Rychla rada prebija mi telefonny kabel

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Rychla rada prebija mi telefonny kabel

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 07 Nov 2020, 14:30

Nahodou som dnes na povali pocul take zurcanie. Lokalizoval som miesto a kedze sa mi zdalo ze to prska ako elektrika tak som do toho stuchol mobilom a zaiskrilo to dost slusne. Vypal som elekriku a stale to robi. Je to miesto kde sa spaja telefonny kabel to nosne lanko ocelove s takym plechom ktory je pribity o plechovu strechu 2 klincami. Strecha nema bleskozvod ani dom vlastne uzemnenie. Neviem ci je to spravne namontovane robili to ty z telekomu ale preco je to pod prudom. Vadaskou som na streche ani kabli nenameral nic asi je to cez rynu uzemne zato tam nieje napetie mam nejak opatrne odpojit to lanko od strechy? Co ked strecha je pod prudom a to lanko ju uzemnuje. Je to 3dom so spojenymy povalami ale nas privod som vypol.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Rychla rada prebija mi telefonny kabel

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 07 Nov 2020, 14:37

Ps teraz to bzuci presne ako trafo 50hz
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Rychla rada prebija mi telefonny kabel

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 07 Nov 2020, 15:59

Dočasná panika pominula a odhodlal som sa nato, oddelil som ten kábel od strechy. Bolo to tak že vodiace lanko z kábla je priviazané o drevenný stlp na tom lanku je len tak prevlečený taký zvod ktorý bol asi použitý na starej streche. Ten zvod má v sebe zatlčené 2 klince a jedným tým klincom sa opieral o plechovú strechu a tam to iskrilo. Asi som mal štasie že tá iskra sa nedostala kam mala,ale aj smolu to sa dočítate nižšie. Meraním som zistil že v tom lanku je 24V 0,5A striedavých čo asi neni ok, ale je to pomerne presná hodnota čo sa tam asi nedostala len tak náhodou. Dalej dôvod prečo som vlastne išiel na povalu. Prestali mi ísť oba satelity. Zistil som že kábel z jedného satelitu do spoločného LNB sa nejak tiež dostal kam nemal a prerezal sa o plech strechy. Odcvakol som ho, iná možnosť tam nebola, ale nejde mi ani druhý satelit, takže z telefónneho kábla sa cez tú strechu dostalo napätie do satelitu a odpálilo buď LNB alebo jeden satelit alebo oba alebo všetko. Je zaujímavé čo všetko sa stane keď sa stretne súhrn náhod.
Satelity si poriešim, ale čo s tým telefónnym káblom? Mám nato zavolať technikou z telekomu alebo si to len sám opravím. Napadlo ma že by ten kábel mal byť uzemnený,ale kedže je tam taký prúd tak asi nie to by som na ňom topil 12W a to je blbosť. Tak asi dám ten kábel na starý izolátor čo mám z nástrešáku a ten pripevním o ten trám.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Rychla rada prebija mi telefonny kabel

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 08 Nov 2020, 11:56

Nemal by niekto nejake lnbcko za dobry peniaz moze byt uni ale staci mi aj na atru 23.5 musi mat 2 vystupy.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok