Náhrada zdroju

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Alchen
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01 Nov 2020, 17:55

Náhrada zdroju

Príspevok od používateľa Alchen » 01 Nov 2020, 19:10

Pekný večer prajem, chcem sa spýtať či by mi vedel niekto s mojím problémom poradiť. Momentálne má krabičku(ktorú využívam ako zdroj( z ktorej vychádza 32- pinový dvojradový konektor. V jednom rade je plus a v druhej mínus. Vždy to je napájané cez púzdra v ktorých sú dve 1,5V baterky. Tie sú zapojené do konektora vždy pod sebou. Takže mám vlastne 16 púzdier ktoré sú napojené do konektora. Na takto spravený zdroj napájam skúšobné dosky(viď obrázok). Na doske sa nachádza konektor ktorý je protikus k tomu ktorý slúži ako zdroj, dva konektory z ktorých v jednom sú zapojené káble ktoré by sa mali hauzovať do konektora druhého. Sú tam taktiež vodivé dotyky kde ak pripojíš správny káblik tak zasvieti LED dióda. Potom sa ten káblik nahauzuje do druhého konektora... No a ja by som potreboval ten zdroj nahradiť niečím iným. Lebo také množstvo 1,5V bateriek je zbytočné na enviro a i na veľkosť celého zdroja. Nedalo by sa tu nejako zapojiť cez normálny 12v zdroj ktorý sa dá prestaviť na 3V len by som tam potreboval niečo čo by ten zdroj rozdelilo na viac ako keby samostatných 3V zdrojov?
Prílohy
16042529502135044773170688002088.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Náhrada zdroju

Príspevok od používateľa misocko » 01 Nov 2020, 20:11

potrebujes zdroj ktory ma 16 nezavislych vetiev
momentalne som robil taky ktory ma 6 nezavislych vetiev a to tak ze som ho len vybral z ineho zariadenia a upravil pre svoje potreby.
obavam ze toto nikto nevyraba a budes musiet poziadat niekoho o jeho vyrobu.
alebo zostanes pri baterkach ktore budes hadzat do spravneho odpadu , pripadne pouzijes nabijatelne (ktore vsak skor ci neskor tiez vyhodis)
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Náhrada zdroju

Príspevok od používateľa Milos66 » 02 Nov 2020, 06:43

A to nemôže byť jeden 3V zdroj, ktorý bude napájať všetkých 16 vetiev spolu?
Neviem aký je tam ober na jednu vetvu, ale za pokus by to stálo.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Alchen
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01 Nov 2020, 17:55

Re: Náhrada zdroju

Príspevok od používateľa Alchen » 02 Nov 2020, 06:47

Odber je v pohode, ale ak je len jeden zdroj tak už nie je funkčnosť taká akú potrebujem.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok