RJ11 kabel - predlzenie VDSL

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

jurajbartko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 02:03

RJ11 kabel - predlzenie VDSL

Príspevok od používateľa jurajbartko » 28 Mar 2022, 13:46

Ahojte,

Menim dispoziciu VDSL router-u a potrebujem predlzit RJ11 kabel medzi DSL pripojkou a router-om. V sucasnosti pouzivam na prepojenie plochu dvojlinku cca 1.5m dlhu, konektor na 6 zil, 2 stredove zily pouzite. Pravdepodobne bez tienenia.

Novy kabel bude dlhy celkovo 10m, z toho pojde cca 5-6m popri kabli na pripojenie satelitneho reproduktora z audio-sustavy. Repro-sustava Z906, kabel - vlastny audiokabel taky ten medeny, priesvitny, lanko 2x 4mm2 - asi vsetci poznate. Dalej som si vsimol, ze od stlpa po pripojku pouziva Telekom tienenu 4-linku (2 pouzite zily).

Chcem sa preto spytat ake parametre by ste mi odporucili na novy kabel:
- plochy kabel alebo kruteny?
- aky priemer vodicov? AWG 24,22, niekde som cital, ze na (a/v)dsl pouzit aspon. 0.75mm2.
- drot alebo lanko? - s kablom sa nebude velmi hybat. V zasade bude len v listach.
- je vhodne zvazovat tienenie kabla? (bud kvoli dlzke alebo kvoli paralelne vedenemu audio-kablu)

Vela e-shopov neuvadza parametre hotovych kablov, niekde ich aj uvedu, ale je to asi skor na skodu:
https://www.kabel.sk/kabel-tel-rj11-rj1 ... ely-p19829

Dakujem za vsetky rady, mam aj klieste, takze ak by ste mi uviedli len link na kabel, viem si urobit koncovky.

Majte sa
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok