Vyroba Termiku ( ventilatory pod plynove kachle)

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Miso212
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21 Nov 2018, 17:18

Vyroba Termiku ( ventilatory pod plynove kachle)

Príspevok od používateľa Miso212 » 17 Nov 2020, 04:51

Ahojte nemate niekto prosim vas Termika? To su ventilatory pod radiatory kurenia, aby sa rychlejsie vyhriali izby. Konkretne by som potreboval schemu tej krabicky na regulovanie otacok ventilatorov pomocou termistora. Najde sa prosim niekto? Zeby mi ju poslal? Potrebujem to na plynove kachle Mora typ. 6143. Na nete to stoji nejakych 60 - 70 eur pri pocte 5tich ventilatorov. Rad by som si ho teda vyrobil. Elektrotechnika slaboprud a silnoprud ma bavi dost tak by som sa tomu chcel aj nadalej venovat ako lajk a zaciatocnik. Vopred dik za rychle odpovede a snahu vsetkych.

Konkretne mam toto na mysli:

https://ecoprodukt.sk/p/70256-ventilato ... orov-11183
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Vyroba Termiku ( ventilatory pod plynove kachle)

Príspevok od používateľa mr.dred » 17 Nov 2020, 06:20

Prečítaj si poriadne návod na montáž,obsluhu a údržbu a zistíš, že tento plynový radiátor nemá uzavretý okruh spalovania - vzduch si nasáva z miestnosti. Fúkaním ventilátormi cez teleso úplne rozladíš proces horenia a prinajlepšom len zhasne plameň a odstaví sa prívod plynu.
NIE JE NA TO STAVANÝ !!!

Návod Bod č.1 - posledný odstavec + ostané dôležité upozornenia !!!

Tie ventilátory "TERMIK" sú určené na teplovodné radiátory - v žiadnom prípade nie na plynové !
NEVYMÝŠĽAJ !!!
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vyroba Termiku ( ventilatory pod plynove kachle)

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Máj 2021, 19:52

Akurát si môžeš zadovážiť stekanie ,,kondenzu,, na podlahu alebo rýchlejšie prehrdzavnie telesa horáka. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok