Vonkajsia Wifi kamera - vyber

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Petronas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 28 Jan 2012, 18:13
Bydlisko: NZ

Vonkajsia Wifi kamera - vyber

Príspevok od používateľa Petronas » 07 Aug 2021, 14:46

Ahoj, poprosim o pomoc pri vybere vonkajsej IP kamery ( nasiel som nejake starsie diskusie, ale odporucane riesenia su uz mimo, tak skusim nieco aktualne)
Popisem situaciu: riesim take bezne starosti okolo domu, raz kuna pod strechou, raz mys v sope, inokedy mladez rozkopava smetiaky na ulici, alebo 'caaave' kradnu ceresne v zahrade
Hladam riesenie na vonkajsiu kameru, ktoru by som podla potreby umiestnil raz tam - raz tam, online by som ju mohol sledovat na tablete/ telefone, pri pohybe by spravila zaznam, prip. poslala hlasku, ze sa nieco deje,
Vsetky pozicie su v dosahu Wifi, elektrinu dotiahnem kam treba.
Preco ziadam o radu: sused si nasiel riesenie, ktore fungovalo 3 mesiace, potom to uz od neho chce uhradu za pristup na cloud a pod. Tomu by som sa chcel vyhnut.
Poprosim chlapi co s tym robite, ze by ste mi poradili, prip. ak mate nieco spolahlive, ekonomicke aj starsie na predaj, dajte mi info.

Dakujem
0
veroudering sizni qoqishdi o toilalo oo latou olaga bumayad para sa laro sa isang makatarungang compensa el joc en una fira

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Vonkajsia Wifi kamera - vyber

Príspevok od používateľa technikus110 » 07 Aug 2021, 20:00

https://www.ezvizlife.com/eu/product/c3a/1198

Režimy zobrazenia – Fisheye panorama, rozšírený pohľad, rozdelená obrazovka
2 cestné audio - Zabudovaný mikrofón a reproduktor
Nabíjateľná Lítiová 5 500 mAh batéria s výdržou 3 mesiace.
Pri použití stanice WD2 sa výdrž batérie môže predĺžiť až na 9 mesiacov

POZOR na podmienky Cloudu.
0

Používateľov profilový obrázok
Petronas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 28 Jan 2012, 18:13
Bydlisko: NZ

Re: Vonkajsia Wifi kamera - vyber

Príspevok od používateľa Petronas » 08 Sep 2021, 16:00

Skusim ozivit tuto temu, hadam sa diskusia viacej rozbehne.
Rad by som nejaky tip s realnou skusenostou. Recenzie na e-shopoch su dost rozporuplne.

Dakujem
0
veroudering sizni qoqishdi o toilalo oo latou olaga bumayad para sa laro sa isang makatarungang compensa el joc en una fira

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Vonkajsia Wifi kamera - vyber

Príspevok od používateľa zen » 11 Sep 2021, 00:22

Ak ti to moze pomoct, tak negativne zkusenosti: nekupuj V380S.

Natocenie je asi po 15 stupnov - vezmem sroubovak a nastavim ju manualne.

Za kazdy den su na SD karte desiatky AVI s menom dlhym ako tyzden pred vyplatou. Pozres sa na jeden, musis zpatky na menu a znovu vyberat. Ztratis viac casu ako ked by si si sadol namiesto kamery.

Night vision zapne v lete kazde 2 minuty, staci, ze preleti komar a zapne LED a nataca.

Zkusil som asi 10 programu, cez pocitac ju nemozem ovladat.

Zbuchal som program v Python a OpenCV, dostanem jeden obrazok za 3 sekundy, casto nic cele minuty. Nezalezi, ci WiFi alebo RJ45.

Mam velmi dobre zkusenosti s RaspberryPi (50E) a kamera + P/S z Ciny za 8E, ale ceny teraz stuply. (Zial mi 2 kamery shorely a u tej poslednej nie som schopny vycistit objektiv. S rozlisenim 5MPixels nie je tak rychlo k zavhnuti.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok