Xiaomi home - skusenosti?

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Jan 2021, 10:53

misocko napísal:
02 Jan 2021, 17:22
ale su lacny a zvalcuju tu vsetko a znicia komplet kvalitnu vyrobu v celom svete.
A za to si mozeme sami, lebo kupujeme ten lacny bordel. Pokial bude dopyt dovtedy to budu vyrabat. Aj ja som si kupil cinsky android box a tiez nefunguje na 100%. Teraz uz lutujem.

Ak niekto ide po cene, nema sa co stazovat. Musi akceptovat nedostatky zariadenia.
Ak niekto ide po kvalite (100% funkcnost) treba sa vyhnut lacnym vyrobkom z cinskych firiem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa vaanja » 17 Feb 2021, 14:28

Dnes mi po dlhom cakani dorazila Xiaomi Gateway 3 a to konkretne ZNDMWG03LM.
Po par hodinach boja musim skonstatovat, ze je to k nicomu.
Integracia do Home Assistant = ziadna (existuje doplnok, ktory vsak funguje len so starsou verziou FW ktora sa uz neda zohnat).
Senzory teploty a vlhkosti, ktore spomina @mardzi ze mu funguju s Gateway 2, tak tie na Gateway 3 nefunguju.
V aplikacii Mi Home pisu, ze s Gateway 3 je mozne sparovat len:
Mi Wireless Switch
Mi Motion Sensor
Mi Windows and Door sensor
Mi Temperature and Humidity sensor
Mi Smart Plug
Mi LightDetection sensor

Takze za mna nie, tadialto cesta nevedie.
0

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa odaros » 13 Mar 2021, 07:36

Tiež mám tento problém, že mi senzory nejdú, na nemenovanom fóre mi bolo doporučené kúpiť napr. MI LED žiarovku, ktorá komunikuje cez wifi aj BLE a slúži ako brána pre tieto senzory. Objednal som a čakám.
0

zdenko4017
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 546
Dátum registrácie: 28 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa zdenko4017 » 13 Mar 2021, 09:53

vaanja napísal:
17 Feb 2021, 14:28
Dnes mi po dlhom cakani dorazila Xiaomi Gateway 3 a to konkretne ZNDMWG03LM.
Po par hodinach boja musim skonstatovat, ze je to k nicomu.
Integracia do Home Assistant = ziadna (existuje doplnok, ktory vsak funguje len so starsou verziou FW ktora sa uz neda zohnat).
Senzory teploty a vlhkosti, ktore spomina @mardzi ze mu funguju s Gateway 2, tak tie na Gateway 3 nefunguju.
V aplikacii Mi Home pisu, ze s Gateway 3 je mozne sparovat len:
Mi Wireless Switch
Mi Motion Sensor
Mi Windows and Door sensor
Mi Temperature and Humidity sensor
Mi Smart Plug
Mi LightDetection sensor

Takze za mna nie, tadialto cesta nevedie.

Myslis zrejme TENTO doplnok

su tam navody aj cez Telnet a UART v pripade ineho FW ako potrebujes, a potom sa ten FW da zamknut

taktiez nieje pravda co pises o senzoroch, kedze to samotne MiHome podporuje a aj samotny plugin. Mimo ine ich aj osobne pouzivam a bez problemu :)

a dalsia vec, keby si to aj nevedel nastavit a spojazdnit, furt mozes fungovat cez HomeKit priamo do HA, ale prides o BLE senzory

PS: Ako BLE GW je blbost pouzivat ziarovku ktoru musis mat furt zapnutu "vypnutu", ked je na to samostatna GW . pripadne este lampicka na nocny stolik :)

teda zhrnutie. Vsetko funguje, vsetko ide :) a veru cesta tadialto vedie, je to lacne a spolahlive.
1
Obrázok 1

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa odaros » 13 Mar 2021, 19:48

Tá žiarovka bola ako jedna z možností, ale ďakujem za tip, už som objednal tú bránu z ali. :thumbup:
0

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa vaanja » 16 Mar 2021, 20:54

zdenko4017 napísal:
13 Mar 2021, 09:53

Myslis zrejme TENTO doplnok

su tam navody aj cez Telnet a UART v pripade ineho FW ako potrebujes, a potom sa ten FW da zamknut

taktiez nieje pravda co pises o senzoroch, kedze to samotne MiHome podporuje a aj samotny plugin. Mimo ine ich aj osobne pouzivam a bez problemu :)

a dalsia vec, keby si to aj nevedel nastavit a spojazdnit, furt mozes fungovat cez HomeKit priamo do HA, ale prides o BLE senzory
...
Zdenko palec hore za tento prispevok. :thumbup:
Pravda je, ze v case pisania mojho prispevku ten navod este neexistoval a ten factory firmware bebol podporovany, ale som rad, ze chlapci na tom popracovali a bez nejakeho rozlepovania ci extreme solderingu sa da presvedcit, aby fungovala. Teraz mam gw uspesne pripojenu do HA a aj tie bluetooth temp/hum senzor bez problemov reportuje (aj ked netusim v akych intervaloch, asi sa to len tam nahodne obcas spaja s gw aby setrilo baterku)
Firmware som ale zatial neupgradoval, ak som dobre pochopil, staci zapnut Lock firmware aby sa nahodou gw neaktualizovala.
Takze este raz vdaka za nasmerovanie.
0

kuko61
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05 Jún 2010, 00:00
Vek: 55

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa kuko61 » 12 Júl 2021, 19:02

Ak by ste potrebovali prevadzkovat spolu Xiaomi smart zariadenia, ktore maju regionalny zamok len na Mainland China servery, alebo len mimocinske servery, moznostou je upravena aplikacia Mi Home od Vevs, kde je regionalny zamok odstraneny a skoro vsetko by malo fungovat na EU servroch. Problemy maju hlavne niektore kamery, to vraj obist nejde.

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

Ja tam mam zatial pripojene tri zariadenia urcene pre cinu. Brana, teplomer/vlhkomer a zasuvky mam na ceste, tie som kupoval EU verzie, uvidim, ako to bude vsetko fungovat.

Este chcem vyskusat Aquara Smart Wall Switch. Len musim pozriet, ci mam vo vypinacoch aj neutralny kabel, alebo nie. Svetla mam zatial riesene cez Ikea Tradfri, takze rozmyslam integrovat a automatizovat Aquara vypinace a Ikea ziarovky pod Apple Homekit. To mi pripada ako najjednoduchsie riesenie, neviem, ci by som si nasiel cas na konfiguraciu vlastneho servera, ako Home assistant alebo Domoticz.

Pouzivate niekto Homekit na integraciu smart zariadeni od roznych vyrobcov, ktore maju Apple Homekit certifikaciu? Napriklad Xiaomi Home, Aquara, Ikea, Philips Hue? Aka ano, funguje to? Pokial priamo Homekit podporuju, tam by asi nemal byt problem?
Alebo sa oplati venovat cas uceniu ako nastavit ci pridat novye zariadenia do vlastneho servra?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok