Vysokotlakový čistič-výber

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 02 Okt 2019, 18:57

Zobral som HD 5/15 C Plus. Vyšiel na nejakých 560€ s DPH. Viem, že to stále nie je to, čo by som potreboval, ale zatiaľ to vyzerá celkom použiteľne. V podstate už po rozbalení bolo vidno, že je to o niečo lepšie, ako žltá rada. Taktiež je o dosť ťažšia, čo zasa niekomu nemusí vyhovovať, ale u nás je to jedno. Každopádne na mňa tá HD-čka pôsobí celkom dobrým dojmom. Spracovanie je celkom na úrovni, plasty vyzerajú byť tiež kvalitné a keď som dobre videl, tak kábel sa mi zdá byť gumený a hadica k pištoli mi príde, ako klasická tenká hydraulická, čiže by mala vydržať celkom dosť. Robil som s ňou zatiaľ len pol hodiny, ale budúci týždeň, keď vyjde počasie, budem umývať kombajn. Takže tam sa uvidí, či to stačí. A o mesiac budeme umývať komplet vozový park, tak potom napíšem, ako to zvládla. Akurát rozmýšľam, či nebolo lepšie zobrať 2xK7 alebo 3xK5 a striedať ich po pol hodine :D
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa elmoto » 05 Júl 2021, 15:28

Ďuri12 tak ako si s ňou spokojný?

Mne tu na stôl pristála presne DH 5/15 po 2 rokoch používania sa zničilo ložisko motora a rotor sa obtrel o stator, skrivilo plechy a možno skratlo vinutie. Tak teraz vrčí a vyhadzuje istič. Chcelo by to nový motor. A tu je pre mňa výzva.

Hlava pumpy je kvalitná mosadzná. Skontroloval som ju a je v perfektnom stave. Previnut stator bude asi nákladné ale skúsim sa spýtať ešte. Nový je drahý a to sa neoplatí. Je tam asynchrónny s kotvou nakrátko. Vôbec neviem aké môže mať otáčky aby som vedel zohnať motor k tomu a urobiť spojku a poháňať pumpu. Podľa štítku a informácií výrobcu 2,8kW.

Tlači 150bar a robí sa s ním parádne. Som ho mal požičany minulý rok na očistenie betónového múrika.

Vie ma niekto naviesť ako urcim otáčky toho motora? Vďaka.
0
nie som tu

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 07 Júl 2021, 16:49

Ja zatiaľ musím povedať, že som spokojný. Síce sa až tak často nepoužíva, ale keď už sa vytiahne, tak dostáva celkom zabrať. Ja som ju kupoval hlavne kvôli kombajnu, lebo tam s malými prestávkami beží aj 5 hodín. Ale aj taký traktor niekedy umývame cez dve hodiny. Zatiaľ drží, tak snáď sa mi ten motor tak skoro nerozpadne.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa elmoto » 07 Júl 2021, 18:27

No ja som prekvapený ako tam pustil motor. Teraz som to poriadne pozrel a ložisko je v poriadku ale pustil, obrusil sa hriadeľ rotora. Nový motor stojí 400 eur a tak zháňam info koľko má otáčok a kúpil by som iný 3kW motor a napojil. Stator vyzerá takto na obrázku. Tak neviem ci je to 2polovy motor alebo 4polovy.
Prílohy
IMG_20210706_141203.jpg
0
nie som tu

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok