Infrazvukový odpudzovač

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Infrazvukový odpudzovač

Príspevok od používateľa josek » 25 Jún 2021, 09:50

Dobrý deň,
potrebujem radu na konštrukciu infrazvukového plašiča na drobné hlodavce v záhone. Predovšetkým sa mi jedná o typ na menič v oblasti frekvencií 15 - 20 Hz, ktorá by mala byť účinná na odpudzovanie hlodavcov, ale neškodila by psom alebo mačkám. Samotný generátor by nemal byť problém ani čo sa týka výkonu alebo snáď modulácie, dôležité je vedieť čo má byť na výstupe.

Na prvý pohľad stačí hľadať Googlom správne heslo, ale nie je to tak. Okrem niekoľkých komerčne vyrábaných a predávaných zariadení z ČR som nenašiel žiadnu zmysluplnú konštrukciu.

Ultrazvukové plašiče, ktorých schém aj konštrukcií je na nete a aj tu na Svetelektro nespočet, vylučujem práve pre ich škodlivosť pre psov a aj preto, že ich účinnosť je uvádzaná ako diskutabilná.

Ďakujem všetkým, ktorí poradia - pomôžu.
0

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Infrazvukový odpudzovač

Príspevok od používateľa zen » 25 Jún 2021, 18:59

Neocakavaj zazrak

Pred roky mi cosi prehryzalo kable u zapalovanie. Padol som na studiu ADAC kde povedali, ze hlodavce si rychlo zvyknu, aj ked sa meni frekvencia.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Infrazvukový odpudzovač

Príspevok od používateľa misocko » 25 Jún 2021, 20:05

josek napísal:
25 Jún 2021, 09:50
ktorá by mala byť účinná na odpudzovanie hlodavcov, ale neškodila by psom alebo mačkám
- to akoze maju frekvenciu ktora je mila ku psom a vadi kunam ? myslim ze iba reklamny ťah.
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Infrazvukový odpudzovač

Príspevok od používateľa josek » 28 Jún 2021, 16:16

Zatiaľ mi nikto nič zmysluplné neporadil, tak som aj cez rôzne pochybnosti takýto prístroj objednal.

Kód: Vybrať všetko

https://odpudzovace.sk/ako-vybrat-odpudzovac-plasic-skodcov/
Topiaci sa aj slamky chytá. Uvidím, čo to bude robiť.
0

Napísať odpoveď