľa CicoX » 09 Feb 2011, 00:28

no ved prave. kym sa dalo kupovat minimalne 10ks, tak sa dalo. Ale teraz, ked je minimum 20ks... :roll: Taktoo rok bude minimum 50ks
0

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: GME

Príspevok od používateľa nfko » 30 Apr 2013, 16:38

Tak toto je už vrchol debility GME. Objednal som si nejakých 10 súčiastok s ktorých som bral po pár kusoch až na fastony. V tme som objednával iné veci a tieto veci čo som objednal v gme sa dali v tme kúpiť len po 100ks a mne stačilo par kusov tak preto GME. Ale objednal som si 8 držiakov na poistky mal som tam len 6, potom som si objednal 50 fastonov na kabel 6,3mm s tých 6,3 mi dala 10ks a ostatné dosypala tými menšími, ďalej som si objednal fastony do dps tie v baliku ani niesu ale samozrejme sú zafaktúrované. Už možem osrať celé gme A radšej objednam súčiastky s TME po 100ks za 3€ ako z gme 5ks za 50 centov. Ma ž úplne nasrali . GME = Banda čurákov aj s tou cigánkou čo vybavuje objednávky !!!
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: GME

Príspevok od používateľa Axwell » 30 Apr 2013, 17:23

asi su odlozene pre mna tie poistkove drziaky,fastony atd... lebo ich berem 100ks
a kopa dalsich veci cca za 250e toto bude u nich uz posledna velka objednavka, som im narobil problemy lebo 4 objednavky v jednom mesiaci z toho 1 vybevene, 1 je komplet uz, z druhej chyba jedna vec, a tretia este o nich nevedia (ale uz pred tyzdnom potvrdena).

Objednal som vsetko co som od nich chcel mat, a veci ktore inde nie su, ale tak som zobral aj 100ks objednavky suciastok hlavne skor konektory a pod. , a az po najvacsie pristrojove kovove krabice, ak vsetko vyzdvihnem na niekolkokrat urcite nie naraz, to u nich nehrozi a priamo tam treba vsetko skontrolovat, trva to dlho, cenovo to neni tak hrozne este celkom dobre ceny na tie veci co som objednaval (porovnal predtim aj na tmecku a ak islo o velmi maly rozdiel tak som to dal na gme), a tim to u nich uzavriem uz, mozno niekedy pre nejaku drobnost tam skocim, ak som tu v BA a inde nemaju, rad chodim do KB SHOP v Petrzalke na Budatinskej, fakt super obchod na urovni...

Veci co robia zle pri eshop objednavkach

- po potvrdeni objednavky, trva priblizne 1 tyzden ked to u nich zaregistruju

- zrejme par dni nato, si oni do BA zo hlavneho skladu v CR objednaju dane polozky ktore nie su(priblizny stav poloziek na predajniach je len informacny a zdaleka nezodpoveda stavu co aktualne maju, to trva 1-2 tyzdne

- Potom zistia, ze nemaju vsetko z danej objednavky, ale uz vystavia fakturu

- Tak o par dni, pride uz vsetko a vystavia fakturu,

- No ak medzitim ako ja spravim este objednavky, vznikne velky chaos

- Preto mam vytlacene moj zoznam co som si objednal, a co mi dodaju uvidim, nejaku cast urcite tam budu mat

Preco to robim ?

- Mam teraz trosku cas, rad sa hram s nimi dobre sa zabavim vzdy ked tam som, aspon budem vediet lepsie co maju oni v predajni a kde...

Takze zhrnutie pre GMEckarov, ktori tam stale chodia a nadavaju, GME nie je obycajny obchod musite mat cas, nervy, vediet sa bavit na nich, je dobre sa naucit co kde maju, aby ste ich vedeli navigovat, tim zrychlite tempo aby ludia za vami nemuseli cakat. je to komunita aku len tak nenajdete v ziadnom inom odvetvi casto.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: GME

Príspevok od používateľa marek181818 » 08 Aug 2013, 11:51

hmm Gme rozsirila svoje sluzby? Ako vidno predavaju rybarske aj chovatelske potreby
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: GME

Príspevok od používateľa boraicho » 08 Aug 2013, 12:12

Axwell napísal:asi su odlozene pre mna tie poistkove drziaky,fastony atd... lebo ich berem 100ks
a kopa dalsich veci cca za 250e
no jak toto prečita mato3000, tak bude zle...
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: GME

Príspevok od používateľa alidedko » 08 Aug 2013, 12:14

Axwell napísal: Takze zhrnutie pre GMEckarov, ktori tam stale chodia a nadavaju, GME nie je obycajny obchod musite mat cas, nervy, vediet sa bavit na nich, je dobre sa naucit co kde maju, aby ste ich vedeli navigovat, tim zrychlite tempo aby ludia za vami nemuseli cakat
Ano, presne tieto vety vystihuju podstatu slova "obchod so suciastkami". Logika.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

babetista
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 12 Feb 2013, 15:47
Bydlisko: Hlohovec
Vek: 27

Re: GME

Príspevok od používateľa babetista » 08 Aug 2013, 12:25

ahoj chystam sa objednať sučastky za 15eur ale ako tu čitam na GME su len stažnosti tak neviem poradte kde je lepšie :D
0
Študujem na:SOŠE Trnava,Sibírska 1
Najlepšie mopedy čo kedy existovali:Babetta 210,225,228

BOBOR
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Snina, Košice

Re: GME

Príspevok od používateľa BOBOR » 08 Aug 2013, 12:29

TME - zvyknú doručiť na druhý deň
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: GME

Príspevok od používateľa marek181818 » 08 Aug 2013, 12:48

u mna 2 mesiace kupoval som chladice pod diody 1W a 3W cez uzivatela jedneho on je velkoodberatel co viem ak sa nemylim.Najprv po mesiaci cio ako to bolo dodali z jedneho len 3kusy tak o mesiac poslali dalsie 2kusy jemu a to bol min odber 5 kusov .Takze neviem ci su drbnuty alebo prij------- asi tak je mozne ze to niekto dosral aj v sklade .Us sa mi nedavno stalo na SR par tyzdnov dozadu .Zabudli to poslat a ze do 24 hodin som to mal mat doma -kurierom, prislo o tyzden.Kebyze im nevolam tak doteraz to nemam Asi tak
0

Používateľov profilový obrázok
genius3258
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 10 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Ružomberok
Vek: 25

Re: GME

Príspevok od používateľa genius3258 » 08 Aug 2013, 13:37

keď potrebujete málo kusov niečoho tak si to objednajte v avelmaku. Tam vám kľudne dajú do sáčočku aj 1 odporček. A ešte naň aj napíšu hodnoty... Nikdy som nemal problém
0
Run it, break it, fix it, love it :)

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: GME

Príspevok od používateľa jaromir » 08 Aug 2013, 13:50

Alebo to spominane TME-cko.
Predavaju sice odpory po stovkach, ale zas ta stovka stoji tolko, co v Avelmaku 10 odporov :) Samozrejme, je to v saciku aj s hodnotou.

Inak to TME je ozaj dobra alternativa ku GME. Pri nakupe nad 15-20EUR (co je nejaky stredne velky projekt stredoskolaka alebo sa mozu dat viaceri kamarati dokopy) su aj s dopravou vacsinou lacnejsi nez GME bez dopravy.
0

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1070
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: GME

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 08 Aug 2013, 14:27

Aj mna sice pár krát GMko sklamalo... ale objednavat sa mi moc nechce. Cakal by som nato niekolko tyzdnov a potom by to nebolo kompletné.Ja do GMka chodím pripravený. Ked potrebujem niečo ine ako rezistory, trandy... tak si napisem skladove cislo na papierik a citam mu len skladove cisla... Kebyze mu chcem vysvetlit co potrebujem tak to by som zabil viac casu. Najviac to tam zdržuju ludia čo nevedia čo chcu... Stoja v rade ako debilný a ked prídu po 10 minutach na rad tak ukážu predavačovi vec zo slovami : Dobrý den, potreboval by som niečo takéto... Zo šiestich ludi predomnou vždy aspon 2-3 chodia sklamany že nedostali tu ich vec :D

//ak by niekto nieco potreboval z GMka tak mi napíšte SS :D dohodneme sa :D
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

babetista
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 12 Feb 2013, 15:47
Bydlisko: Hlohovec
Vek: 27

Re: GME

Príspevok od používateľa babetista » 08 Aug 2013, 21:19

no škoda že som si to skor neprečital však nevadi uvidim aspom že dokedy budem čakať neponahla to až tak objednal som sučiastky na tento zdroj http://www.hw.cz/teorie-a-praxe/konstru ... ma-3a.html a ešte dake tranzistory a ine drobnosti spolu to je €16,88 +poštovné €4,40 a balné 0,96 tak celkovo 22,24 a pišu že Expedováno z Praha :D tak na to budem asi dlho čakať :D
0
Študujem na:SOŠE Trnava,Sibírska 1
Najlepšie mopedy čo kedy existovali:Babetta 210,225,228

Používateľov profilový obrázok
OM1ARS
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 13 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: GME

Príspevok od používateľa OM1ARS » 08 Aug 2013, 21:31

Pani pripravte sa na to ze jediny kamenny obchod v BA so suciastkami bude GME. Pri poslednej navsteve v KBshope som po rozhovore s majitelkou obchodu zistil, ze v zime zatvaraju. Problem im robia hlavne odvody (vyslovene musia obchod dotovat) a male obraty (z toho mala ludi nakupuje vacsina len do eura).

No poviem vam som z toho nestastny :cry: ...
0

sarisHD
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 03 Mar 2009, 00:00

Re: GME

Príspevok od používateľa sarisHD » 08 Aug 2013, 21:41

Kamenné obchody to majú u nás ťažké ... U mne GME skončilo už dávno ...

Už pri jednej veci sa oplatí brat z TME...
Treba si uvedomiť cenu lístku 2x 90c + strašné teplo ..... pripadne benzin/dizel tam a nazad ... a nikdy nič nemajú hlavne že majú vystavené sračky-bačky všetkého druhu ....

3,5€ za poštu až pomaly k vám do DIEĽNE je smiešne už len pre dôvody uvedené hore ... alebo vždy čo majú na sklade mam na druhý prinajhoršom druhý deň doma ... reklamáciu som mal zatiaľ iba jednu a to obratom dobehol kuriér z balíkom kde bol jeden procesor ... za 80c ....


TAKŽE NEHRAJTE TO!!! ŽE SA VÁM NECHCE OBJEDÁVAŤ LEBO TO DLHO TRVÁ A JE TO DRAHÉ.... TME MÁ NEPOROVNATEĽNÝ PRÍSTUP a aj ceny ....
0

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1070
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: GME

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 08 Aug 2013, 21:44

Ak by malo KBčko eshop, a dalo by sa online objednavat (ako GM) tak by asi nemali problemy...

noo posledny kamenny nebude GM, sak ešte máme Radioamatera, Elektrocomp, svetsušiastok...
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

sarisHD
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 03 Mar 2009, 00:00

Re: GME

Príspevok od používateľa sarisHD » 08 Aug 2013, 21:47

To by museli mať iné kontakty aby sa uchytili ... predbehnúť tme,sos,farnell nie je tak ľahké.... Museli by predávať potom viacero vecí a to by zhoršilo kvalitu a to nemá význam ... Alebo by museli nájsť dobrého "sponzora" ktorý by to celé živili ...
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: GME

Príspevok od používateľa mato3000 » 08 Aug 2013, 22:05

v utorok poobede som robil objednávku do TME, asi 20 druhov súčiastok. V stredu doobeda to bolo u mňa, aj keď nezmyselne roztrhali tú objednávku na 4 balíky, lebo nebola to úplne štandartná objednávka. jedna súčiastka nebola dostupná pre našu krajinu ( neviem prečo), ale prihodili mi ju poslali o deň neskôr a dnes teda štvrtok ccao 11:00 hod bol u mňa kuriér aj s ňou ....

v dodávke sol mal ale jednu chybu, priznám že prvú v živote. dodali mi 100m 5mm ochrannej bužírky namiesto 0,5mm , ale na balíku bol dobrý štítok. včera večer som im vypísal reklamačný hárok a dnes doobeda mi odpísali že všetko vymenia a pošlú kuriéra s správnym tovarom a ten zlý zoberú.

no čo dodať .... áno bol som aj v GME a kúpil som si tam jeden potenciometer, lebo som súrne potreboval a mašťastie ho mali ....
kamenné obchody na slovensku ? :D to čo je , to je tam kde v rade vidíš ako ľudia starnu ? a je to tam kde si za tie isté prachy kúpim polovicu oproti tým normálnym ? no také fakt nepotrebujem .... a čo vy ?
0

Používateľov profilový obrázok
OM1ARS
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 13 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: GME

Príspevok od používateľa OM1ARS » 08 Aug 2013, 22:57

No KBcko malo uplne uzasne sluzby. Ked som potreboval presny tamdemovy potak dali mi cely sacok za nejaku smiesnu zalohu, doma som si pomeral zbytok vratil a doplatil rozdiel. Prisiel chalan co robil nejaku vec s archaickymi suciastkami. Bezproblemov vybrala katalog a zacala listovat aby mu vybrala nahradu. A to nehovorim o zlavach pre vernych zakaznikov. A hlavne o prijemnu atmosferu pri nakupovani. Co sa objednalo mi vzdy doslo a nestalo sa mi ze by mi namiesala ine suciastky ako v GME. Nehovoriac o moznosti nakupit lakovane vodice.

U mna to bude navzdy najlepsi elektro obchod.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: GME

Príspevok od používateľa Merak » 08 Aug 2013, 23:26

KBčko aj ja podporujem, tiež mi tam vždy vyšli v ústrety a to nehovorím o cenách
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Napísať odpoveď