Vypnutie časovača, časovačom

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Vypnutie časovača, časovačom

Príspevok od používateľa marek181818 » 06 Mar 2021, 13:35

Zdravim.Riešim taká pre niekoho banálnu vec.Mám dva tieto časáky https://sk.rsdelivers.com/product/rs-pr ... or/1785022
Prvý spína nejaké funkcie obvode, kde následne jeden výstup je využitý na aktiváciu tochto druhého, ktorý má za určitý čas odpojiť komplet napájanie oboch.Chcel som využiť kontakty NC ako pre napájanie a po odpočet času odpojí šťavu.Opätovná aktivácia je robená strojom, teda pri štarte danej funkcie sa tam objaví napätie , ktoré je tam stále až po výpnutie tejto funkcie.Časovače majú robiť tiež dodatkovú funkciu, čo vyžadujú aby bolo ešte na stroji.Ale toto nieje myslim podstatná vec.
Ono hnevá ma, že keď už má odpojiť dané napájanie, začne tzv slučka , relé začne rozpínať a spínať, ale ako keby ste zo samopalu strelali..Skúšal som jeden mechanický časovač , čo máme v robote a ten krásne to odpojí, len ten tam nemôžem dať. Skúšal som tam dať aj nejak diódu, odpor ale dajak mi to nepomáhalo.Neviete niekto prosím poradiť? Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Vypnutie časovača, časovačom

Príspevok od používateľa misocko » 06 Mar 2021, 14:15

skus to zhrnut
ked privedies napetie , prvy casovac zacne pocitat
po urcitom case zopne (aj napajanie pre druhy casovac - ten hned zopne a po urcitom case by mal odopnut celu sustavu

ano?
0

Napísať odpoveď