Qnap TS120 nenajde na sieti

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Qnap TS120 nenajde na sieti

Príspevok od používateľa loksiklubos » 25 Feb 2020, 09:34

Dobry den,
po resete qnapu sa mi nechce vobec pripojit do siete. Predtym vsetko normalne fungovalo a tak isto mi nefunguje ani zalohovaci software NetBak replicator jedine co mi ide je jeho web rozhranie . Neviem v com moze byt chyba kabel lan vymeneny aj otestovany a tak isto som sksal aj iny firmware ale bez uspechu a na siety mi ho neukaze tiez
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Qnap TS120 nenajde na sieti

Príspevok od používateľa mr.dred » 25 Feb 2020, 11:10

Napájač / adaptér je v poriadku? Vysychajúci kondenzátor = znížená filtrácia... = problém.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Qnap TS120 nenajde na sieti

Príspevok od používateľa rudko » 25 Feb 2020, 15:30

loksiklubos napísal:Dobry den,
po resete qnapu sa mi nechce vobec pripojit do siete. Predtym vsetko normalne fungovalo a tak isto mi nefunguje ani zalohovaci software NetBak replicator jedine co mi ide je jeho web rozhranie . Neviem v com moze byt chyba kabel lan vymeneny aj otestovany a tak isto som sksal aj iny firmware ale bez uspechu a na siety mi ho neukaze tiez
ma lan port status ledky? ak hej ako sa spravaju po pripojeni kabla
ak nie, co ukazuje web rozhranie. resp ako sa na neho pripajas ked nejde siet?
podobne sa spravalo nas-ko u sestry niekedy v decembri. islo do kosa aj s diskami..... Nepodarilo sa nic zachranit. nieco na tej jeho doske odislo a zobralo to zo sebou aj vsetky (dva) disky. nie ze by som ta chcel strasit, ale je tu ta moznost
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Qnap TS120 nenajde na sieti

Príspevok od používateľa loksiklubos » 25 Feb 2020, 16:06

Led po pripojeny kabla sa rozsviety. Ked si otvorim qnap start tak tu mi nas najde a nacita mi stranku s jeho rozhranim v pohode len ked dam replicator a cloudlink tak mi ukazuje pripojte lan kabel do zariadenia
0

lubo2302
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 04 Aug 2020, 22:13

Re: Qnap TS120 nenajde na sieti

Príspevok od používateľa lubo2302 » 08 Dec 2021, 22:26

Po dlhodobom pátraní som mal problém taky istý aj ja nakoniec som sa dopátral že bolo potrebné v pc opäť zapnúť smb1.

Mam. Jednu otázka ak zbytočne nezjladam novú tému je možné na qnap ts 112 a ts 121 pripojit usb prevodník na 2,5gb sieť. Qnap ma len 1 giga konektor pripadne ako to vyriešiť jedna sa mi o rýchlejší prenos dát
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok