zdymela varna doska

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

milan.za
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 25 Sep 2021, 16:10

zdymela varna doska

Príspevok od používateľa milan.za » 25 Sep 2021, 16:28

Dobry den,

nedavno sme na RD prerabali elektrinu do plotu a v roz. skriny sa vymenili privodne kable stare za nove nic viac sa neprerabalo. A cca po tyzdny nam s nicoho nic zacala dymiet sama od seba varna doska tak sme hned vypli istice a po nahodeny opat vyhodilo tak sme ju odpojili zo zasuvky a ked som zapnul do zasuvky cokolvek hned vyrazilo istis. Truba a doska je zapojena na fazu L2 a prudovy pri teste pekne zhadzoval tak som nakoniec odpojil chranic a zapojil som to bez a ziadny problem ako nahle som ho dal nazad znova vyhadzoval cokolvek co sa zaplo do tych zasuviek. Je mozne ze odisiel prudovy ? Lebo by nerad odpalil novu dosku ked ho vratim nazad
Prílohy
d16a0559e5cb225d66853e6add6be404.jpg
d16a0559e5cb225d66853e6add6be404.jpg (9.34 KiB) 2351 zobrazení
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: zdymela varna doska

Príspevok od používateľa misocko » 25 Sep 2021, 17:07

trochu si to cele domotal
vyhadzovalo prudovy chranic alebo istic ?
osobne si myslim ze problem je niekde v rozvode / zasuvke. Odstranenim chranica iba robis cele to zariadenie nebezpecnym a neriesis problem.
tipnem si : povoleny N vodic niekde pri prerabke ? dalsie fazy sa cez neho zrovnaly do varnej dosky a prepetie ju odrovnalo.
0

milan.za
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 25 Sep 2021, 16:10

Re: zdymela varna doska

Príspevok od používateľa milan.za » 26 Sep 2021, 10:19

chranice su kombi tak mi zhodilo ten aj istic. Chranic sa znazim dat nazad len si potrebujem byt isty ci je oka aby ma nahodou neposkodilo aj novu dosku. Vsetky kable boli dost dotiahnute aj v zasuvkach.

Len este by ma zaujimalo ci je sravne ked som v skrinke dal skusacku na nulak a zem ze som som tam nameral 230V len zo zasuviek som nemal nic vybrate to mi prislo take cudne
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: zdymela varna doska

Príspevok od používateľa misocko » 26 Sep 2021, 11:14

Neni to spravne. Potvrdzuje to to co som napisal. Niekde mas nulak v ľufte, odpojeny, znova Ti nieco zhori. Chranic s tym nic nema !!
Nepouzivaj ten okruh a volaj elektrikara, sak ide o zivot !
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: zdymela varna doska

Príspevok od používateľa jezevec » 26 Sep 2021, 11:20

milan.za, podle dotazu o tom nemáš ani páru. Tak nechápu, proč se neobrátíš na nějakého elektrikáře v okolí a myslíš si, že ti někdo na fóru řekne: "mezi druhou a třetí zásuvkou v kuchyni máš přerušený nulák"???
Sám můžeš udělat víc škody než užitku.
1
Obrázok 1

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: zdymela varna doska

Príspevok od používateľa elmoto » 26 Sep 2021, 13:49

Neviem co tu robíš. Kto ti prerábal elektriku? Ty s tatkom, bratom, susedkou? Bože toto ma robiť elektrikár s príslušným oprávnením! Daj to reklamovať elektrikárovi ci ti to robil a keď to nerobil elektrikár tak si ho vyhľadaj a zavolaj nech ti to dá do poriadku. A poriadne mu zaplať!

Zamknúť to tu.
0
nie som tu

milan.za
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 25 Sep 2021, 16:10

Re: zdymela varna doska

Príspevok od používateľa milan.za » 27 Sep 2021, 21:15

Zavolali sme jedneho elektrikara a bol u nas max 20 min pozrel zasuvku skontroloval ci je vsetko dotiahle a to bolo vsetko a na platnu povedal len ze mohlo byt chybnou doskou ziadnu chybu nenasiel poviem vam len tolko. Som sice autoelektrikar a viem urobit elek, vodu ... s nicim nemam problem pokial mi len niekto poradi co treba dokladne pozriet tak sa nato zameram.

Nechapen niektorych ludi ked niekto potrebuje radu druhy ho hned idu ukamenovat co tu robi :oops: lebo su moc mudri. Bohuzial ja v praci robim s otocnym zeriavom a nikoho nevyhadzujem zo stavby ked to chce skusit .
Prave naopak clovek sa aspon nauci
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: zdymela varna doska

Príspevok od používateľa misocko » 27 Sep 2021, 21:40

milan.za napísal:
26 Sep 2021, 10:19
Len este by ma zaujimalo ci je sravne ked som v skrinke dal skusacku na nulak a zem ze som som tam nameral 230V len zo zasuviek som nemal nic vybrate to mi prislo take cudne
toto si mu ukazal a on povedal ze je to dobre ?????
buď Ty nevieš merať , alebo to nebol elektrikar, ale chuj.... sorry, toto Ťa može zabiť , chapeš ????
maš vo vzduchu nulak , čo je na tom na nepochopenie?
0

pavol14pavol
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 03 Dec 2018, 21:03
Bydlisko: Žilina

Re: zdymela varna doska

Príspevok od používateľa pavol14pavol » 28 Sep 2021, 13:12

To tak niekedy vyzerá človek má kuchársku ucnovku a časom si da urobiť školenie na elektrikára zo živnosťou a uz je s neho veľký elektrikar.

Ja som si raz vysekal sám drazky na káble a pán elektrikar dal uz od toho ruky preč že keď to on nerobil tak nech si elektriku robím sam pritom bolo všetko vyznačené lebo na drážkach mal naúčtované 600e a mňa to stalo len 20e za požičanie drazkovacky
0

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 388
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: zdymela varna doska

Príspevok od používateľa ivan_01 » 28 Sep 2021, 13:38

milan.za napísal:
27 Sep 2021, 21:15


Nechapen niektorych ludi ked niekto potrebuje radu druhy ho hned idu ukamenovat co tu robi :oops: lebo su moc mudri. Bohuzial ja v praci robim s otocnym zeriavom a nikoho nevyhadzujem zo stavby ked to chce skusit .
Prave naopak clovek sa aspon nauci
tu nejde o to, že sú veľmi múdri. Tu ide o to, že ak sa niečo stane a to v tvojom prípade s odpadnutým nulákom reálne hrozí, tak je prúser a ideš sedieť. V lepšom prípade. Zoberieš si to na zodpovednosť ?
0

milan.za
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 25 Sep 2021, 16:10

Re: zdymela varna doska

Príspevok od používateľa milan.za » 28 Sep 2021, 15:41

Ja vás chápem samozrejme ze to nechcem tak nechať nebudem riskovať požiar alebo život. Ja pracujem mimo domu a manželka mu vysvetlila co je vo veci tak isto aj ja a bolo mi len toľko povedané. Ako kontaktoval som ešte 2 a ked mi hneď začali diktovať cifru koľko zaco tak sa dívam že kde žijú ved to ani v Rakúsku toľko neberú montaz/demontáž s kontrolou 1 zasuvky 5e za dvoj 5,50e, kontrola rozvádzača 50e, kontrola rozvádzača v plote 70e, výjazd... tak ako toto nvm ake prišlo mi to dosť pálka za to a to druhý elek. mal podobne ceny. Keby o to žiadala daky dôchodca a tak ho človek zdere o dochodok
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: zdymela varna doska

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Sep 2021, 19:04

ale uvedomujes si, ze nieco stoji cesta, pristroje tiez nekupis za 10eur na ali. plus musis mat pravidelne preskolenia, a noz na krku, lebo ked nieco prehliadnes a stane sa nestastie, tak skoncis v base.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 388
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: zdymela varna doska

Príspevok od používateľa ivan_01 » 28 Sep 2021, 19:10

tak je pravda, že niektorí nemajú oči a väčšinou to je tak, že čím väčší patlal, tým bez okolkov zapýta viac
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok