Zapojenie varná doska

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zapojenie varná doska

Príspevok od používateľa Drakoush » 16 Júl 2021, 23:43

Povedal by som, že tak Ti treba, mal si si zavolať elektrikára. Lenže ako tak čítam niektoré rady, tak ani to by vlastne nebola výhra. Tak ja neviem, snáď teda len ozaj veľa šťastia s reklamáciou. Bol by som viac optimista, ale mám silný dojem, že tomuto sa budú viac venovať a zistia, že to bolo spôsobené prepätím. No, uvidíme.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

Re: Zapojenie varná doska

Príspevok od používateľa milansprlak » 17 Júl 2021, 08:35

Treba to zapojit podla lavych obrazkov. Doska uz bude asi odpalena, mozes skusit reklamaciu ale nevidim to ruzovo. Ten navod je trochu zavadzajuci ale treba si uvedomit ze v pravych obrazkoch nie je zapojene N co znamena ze spirala je zapojena na 2 fazy cize na 400V, nie na 230V. Ale v slovenskom navode mohlo byt uvedene ze prave obrazky sa nesmu zapajat u nas na Slovensku.
0

juri23
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 10 Jún 2010, 00:00
Vek: 35

Re: Zapojenie varná doska

Príspevok od používateľa juri23 » 17 Júl 2021, 10:43

Drakoush napísal:
16 Júl 2021, 23:43
Povedal by som, že tak Ti treba, mal si si zavolať elektrikára. Lenže ako tak čítam niektoré rady, tak ani to by vlastne nebola výhra. Tak ja neviem, snáď teda len ozaj veľa šťastia s reklamáciou. Bol by som viac optimista, ale mám silný dojem, že tomuto sa budú viac venovať a zistia, že to bolo spôsobené prepätím. No, uvidíme.
preto som pisal sem o radu, no zial som to zapojil skor ako sem pribudli aj ine nazory...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zapojenie varná doska

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Júl 2021, 19:05

To som pochopil, narážam však na to, že ani tie rady nie sú bohviečo a zrejme by to dopadlo rovnako.
Krátka rekapitulácia:
ace1x napísal:
16 Júl 2021, 16:33
Pravý horní. Modrý vodič zůstává nezapojený
Modrý vodič zostáva nepripojený... Ja ho tam pripojený ale vidím, teda voči N by si mal 400V, varistory by šli fajčiť aj tak.
ferrari10 napísal:
16 Júl 2021, 17:42
Ako to plánuješ napájať ? 400V alebo 230? Máš zapnutý istič?
Tu sa začína rysovať, že človek aj vie, čo hovorí, ale potom napísal toto:
ferrari10 napísal:
16 Júl 2021, 19:16
Ano môžeš... Ale ostatne 2 fazy odizoluj... Uvidíš, či sa bude niečo diať..Ešte ma napadlo či ti tam ozaj idú 3 fázy a nielen 2 napr.
Tak mi bolo jasné, že ani tento člen nemá v tej schéme úplne jasno. Pretože práve na dve fázy to ide a N. Alebo na jednu a N. To sú jediné dva možné režimy v našej rozvodnej sieti.

Až potom tu pribúdali odpovede k veci, ale to už bolo bohužiaľ po tom, čo nám bolo jasné, že je to beznádejne zničené.

Navyše, bývalo kedysi zvykom, že montáž smela vykonávať iba poverená osoba, ktorá to zároveň poznačí do záručného listu a teda je možné, že ak to tam nemáš, reklamáciu Ti zamietnu ešte skôr, než začnú vyšetrovať, čo sa stalo.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

ace1x
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 06 Sep 2014, 19:34
Bydlisko: okr. Šumperk
Vek: 39

Re: Zapojenie varná doska

Príspevok od používateľa ace1x » 17 Júl 2021, 20:08

Uznávám chybu. Neuvadomil jsem si napětí mezi fázemi.
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Zapojenie varná doska

Príspevok od používateľa YellowJacket » 17 Júl 2021, 21:05

Drakoush napísal:
17 Júl 2021, 19:05
ale to už bolo bohužiaľ po tom, čo nám bolo jasné, že je to beznádejne zničené.
Preco beznadejne? Stratil zaruku, to je cele. Opravit sa to urcite da.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zapojenie varná doska

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Júl 2021, 22:13

No neviem. Raz mu pískla, potom to pripájal a je to hluché. Smrdí to tým, že neodvalilo varistory, ale rovno niečo v zdroji, napríklad riadenie. Nemožné opraviť to nie je, súhlasím, ale nebude to ani nič ľahké.
No to je zase úplne iná debata, čo všetko mohlo odísť. Tak ale buďme optimisti, snáď to nebude v cene druhej varnej dosky.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

homosapiens
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 08 Júl 2021, 00:28

Re: Zapojenie varná doska

Príspevok od používateľa homosapiens » 18 Júl 2021, 00:08

Napoj vsetky na jednu fazu a ked budes varit tak pouzivaj vzdy len dve male naraz alebo jednu alebo druhu velku.Naco to davat na 3 fazy aj tak sa neda naraz varit na 3 platniach naraz maximalne na dvoch inak nemas sancu stihat miesat mas len 2 ruky.To ma zmysel iba ked mas restauraciu ze fakt musia naraz 4 hrnce ze je tam viac jedla pre viacerych hosti pouzivat ale doma nemas sancu pouzivat vsetky naraz.Tie 3 fazy to je hlavne pre restiky robene nie pre domacnosti.A budes to mat ak bezpecnejsie.Na ovladanie a regulaciu dosku si mozes kupit aj manualne ovladace ked nejde digitam.Stoja nejakych do 5e sa mi zda kus.Cislo nan napojis aj s fazou a nulakom a krasne sa da nastavovat teplota.Teraz ale netusim ako sa vola to manualne ovladanie takze v tomto ti asi moc neporadil len viem ze take je na doskach co nemaju digitalne.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zapojenie varná doska

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Júl 2021, 00:23

Zle si predstavuješ varenie, 4 platne doma obsadím, ešte som ani nezačal. A nie, netreba mi 4 ruky, to netreba miešať stále ;)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zapojenie varná doska

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Júl 2021, 19:56

Ak odpálilo riadenie,tak mu to nepôjde ani na jednu fázu,ale skúsiť môže, možno zistí čo ide a čo nie,ak ju bude pripájať postupne ,po jednej L,nie s prepojmi.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

homosapiens
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 08 Júl 2021, 00:28

Re: Zapojenie varná doska

Príspevok od používateľa homosapiens » 18 Júl 2021, 21:15

Toto som myslel na manualne ovladanie platni.Ma to v sebe aj bimetal co sa napaja na tu tyc co je nad odporovym drotom nad platnou.Lepsie to nevymyslis ak ti odislo ovladanie.
Akurat na kazdu platnu musis kupit jeden kus.Diery do skla sa daju navrtat.Treba pozret nejake videjka na youtube ako robia diery do skla.Ide to.Kazdopadne to sklo na varnych platniach je najcennejsia vec na nej.Je to rovnaky material ako su krbove skla co stoja 1m2 100+ euro.To len pre pripad ze by si to chcel nakoniec vyhodit.Daju sa aj rezat ale tazsie do nich robi ryhy diamant+700celzia tepelny sok preziju.Je to velka vzacnost take sklo.Vela ludi si mysli ze to je nejake teperovane.Nemaju ani sajnu ze prave koly sklu su tak drahe.Vsetko ostatne sa da za par supov na nich vyrobit.
https://www.avelmak.sk/index.php?lm=473 ... icle=22618
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok