Vysokotlakový čistič-výber

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 24 Sep 2019, 20:26

Zdravím, nie je to až tak úplne elektro, ale viem, že tu sú ľudia, ktorí rozumejú aj týmto veciam. Budem kupovať nový vysokotlakový čistič, no neviem sa rozhodnúť čo kúpiť. Som celkom rozhodnutý že žltý karcher už nechcem. Alternatívy sú zatiaľ asi Husqvarna, Stihl a Nilfisk. Ani s jednou značkou nemám skúsenosti, čo sa tohto týka. Husqvarna (PW 350) sa mi páči najviac, no niekde som čítal, že majú nekvalitné pištole. O ostatných som nenašiel nič konkrétne. Ide mi hlavne o to, aby to malo kovovú hlavu, nie plastovú ako karcher a taktiež, aby sa dali v pohode zohnať diely. Cena tak okolo 300€. Potrebujem ,aby to vydržalo bežať aspoň 2-3 hodiny vkuse.
Ďakujem za každú radu.
0

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa rogi » 24 Sep 2019, 20:39

Za 300€ asi ťažko vydrží ísť v kuse 2 hodiny.
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Milos66 » 24 Sep 2019, 20:40

2-3 hodiny v kuse ? ? ?
WOW. Jedine nieco profi v cene do cca 1000 eciek. Na tych 300 rychlo zabudni.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 24 Sep 2019, 20:45

Dobre, tak nech nie som taký náročný, nájde sa niečo, čo by vydržalo aspoň hodinu? Prípadne neriešme ako dlho to pôjde, ale skôr by som rád vedel, čo najlepšie sa dá kúpiť za tú cenu.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Milos66 » 24 Sep 2019, 20:48

Karcher
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 24 Sep 2019, 21:03

Naozaj je žltý karcher s plastovou hlavou to najlepšie, čo sa dá v tej cene kúpiť? Hádať sa určite nebudem, no mal som jeden starší karcher a ten bol super. Keď sa pokazil, kúpili sme nový a ten už je čistý odpad. A to pri umývaní určite nebežal ani hodinu. Nehovoriac o tom, že obyčajný plastový diel z hlavy stojí toľko, čo polovica nového stroja.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Sep 2019, 21:07

Hodina vkuse je úloha pre sivý karcher s čerpadlom chladeným vodou. Nie pre akýkoľvek hobby stroj.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Wicker » 24 Sep 2019, 21:23

Takto ti to napíšem... máme v práci Nilfisk Poseidon neviem presne radu, viem že stáli o dosř viacej penez ako chce minút (myslím, že cez 1500€ niekolko rokov do zadu).

A ked ku nám príde servisák tak len kruti hlavou, čo to vydrží kým sa dodrbe. Keď sme mu povedali, že takú 815ku umývame tak 3 hodiny skoro v kuse, tak nám povedal, že tá wapka je stavaná tak na pol hodinu prevádzky a minimálne pol hodinu pauza... nešetríme ich vydržia tak cca rok kým niečo odíde a idú do servisu, takže zabudni na ten rozpočet a pracovný čas, budeš musiet rubat vyssie (robim v autobazari s dodavkami, tá wapka ide každý den, viem o čom hovorím).
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Robio » 24 Sep 2019, 23:00

Benzinova vapka by to mohla prezit. Pozri nejake hecht zakladne benzinaky.
Na hobby karcher sa vykasli.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Wicker » 25 Sep 2019, 01:09

Vsak kacer nema len hobby triedu, na to kolko s tym gce v kuse robit nemoze moc od nikoho kupovat hobby triedu.
0

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 25 Sep 2019, 06:49

Tak v tej cene ma zaujal skôr Heron. https://www.madmat.sk/heron-hpw-210-mot ... =1&slide=0
Viem, že s centrálami majú ľudia celkom dobré skúsenosti, no neviem aké robia čističe.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Milos66 » 25 Sep 2019, 07:50

Za tie prachy kúpiš sivého profi Kärchera a máš pokoj. Máme ho v robote a na parkovisku denne čistia špinavé plastové boxy. Už toho zažil hodne, hlavne kadejakých brigádnikov, čo ho vôbec nešetrili. Zatiaľ bez servisu.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 29 Sep 2019, 11:02

Tak som nakoniec objednal lacnejší sivý Karcher. Tak uvidíme. Ale pokúsim sa ho šetriť. Každopádne by som ešte rád doplnil tie veci, čo som písal o žltej K3. Máme jednú starú K3.91. Raz prestala tlačiť, tak som akurát vymenil manžetky v hlave a zasa ide. Servisovať sa to dá parádne. Samostatne je prichytená časť, kde sú piestiky a samostatne plastová hlava. Celé to váži podstatne viac, ako nové K3-ky. Taktiež keď to porovnám s novými strojmi, podľa mňa je tá stará K3.91 na úrovni dnešných vyšších rád žltého Karchera. Okrem toho dokáže bežať minimálne pol hodiny vkuse. Ale naozaj myslím vkuse. Lenže keď vtedy prestala tlačiť, a potrebovali sme umývať stroje, kúpili sme novú K3. Je o dosť ľahšia a robená je tak, že keď rozoberiete hlavu, rozpadne sa to úplne celé. Nie je to veľký problém, ale myslím, že také riešenie si mohli odpustiť. Prí práci určite nevydrží bežať rovnako dlho. Takže preto som sa chcel vyhnúť Karcheru, keďže minimálne pri žltej rade šli s kvalitou dosť ďaleko od starých strojov. Ale možno sa bojím zbytočne a sivá rada sa drží. Určite dám vedieť, keď to príde a nejakú chvíľu pobeží. Možno sa fakt bojím úplne zbytočne. Zatiaľ každému ďakujem za rady.
0

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa sbf » 29 Sep 2019, 17:29

Ked chces nejaku poriadnu wapku jedine su ju vyrobit - nejaku vysokotlaku hasucsku mini pumpu+3f motor, na hobby trhu nic taketo nenajdes
0

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 29 Sep 2019, 19:05

A vieš aj poradiť niečo konkrétne? Lebo motorov sa mi tu váľa celkom dosť.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa Milos66 » 29 Sep 2019, 20:51

sbf napísal:Ked chces nejaku poriadnu wapku jedine su ju vyrobit - nejaku vysokotlaku hasucsku mini pumpu+3f motor, na hobby trhu nic taketo nenajdes
Nóóó, presne :applause: :applause: :applause:
a za hodinu minieš 15 kubíkov vody. To je naozaj rada nad zlato.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa penjo » 02 Okt 2019, 06:21

Páni, kľud.
Profi wapky Karcher vyrába aj s benzínovými motormi (Honda, Briggs...) a nemajú žiadnu plastovú hlavu, ale poctivé plunžrové vysokotlaké čerpadlo. Ceny sú ale vysoké.
https://www.kaercher.com/sk/professiona ... motor.html

K tomu hasiacemu zariadeniu. (som veliteľ dobrovoľnej hasičskej jednotky a "trochu" v tomto mám prehľad).
Vysokotlak, ktorý sa používa na štvorkolkách Polaris Ranger nie je zase nič iné, ako výkonná wapka. Parametre to má 20l/min. pri 150bar. Náklady svojpomocne od 2000€ hore.

Heron HPW210 - na hasenie nie moc vhodný, ozaj je to len taká lepšia wapka. Prietok vody má len 7,5l/min. pri 210 bar. Pri požiary trávy, či lístia to skôr rozfúka, ako uhasí. Problém je ten nízky prietok vody. Na umývanie ale dostačuje.

Ak si chcete pozrieť aj nejaké poctivé čerpadlá, čo sa používajú či už v tých silnejších wapkách, alebo na hasenie:
https://www.tomoz.cz/cs/cerpadla/udor/p ... _cerpadla/
0

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa sbf » 02 Okt 2019, 08:28

ty tomoz tu je rec o hobby sfere (stroj za par sto eur) samozrejme ze ked mas peniaze a si ich ochotny minut mozes prist s mechom eur do hentakej firmy a predaju ti co len chces (aj nechces). za taku cenu kvalitnejsiu pumpu len vyrobis tj ak sa dostanes k nejakemu vyradenemu cerpadlu za cenu srotu, sikovnejsi si mozno aj upravia td cerpadlo na vodu (ma to ten isty princinp).
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa penjo » 02 Okt 2019, 08:43

Tak mi ukáž nejakú "vysokotlakú hasičskú pumpu", ktorá bude spĺňať predpoklad na wapku. Nikde som ale nečítal, že chce zháňať staré vyradené čerpadlo a prerábať to.

Zadávateľ chce samozrejme za málo peňazí veľa muziky. Pôvodné zadanie bolo 2-3 hodiny vkuse a za 300€. Nereálne. Hodinu vydrží aj nejaký lepší Karcher. Nakoniec skončí pri HPW210 a bude mať pokoj. Hobby sféra ale nie je 2-3 hodiny.

Apropo tomoz...uviedol som to ako príklad na pozretie, z čoho sa robia profi wapky a nie že to má kupovať.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vysokotlakový čistič-výber

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Okt 2019, 12:48

Ďuri12,
Tak som nakoniec objednal lacnejší sivý Karcher
ktory? (typ)

Ak si casom spomenies (napr. po roku intenzivneho pouzivania), napis ako si snim spokojny,aby sme aj my vedeli ci sa oplati kupit.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok